Ungdomspokal U17 Drenge (02-03) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
353223
1 22-08-18
Kl. 18:30
Hvidebæk IF (2) Herstedøster IC (Mester) Hvidebæk Stadion 0-1
353224
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Jægersborg BK (1) Hørsholm-Usserød (Mester) Jægersborg 0-3
353225
1 22-08-18
Kl. 18:30
Allerød FK (Mester) Skjold (Mester) Allerød Idrætspark 1-2
353226
1 22-08-18
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (1) Skovshoved IF (Mester) Helsinge Stadion UHT!
353267
1 22-08-18
Kl. 18:30
Fredensborg BI (2) Vestia (Mester) Fredensborg Stadion HHT!
353220
1 22-08-18
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (1) Sct. Jørgens IF (1) Herlufsholm Stadion UHT!
353221
1 22-08-18
Kl. 18:30
Holmegaard GB (3) Langebæk Alliancen (2) Holmegårdhallen UHT!
353222
1 29-08-18
Kl. 19:15
Husum (2) IF Frem Bjæverskov Fodbold (1) Kunst, Husumparken 5-2
Runde 2
234466
Kampfakta
2 18-09-18
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (Mester) FA 2000 (Øst 2) Vallensbæk Idrætscenter kunst 6-0
234455
Kampfakta
2 18-09-18
Kl. 18:30
A27 (Øst 2) Greve Fodbold (Øst 1) Kunst, Dragør Bk. 2-0
234459
2 18-09-18
Kl. 18:30
Ringsted IF (Mester) B 1908 (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs 4-1
234461
2 18-09-18
Kl. 19:00
Svogerslev BK (1) Taastrup FC (Mester) Lillevang Idrætscenter kunst HHT!
234449
Kampfakta
2 18-09-18
Kl. 19:00
Sundby / Fremad A (Øst 1) Slagelse B&I (Divisionen) Sundby Idrætspark 3-0
234453
Kampfakta
2 18-09-18
Kl. 19:00
Tuse IF (1) FC Roskilde (Division) Tuse Kunstgræsbane 0-7
234467
Kampfakta
2 18-09-18
Kl. 19:00
Hundested IK (1) AB (Division) Hundestedhallen Kunstgræs 0-2
234458
Kampfakta
2 18-09-18
Kl. 19:00
Måløv BK (1) Frem (Øst 1) Måløv Idrætspark, Kunstgræs 0-1
234472
2 18-09-18
Kl. 19:00
Hillerød Fodbold (1) BK Friheden (1) Hillerød Stadion Kunstgræs 3-5
234473
2 18-09-18
Kl. 19:00
Virum-Sorgenfri BK (1) FB (Øst 2) Virumgård kunstgræsbane 0-6
234457
Kampfakta
2 18-09-18
Kl. 19:30
Husum (2) Herstedøster IC (Mester) Kunst, Husumparken 1-7
234456
2 19-09-18
Kl. 17:30
BSV af 2016 (Øst 2) B.93 (Division) Vedbæk Stadion 4-7
234465
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 17:45
Karlslunde IF (Mester) KFUM BK, Roskilde (Øst 1) Karlslunde Stadion, Kunstgræs 2-0
234451
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 18:00
Holmegaard GB (3) Nykøbing FC (Øst 1) Holmegårdhallen 0-7
234470
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 18:30
BSF (Øst 1) HIK (Division) Ballerup Idrætspark 1-4
234468
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 18:30
LSF (Mest) Lundtofte Boldklub (1) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane 5-2
234469
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:00
Værløse BK (1) FFB (Øst 2) Værløse Stadion Kunstgræs 2-0
234471
2 19-09-18
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) Vestia (Mester) Helsinge Stadion Kunstgræs 5-2
234464
2 19-09-18
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød (Mester) Skjold (Mester) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs 7-6
234454
2 19-09-18
Kl. 19:00
Tune IF (2) Viby IF (1) Tune Stadion Kunstgræs 1-4
234450
2 19-09-18
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (1) FC Helsingør (Division) Maglemølle Storhallen 0-7
234447
2 19-09-18
Kl. 19:00
MB (3) Vordingborg IF (2) MB's anlæg UHT!
234462
2 19-09-18
Kl. 19:30
Gladsaxe-Hero (1) IF Skjold Birkerød (Øst 2) Gladsaxe stadion Kunstgræs 0-4
234452
2 20-09-18
Kl. 18:00
GVI (Mester) B 1903 (Øst 2) Kunst, GVI. Nymosen 5-1
234448
2 20-09-18
Kl. 18:30
Brønshøj (Mester) Avarta (Øst 2) Kunst, Tingbjerg IP 4-1
234446
2 20-09-18
Kl. 18:30
Sorø Freja (Mester) HB Køge (Division) Sorø Stadion, Kunstgræs 0-2
234460
2 20-09-18
Kl. 19:00
Slangerup & Omegn IF (1) Hvidovre IF (Division) Slangerup Stadion HHT!
234463
Kampfakta
2 20-09-18
Kl. 19:15
Vanløse (Øst 1) Næstved (Division) Kunst, Vanløse I P 2-0
Runde 3
567790
Kampfakta
3 03-10-18
Kl. 17:00
Karlslunde IF (Mester) Vallensbæk IF (Mester) Karlslunde Stadion, Kunstgræs 1-2
567788
3 03-10-18
Kl. 18:30
Taastrup FC (Mester) IF Skjold Birkerød (Øst 2) NyBolig Park - Kunstgræs 8-7
567789
3 03-10-18
Kl. 19:00
Hørsholm-Usserød (Mester) Vanløse (Øst 1) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs 5-3
567784
Kampfakta
3 03-10-18
Kl. 19:00
Viby IF (1) A27 (Øst 2) Viby Idrætsanlæg Kunstgræs 0-2
567785
Kampfakta
3 03-10-18
Kl. 19:00
Herstedøster IC (Mester) B.93 (Division) Albertslund Stadion Kunstgræs 2-5
567779
3 03-10-18
Kl. 19:00
HB Køge (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Køge Stadion 5-2
567780
3 03-10-18
Kl. 19:00
MB (3) Brønshøj (Mester) MB's anlæg 3-6
567781
Kampfakta
3 03-10-18
Kl. 19:00
Sundby / Fremad A (Øst 1) FC Helsingør (Division) Kunst, Sundby/Kløvermarken 1-2
567782
3 03-10-18
Kl. 19:00
GVI (Mester) Nykøbing FC (Øst 1) Kunst, GVI. Nymosen 4-2
567793
3 03-10-18
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) HIK (Division) Helsinge Stadion Kunstgræs 2-1
567794
3 03-10-18
Kl. 19:00
BK Friheden (1) FB (Øst 2) Avedøre Stadion Kunstgræs 1-3
567786
3 03-10-18
Kl. 19:30
Ringsted IF (Mester) Frem (Øst 1) Ringsted Stadion Kunstgræs 2-3
567792
Kampfakta
3 07-10-18
Kl. 13:00
Værløse BK (1) LSF (Mest) Værløse Stadion 1-3
567783
Kampfakta
3 09-10-18
Kl. 19:00
FC Roskilde (Division) Lyngby (Liga) Roskilde Idrætspark Kunstgræs 0-2
567791
3 23-10-18
Kl. 19:00
AB (Division) FC Nordsjælland (Liga) Akademisk Boldklub 1-3
567787
Kampfakta
3 24-10-18
Kl. 20:00
Hvidovre IF (Division) FC København (Liga) Avedøre Stadion Kunstgræs 0-3
Runde 4
877306
4 31-10-18
Kl. 18:30
GVI (Mester) FC Helsingør (Division) Kunst, GVI. Nymosen 1-0
877307
Kampfakta
4 31-10-18
Kl. 19:00
A27 (Øst 2) Lyngby (Liga) Kunst, Dragør Bk. 0-4
877308
4 31-10-18
Kl. 19:00
Frem (Øst 1) B.93 (Division) Kunst, Valby IP, Gl. Afdeling 2-3
877559
4 31-10-18
Kl. 19:00
Helsinge Fodbold (1) FB (Øst 2) Helsinge Stadion Kunstgræs 2-3
877310
Kampfakta
4 10-11-18
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød (Mester) Vallensbæk IF (Mester) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs 1-2
877305
4 14-11-18
Kl. 18:00
Brønshøj (Mester) HB Køge (Division) Kunst, Tingbjerg IP 1-3
877558
4 04-12-18
Kl. 18:00
LSF (Mest) FC Nordsjælland (Liga) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane Resultatformidling
877309
4 05-12-18
Kl. 19:00
Taastrup FC (Mester) FC København (Liga) NyBolig Park - Kunstgræs Resultatformidling
Runde 5
434874
5 20-03-19
Kl. 22:00
GVI (Mester) HB Køge (Division) GVI. Nymosen Resultatformidling
434875
5 20-03-19
Kl. 22:00
B.93 (Division) Lyngby (Liga) B 93 Svanemølleanlæg. Resultatformidling
434876
5 20-03-19
Kl. 22:00
Vallensbæk IF (Mester) Vinder Taastrup FC (Mester) / FC København (Liga) Vallensbæk Idrætscenter Resultatformidling
434877
5 20-03-19
Kl. 22:00
FB (Øst 2) Vinder LSF (Mester) - FC Nordsjælland (Liga) Jens Jessens Vej Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 20. – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. september – 20. september (uge 38)
3. runde – 1. oktober – 4. oktober (uge 40)
4. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
5. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
6. runde – april 2019 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2018, kl. 18:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.