Serie 3 , Pulje 5 (2018)

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
Avedøre IF (1) Avedøre Stadion Sort/Hvid Sort
     Holdleder:
     Bryan Andersen - - Tlf: 3649 9565 / 2821 1060
     Assistenttræner:
     Marc Serup Petersen - - Tlf: 21386099
     Assistenttræner:
     Patrick Paw Olsen - - Tlf: 22959986
     Teamleder :
     Per Myhrmann - - Tlf: 2682 0744
BK Friheden (1) Strandmarkens Fritidscenter Mørkeblå Mørkeblå Mørkeblå
     Holdleder:
     Anders Pedersen - - Tlf: 28486679 / 28486679
     Træner:
     Carsten Pedersen - - Tlf: 2421 3888
Bramsnæs FB Bramsnæsvighallen Rød Rød
     Holdleder:
     Bo Eriksen - - Tlf: 40 97 11 28
     Træner:
     Allan Bahn - - Tlf: 23 32 49 37
     Assistent:
     Thomas Kokborg - - Tlf: 53626989 / 53 62 69 89
Brøndby Strand IK (2) Langbjergskolen Rød/Hvid Rød Rød !
     Træner:
     Nickolaj Uldall-jessen - - Tlf: 40978706
     Træner:
     Nebi Deveci - - Tlf: 50434371
Havdrup GI Havdrup Idrætscenter Gul Blå
     Holdleder:
     Gitte Falvig - - Tlf: 21 25 52 39
     Træner:
     Michael Hansen - - Tlf: 26 30 27 98
     Assistenttræner:
     Jimmy Glatter -
Himmelev-Veddelev BK Himmelev Kunstgræsbane Grøn Sort Sort
     Træner:
     Michael Rolff König - - Tlf: 26 80 45 85 / 26804585
RB 1906 Roskilde Idrætspark Hvid Blå Hvid
     Holdleder:
     Jakob Christensen - - Tlf: 60147628 / 60147628
     Træner:
     Tekin Cakaloglu - - Tlf: 61621901 / 61621901
Svogerslev BK Svogerslev Idrætspark Rød Rød
     Træner:
     Klaus Gjelstrup - - Tlf: 4214 1653
Tune IF Tune Stadion Gul/Blå Blå Blå
Taastrup FC (1) NyBolig Park Lime Sort Sort
     Holdleder:
     Lasse Gravgaard Eriksen - - Tlf: 2622 7619 / 26227619
     Holdleder:
     Morten Beck Skafte - - Tlf: 2648 3395 / 2648 3395
VG fodbold Ramsøhallen Bordeaux Hvid Sort
     Holdleder:
     Hans Henning Larsen - - Tlf: 22513913 / 22513913
     Træner:
     Allan Steen Purlund - - Tlf: 22516217
     Træner:
     Lars Thomas Randrup - - Tlf: 27214313
     Træner:
     Jeppe Snedker - - Tlf: 51253467
     Træner:
     Mark Nielsen - - Tlf: 22771304
Vindinge IF Vindinge Idrætspark Gul Sort !
     Træner:
     Anders Jensen - - Tlf: 51881854 / 26396371
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Husk tilmelding til Seriepokalen senest på mandag 18. Juni via kluboffice. Alle hold fra Serie 2 til Serie 6 også 2.hold o.s.v.

Læs mere Her

Turneringsafslutning

Kvartfinaler tirsdag den 19. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 7
kamp 4 Vinder pulje 8 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 23. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 4