Serie 3 , Pulje 4 (2018)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
Albertslund BS 72 Sportspladsen i Syd Gul Blå Blå
     Træner:
     Kim Pedersen - - Tlf: 29827376
     Assistenttræner:
     Torben Lagerstorf - - Tlf: 21608099
Albertslund IF Albertslund Stadion Rød Hvid Rød
     Holdleder:
     Henrik Sørensen - - Tlf: 43 45 46 62 / 29 74 32 94
     Træner:
     Rasmus Petersen - - Tlf: 26 19 79 22
     Træner:
     Jonathan Baez Charquero - - Tlf: 53 73 40 13
A-Team 2650 Enghøjskolen Rød Rød !
Avedøre IF (2) Avedøre Stadion Kunstgræs Sort/Hvid Sort
     Træner:
     Mark Toft From Hansen - - Tlf: 60194969
     Træner:
     Nicolaj Boserup - - Tlf: 60177172 / 60177172
Brøndby Strand IK (1) Langbjergskolen Rød Sort Rød
     Træner:
     Caner Bajram - - Tlf: 22428852
Brøndbyernes IF Brøndby Stadion Gul Blå
     Holdleder:
     Anders Bøyesen - - Tlf: 26 84 79 15
     Træner:
     Anders Bøyesen - - Tlf: 26 84 79 15
FC Ishøj Ishøj Idrætscenter Turkis Mørkeblå Mørkeblå
     Cheftræner:
     Volkan Kösger - - Tlf: 53251165
Glostrup Glostrup Idrætspark Rød Rød Rød
     Holdleder:
     Henrik Kahr - - Tlf: 2381 1245 / 23811245
     Træner:
     Martin Madsen - - Tlf: 60177460 / 60177460
Ishøj IF Ishøj Idrætscenter Sort/Rød Sort Sort
     Træner:
     Mustafa Arman - - Tlf: 5250 4366 / 5250 4366
Karlslunde IF Karlslunde Stadion Blå/Hvid Blå Blå
     Træner:
     Jan Engelbrecht Nielsen - - Tlf: 40268396
Mosede BK Mosede-skolen Gul Blå
     Holdleder:
     Jan Sørensen - - Tlf: 26801183
     Holdleder:
     Brian Bertelsen - - Tlf: 21680803 / 21680803
     Træner:
     Michael R Jedig - - Tlf: 4390 3414 / 2874 9331
     Assistenttræner:
     Carsten Bachmann - - Tlf: 20877706
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk tilmelding til Seriepokalen senest på mandag 18. Juni via kluboffice. Alle hold fra Serie 2 til Serie 6 også 2.hold o.s.v.

Læs mere Her

Turneringsafslutning

Kvartfinaler tirsdag den 19. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 7
kamp 4 Vinder pulje 8 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 23. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 4