Serie 2 , Pulje 1 (2018)

Allerød FK

Kampprogram

Periode
Kamp R Tidspunkt Hjemmehold Udehold Spillested Res  
844434
Kampfakta
1 Ti 22-08-17
Kl. 18:30
Allerød FK IF Skjold Birkerød Allerød Idrætspark 2-1
844441
Kampfakta
2 26-08-17
Kl. 13:30
Værløse Allerød FK Værløse Stadion 5-2
844445
3 02-09-17
Kl. 15:00
Allerød FK Hørsholm-Usserød IK Allerød Idrætspark 1-1
844451
Kampfakta
4 09-09-17
Kl. 15:30
ORI-Fodbold Allerød FK Oppe-Sundby Stadion 0-0
845219
Kampfakta
5 16-09-17
Kl. 15:00
Allerød FK Brede IF Allerød Idrætspark 7-1
845231
Kampfakta
7 30-09-17
Kl. 15:00
Allerød FK Lyngby BK Allerød Idrætspark 2-1
845230
6 To 05-10-17
Kl. 19:00
Hornbæk IF Allerød FK Pedella Park Kunstgræs 1-3
845497
8 07-10-17
Kl. 14:00
Hundested IK Allerød FK Hundestedhallen 6-2
845501
9 14-10-17
Kl. 15:00
Allerød FK FC Gribskov Allerød Idrætspark 4-0!
845508
Kampfakta
10 21-10-17
Kl. 13:30
Humlebæk BK Allerød FK Humlebæk Stadion 3-4
845518
Kampfakta
11 04-11-17
Kl. 15:00
Allerød FK Hillerød Fodbold Allerød Idrætspark Kunstgræs 0-3
845530
Kampfakta
13 14-04-18
Kl. 15:00
Allerød FK Værløse Allerød Idrætspark 2-3
845538
14 21-04-18
Kl. 13:00
Hørsholm-Usserød IK Allerød FK Hørsholm Idrætspark 4-1
845541
Kampfakta
15 28-04-18
Kl. 15:00
Allerød FK ORI-Fodbold Allerød Idrætspark 1-0
845551
Kampfakta
16 05-05-18
Kl. 13:00
Brede IF Allerød FK Brede Idrætsplads 0-1
845553
Kampfakta
17 12-05-18
Kl. 15:00
Allerød FK Hornbæk IF Allerød Idrætspark 2-3
845524
Kampfakta
12 Ti 15-05-18
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød Allerød FK Birkerød Stadion 3-0
845572
Kampfakta
18 19-05-18
Kl. 15:30
Lyngby BK Allerød FK Lyngby Stadion 4-3
845577
19 26-05-18
Kl. 15:00
Allerød FK Hundested IK Allerød Idrætspark 0-4
845585
20 02-06-18
Kl. 12:15
FC Gribskov Allerød FK Græsted Stadion HHT!
845590
21 09-06-18
Kl. 12:30
Allerød FK Humlebæk BK Allerød Idrætspark 2-0
845596
22 16-06-18
Kl. 15:30
Hillerød Fodbold Allerød FK Hillerød Stadion 1-1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk tilmelding til Seriepokalen senest på mandag 18. Juni via kluboffice. Alle hold fra Serie 2 til Serie 6 også 2.hold o.s.v.

Læs mere Her

Turneringsafslutning

Kvalkampe til finalen tirsdag den 19. juni kl. 19.00.

Semifinale 1: Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
Semifinale 2: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 4

Vinderne går videre til finalen Lørdag den 23. juni kl. 13.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.