Serie 2 , Pulje 1 (2018)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
Allerød FK Allerød Idrætspark Blå Hvid
Brede IF Brede Idrætsplads Grøn Grøn Hvid/Grøn
     Holdleder:
     Kim Jensen - - Tlf: 45 83 06 25 / 27 39 29 28
FC Gribskov Græsted Stadion Hvid Sort Rød !
     Træner:
     Tom Køhlert - - Tlf: 23117645
Hillerød Fodbold Hillerød Stadion Orange Sort Sort
     Holdleder:
     Ron Haim - - Tlf: 29277082
     Træner:
     Jørgen Nielsen - - Tlf: 30927220
     Cheftræner:
     Martin Ommundsen - - Tlf: 28920524
Hornbæk IF Pedella Park Blå/Hvid Hvid Blå
     Holdleder:
     Henning Jørgensen - - Tlf: 22832848
     Træner:
     Steen Egesø - - Tlf: 21638002
Humlebæk BK Humlebæk Stadion Hvid Blå
     Assistent:
     Claus Grimstrup Nielsen - - Tlf: 41606591 / 41606591
     Cheftræner:
     Morten Kristensen - - Tlf: 41309595 / 41309595
Hundested IK Hundestedhallen Blå Hvid Blå
     Holdleder:
     Stefan Prio - - Tlf: 53664243
     Holdleder:
     John Majgaard - - Tlf: 2446 5955 / 2446 5955
     Træner:
     Steen Jørgensen - - Tlf: 2045.2784
Hørsholm-Usserød IK Hørsholm Idrætspark Rød Blå Rød
     Holdleder:
     Poul Petersen - - Tlf: 31763540
     Træner:
     Christian Mouroux Pedersen - - Tlf: 40279806
IF Skjold Birkerød Birkerød Stadion Gul Sort Sort
     Holdleder:
     Jens Viggo Rasmussen - - Tlf: 60160619 / 60160619 / 60160619
     Teamleder :
     Rene Steen Johansen - - Tlf: - / 53 36 43 39
     Cheftræner:
     Steffen Nørgaard - - Tlf: 40120805
Lyngby BK Lyngby Stadion Blå Hvid Blå
ORI-Fodbold Oppe-Sundby Stadion Blå/Hvid Blå Blå
     Assistenttræner:
     Dennis Vendelbo - - Tlf: 60226263 / 60226263
Værløse Værløse Stadion Blå Hvid Blå
     Holdleder:
     Tom Albret-Larsen - - Tlf: 4447 1105 / 2876 1105
     Holdleder:
     Erling Sejerø - - Tlf: 40733654
     Holdleder:
     Niels Schack - - Tlf: 44486633
     Holdleder:
     Lars Møller Jakobsen - - Tlf: 40437118
     Træner:
     Martin Kjeldsen - - Tlf: 2837 9094 / 2837 9094
     Assistenttræner:
     Anders Johansen -
     Målmandstræner:
     Jan Finn Hansen - - Tlf: 38280929 / 29419155
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk tilmelding til Seriepokalen senest på mandag 18. Juni via kluboffice. Alle hold fra Serie 2 til Serie 6 også 2.hold o.s.v.

Læs mere Her

Turneringsafslutning

Kvalkampe til finalen tirsdag den 19. juni kl. 19.00.

Semifinale 1: Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
Semifinale 2: Vinder pulje 2 - Vinder pulje 4

Vinderne går videre til finalen Lørdag den 23. juni kl. 13.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.