Serie 3 , Pulje 5

Holdoversigt

Hold Spillested Trøje Shorts Strømper
Avedøre IF (1) Avedøre Stadion Sort/Hvid Sort
     Holdleder:
     Bryan Andersen - - Tlf: 3649 9565 / 2821 1060
     Assistenttræner:
     Marc Serup Petersen - - Tlf: 21386099
     Assistenttræner:
     Nick Ilsø - - Tlf: 21294053
     Teamleder :
     Per Myhrmann - - Tlf: 2682 0744
     Cheftræner:
     Lars Boelsmand - - Tlf: 28686021
BK Friheden (1) Strandmarkens Fritidscenter Mørkeblå Mørkeblå Mørkeblå
     Holdleder:
     Anders Pedersen - - Tlf: 28486679 / 28486679
     Træner:
     Henrik Hansen - - Tlf: 20815659 / 20815659
Bramsnæs FB Bramsnæsvighallen Rød Rød
     Holdleder:
     Bo Eriksen - - Tlf: 40 97 11 28
     Træner:
     Allan Bahn - - Tlf: 23 32 49 37
Brøndby Strand IK (2) Langbjergskolen Rød/Hvid Rød Rød
     Træner:
     Nickolaj Uldall-jessen - - Tlf: 40978706
     Træner:
     Nebi Deveci - - Tlf: 50434371
Havdrup GI Havdrup Idrætscenter Gul Blå
     Holdleder:
     Gitte Falvig - - Tlf: 21 25 52 39
     Træner:
     Thomas Elnegaard - - Tlf: 52 30 60 40
     Træner:
     Jesper Kragh - - Tlf: 31 31 06 08
Himmelev-Veddelev BK Himmelev Kunstgræsbane Grøn/Hvid Sort Sort
     Træner:
     Michael Rolff König - - Tlf: 26 80 45 85 / 26804585
RB 1906 Roskilde Idrætspark Hvid Blå Hvid
     Holdleder:
     Jakob Christensen - - Tlf: 60147628 / 60147628
     Træner:
     Tekin Cakaloglu - - Tlf: 61621901 / 61621901
Svogerslev BK Svogerslev Idrætspark Rød Rød
Tune IF Tune Stadion Gul/Blå Blå Blå
Taastrup FC (1) NyBolig Park Lime Sort Sort
     Holdleder:
     Lasse Gravgaard Eriksen - - Tlf: 2622 7619
     Holdleder:
     Morten Beck Skafte - - Tlf: 2648 3395 / 2648 3395
Viby-Gadstrup Ramsøhallen Bordeaux Hvid Sort
     Holdleder:
     Hans Henning Larsen - - Tlf: 22513913 / 22513913
     Træner:
     Allan Steen Purlund - - Tlf: 22516217
     Træner:
     Lars Thomas Randrup - - Tlf: 27214313
Vindinge IF Vindinge Idrætspark Gul Sort
     Træner:
     Anders Jensen - - Tlf: 51881854 / 51881854
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller telefon 4632 3366

Bemærk:

Turneringsafslutning

Kvartfinaler tirsdag den 19. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 4
kamp 2 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 7
kamp 4 Vinder pulje 8 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 23. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 4

Vinderne af semifinalerne spiller finale tirsdag den 26. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1