Ungdomspokal U16 Drenge (03) 18/19

Kampprogram

Kamp R Dato Hjemmehold Udehold Spillested Res  
Runde 1
353020
1 14-08-18
Kl. 18:30
Jægersborg BK (1) Bagsværd BK (Øst) Jægersborg 0-1
353005
Kampfakta
1 21-08-18
Kl. 18:30
Stubbekøbing (3) Sorø Freja (1) SB´s anlæg 1-3
353006
1 22-08-18
Kl. 18:00
TGB (3) Tingsted (1) TGB´s anlæg 6-5
353012
1 22-08-18
Kl. 18:30
GVI (Mester) Skovshoved IF (Mester) GVI. Nymosen 0-1
353011
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
BK Vest, Rødovre (3) B.93 (Mester) Nørrekær 0-11
353010
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 18:30
Frem (Øst) Skjold (Mester) Frem, Valby IP 9-10
353015
1 22-08-18
Kl. 18:30
Farum BK (2) Brønshøj (1) Farum Park HHT!
353019
1 22-08-18
Kl. 18:30
Fredensborg BI (1) FB (Mester) Fredensborg Stadion UHT!
353017
1 22-08-18
Kl. 18:30
FFB (Øst) FA 2000 (1) Frederikssund Stadion 6-7
353007
1 22-08-18
Kl. 18:30
Præstø IF (3) B. 73, Slagelse (Øst) Præstø Stadion HHT!
353009
1 22-08-18
Kl. 18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1) AB Tårnby (Mester) Strøbyhallen 7-6
353018
1 22-08-18
Kl. 18:30
Allerød FK (1) Hvidovre IF (M) Allerød Idrætspark 0-8
353014
1 22-08-18
Kl. 18:30
HIK (1) Vanløse (Øst) Kunst, HIK 5-0
353016
Kampfakta
1 22-08-18
Kl. 19:00
Husum (1) Vestia (Mester) Kunst, Husumparken 0-25
353008
1 05-09-18
Kl. 18:30
Jernløse/Undløse BK (1) Viby IF (2) Undløse Stadion UHT!
353013
Kampfakta
1 05-09-18
Kl. 18:45
Solrød FC (1) Union (Mester) Solrød Idrætscenter kunstgræs 2-3
Runde 2
972839
Kampfakta
2 09-09-18
Kl. 14:00
Tølløse BK (3) B. 73, Slagelse (Øst) Tølløse Kunstgræsbane 0-8
706630
2 11-09-18
Kl. 17:30
Gladsaxe-Hero BK (1) Bagsværd BK (Øst) Gladsaxe stadion Kunstgræs 0-2
911285
Kampfakta
2 18-09-18
Kl. 19:00
Herlufsholm GF (3) Sorø Freja (1) Maglemølle Storhallen 2-3
396335
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 17:30
Havdrup GI (2) Skjold (Mester) Havdrup Idrætscenter 0-2
926399
2 19-09-18
Kl. 18:30
TGB (3) Vemmelev SGI (2) TGB´s anlæg UHT!
488416
2 19-09-18
Kl. 18:30
Herlev IF (1) Vestia (Mester) Herlev Stadion Kunstgræs HHT!
394128
2 19-09-18
Kl. 18:30
IS Skævinge (1) AIK 65 Strøby Fodbold (1) Baunehøj Stadion Lysbane 3-4
488412
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 18:30
Ålholm IF (1) Union (Mester) Hillerød Stadion Kunstgræs 9-1
488414
2 19-09-18
Kl. 18:30
KBK Hillerød (1) HIK (1) FIF-Stadion Kunstgræs HHT!
981683
2 19-09-18
Kl. 19:00
Oversidder Jernløse/Undløse BK (1)
532153
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:00
Fredensborg BI (1) Lyngby Bk (Øst) Fredensborg Stadion, Kunstgræs 1-5
396336
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:00
B.93 (Mester) KFUM BK, Roskilde (Øst) Kunst, B93 8-0
226871
2 19-09-18
Kl. 19:00
Hvidovre IF (M) HUI (Øst) Avedøre Stadion Kunstgræs 0-2
457363
2 19-09-18
Kl. 19:00
Herstedøster IC (1) Skovshoved IF (Mester) Albertslund Stadion Kunstgræs 6-4
208200
Kampfakta
2 19-09-18
Kl. 19:00
Måløv BK (1) FA 2000 (1) Måløv Idrætspark, Kunstgræs 1-3
488415
2 26-09-18
Kl. 18:30
Brønshøj (1) Ølstykke FC (Øst) Kunst, Tingbjerg IP 3-2
Runde 3
552740
Kampfakta
3 09-10-18
Kl. 19:00
TGB (3) Sorø Freja (1) TGB´s anlæg 1-3
552780
3 10-10-18
Kl. 19:00
Herstedøster IC (1) B.93 (Mester) Albertslund Stadion Kunstgræs 2-3
552741
3 31-10-18
Kl. 19:00
Jernløse/Undløse BK (1) B. 73, Slagelse (Øst) Tølløse Kunstgræsbane 1-6
552781
Kampfakta
3 31-10-18
Kl. 19:00
Ålholm IF (1) HIK (1) Hillerød Stadion Kunstgræs 3-10
552783
3 31-10-18
Kl. 19:30
FA 2000 (1) HUI (Øst) Kunst, Jens Jessens Vej HMH
552742
Kampfakta
3 07-11-18
Kl. 19:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1) Skjold (Mester) Strøbyhallen Kunstgræs 3-1
552782
Kampfakta
3 08-11-18
Kl. 19:00
Brønshøj (1) Vestia (Mester) Kunst, Tingbjerg IP 7-5
552784
Kampfakta
3 11-11-18
Kl. 15:30
Lyngby Bk (Øst) Bagsværd BK (Øst) Lyngby Stadion 4-2
Runde 4
877293
4 20-03-19
Kl. 19:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1) B.93 (Mester) Strøbyhallen Kunstgræs Resultatformidling
877296
4 20-03-19
Kl. 22:00
HUI (Øst) Lyngby Bk (Øst) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs Resultatformidling
877295
4 21-03-19
Kl. 20:00
HIK (1) Brønshøj (1) Gentofte Sportspark Opv. kunst Resultatformidling
877294
4 23-03-19
Kl. 11:00
Sorø Freja (1) B. 73, Slagelse (Øst) Sorø Stadion Resultatformidling
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller telefon 3927 7144

Bemærk:

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 20. august – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. – 20. september (uge 38)
3. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
4. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
5. runde – april 2019 (semifinaler)
6. runde – 22. maj 2018, kl. 18:30 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.