MENU

U19 Drenge Øst 2 Efterår 2020 (02-03) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
395703 on
12-08 2020
Kl. 18:30
FC Rudersdal Oversidder Rundforbi Stadion Kunst
395704
15-08 2020
Kl. 11:00
Brøndby Strand IK B. 73, Slagelse Langbjergskolen
395705
15-08 2020
Kl. 11:00
LSF KFUM BK, Roskilde Smørum Idrætscenter
395709
15-08 2020
Kl. 14:00
Herfølge 2 Allerød Fodbold Klub Herfølge Stadion
395706
16-08 2020
Kl. 12:30
Køge 2 B 1903 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
395707
16-08 2020
Kl. 14:00
KB 2 Brønshøj Kunst, KB, P. Bangs Vej
395708
16-08 2020
Kl. 14:00
Sundby Bagsværd BK Sundby/Kløvermarken
395711 fr
21-08 2020
Kl. 18:30
Bagsværd BK Herfølge 2 Bagsværd Stadion Kunstgræs
395712
22-08 2020
Kl. 12:00
Brønshøj Sundby Kunst, Tingbjerg IP
395715
22-08 2020
Kl. 12:00
B. 73, Slagelse LSF Stadion Vest
395710
22-08 2020
Kl. 14:00
Oversidder Allerød Fodbold Klub
395714
23-08 2020
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Køge 2 Lillevang Idrætscenter
395713
23-08 2020
Kl. 14:00
B 1903 KB 2 B1903
395716 on
26-08 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal Brøndby Strand IK Rundforbi Stadion Kunst
396180 on
26-08 2020
Kl. 19:00
Køge 2 B. 73, Slagelse Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
395718
29-08 2020
Kl. 11:00
LSF FC Rudersdal Smørum Idrætscenter
395717
29-08 2020
Kl. 12:30
Brøndby Strand IK Oversidder Langbjergskolen
396187
30-08 2020
Kl. 13:00
Allerød Fodbold Klub Bagsværd BK Allerød Idrætspark
396183
30-08 2020
Kl. 14:00
KB 2 KFUM BK, Roskilde Kunst, KB, P. Bangs Vej
396185
30-08 2020
Kl. 14:00
Sundby B 1903 Sundby/Kløvermarken
396186
30-08 2020
Kl. 14:00
Herfølge 2 Brønshøj Herfølge Stadion
396193 on
02-09 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal Køge 2 Rundforbi Stadion Kunst
396189
05-09 2020
Kl. 12:00
Brønshøj Allerød Fodbold Klub Kunst, Tingbjerg IP
396192
05-09 2020
Kl. 12:00
B. 73, Slagelse KB 2 Stadion Vest
396194
05-09 2020
Kl. 12:30
Brøndby Strand IK LSF Langbjergskolen
396191
06-09 2020
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Sundby Lillevang Idrætscenter
396190
06-09 2020
Kl. 14:00
B 1903 Herfølge 2 B1903
396188
06-09 2020
Kl. 14:00
Oversidder Bagsværd BK
396659 fr
11-09 2020
Kl. 18:30
Bagsværd BK Brønshøj Bagsværd Stadion Kunstgræs
396195
12-09 2020
Kl. 11:00
LSF Oversidder Smørum Idrætscenter
396657
12-09 2020
Kl. 14:00
Herfølge 2 KFUM BK, Roskilde Herfølge Stadion
396658
13-09 2020
Kl. 13:00
Allerød Fodbold Klub B 1903 Allerød Idrætspark
396197
13-09 2020
Kl. 14:00
KB 2 FC Rudersdal Kunst, KB, P. Bangs Vej
396198
13-09 2020
Kl. 14:00
Sundby B. 73, Slagelse Sundby/Kløvermarken
396196
13-09 2020
Kl. 15:00
Køge 2 Brøndby Strand IK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
396742 on
16-09 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal Sundby Rundforbi Stadion Kunst
396738 fr
18-09 2020
Kl. 14:00
Oversidder Brønshøj
396744
19-09 2020
Kl. 11:00
LSF Køge 2 Smørum Idrætscenter
396741
19-09 2020
Kl. 12:00
B. 73, Slagelse Herfølge 2 Stadion Vest
396743
19-09 2020
Kl. 12:30
Brøndby Strand IK KB 2 Langbjergskolen
396740
20-09 2020
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Allerød Fodbold Klub Lillevang Idrætscenter
396739
20-09 2020
Kl. 14:00
B 1903 Bagsværd BK B1903
396750 fr
25-09 2020
Kl. 18:30
Bagsværd BK KFUM BK, Roskilde Bagsværd Stadion Kunstgræs
396745 fr
25-09 2020
Kl. 19:00
Køge 2 Oversidder Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
396751
26-09 2020
Kl. 12:00
Brønshøj B 1903 Kunst, Tingbjerg IP
396748
26-09 2020
Kl. 14:00
Herfølge 2 FC Rudersdal Herfølge Stadion
396749
27-09 2020
Kl. 13:00
Allerød Fodbold Klub B. 73, Slagelse Allerød Idrætspark
396746
27-09 2020
Kl. 14:00
KB 2 LSF Kunst, KB, P. Bangs Vej
396747
27-09 2020
Kl. 14:00
Sundby Brøndby Strand IK Sundby/Kløvermarken
396755 on
30-09 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal Allerød Fodbold Klub Rundforbi Stadion Kunst
396757
03-10 2020
Kl. 11:00
LSF Sundby Smørum Idrætscenter
396754
03-10 2020
Kl. 12:00
B. 73, Slagelse Bagsværd BK Stadion Vest
396756
03-10 2020
Kl. 12:30
Brøndby Strand IK Herfølge 2 Langbjergskolen
396752
03-10 2020
Kl. 14:00
Oversidder B 1903
396758
03-10 2020
Kl. 15:00
Køge 2 KB 2 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
396753
04-10 2020
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde Brønshøj Lillevang Idrætscenter
396763 fr
09-10 2020
Kl. 18:30
Bagsværd BK FC Rudersdal Bagsværd Stadion Kunstgræs
396764
10-10 2020
Kl. 12:00
Brønshøj B. 73, Slagelse Kunst, Tingbjerg IP
396761
10-10 2020
Kl. 14:00
Herfølge 2 LSF Herfølge Stadion
396760
11-10 2020
Kl. 12:00
Sundby Køge 2 Sundby/Kløvermarken
396762
11-10 2020
Kl. 13:00
Allerød Fodbold Klub Brøndby Strand IK Allerød Idrætspark
396759
11-10 2020
Kl. 14:00
KB 2 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
396765
11-10 2020
Kl. 14:00
B 1903 KFUM BK, Roskilde B1903
396768 on
21-10 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal Brønshøj Rundforbi Stadion Kunst
396770
24-10 2020
Kl. 11:00
LSF Allerød Fodbold Klub Smørum Idrætscenter
396767
24-10 2020
Kl. 12:00
B. 73, Slagelse B 1903 Stadion Vest
396769
24-10 2020
Kl. 12:30
Brøndby Strand IK Bagsværd BK Langbjergskolen
396771
24-10 2020
Kl. 15:00
Køge 2 Herfølge 2 Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
396772
25-10 2020
Kl. 14:00
KB 2 Sundby Kunst, KB, P. Bangs Vej
396766
25-10 2020
Kl. 14:00
Oversidder KFUM BK, Roskilde
396970 fr
30-10 2020
Kl. 18:30
Bagsværd BK LSF Bagsværd Stadion Kunstgræs
396971
31-10 2020
Kl. 12:00
Brønshøj Brøndby Strand IK Kunst, Tingbjerg IP
396968
31-10 2020
Kl. 14:00
Herfølge 2 KB 2 Herfølge Stadion
396972
01-11 2020
Kl. 12:00
B 1903 FC Rudersdal B1903
396973
01-11 2020
Kl. 13:00
KFUM BK, Roskilde B. 73, Slagelse Lillevang Idrætscenter
396969
01-11 2020
Kl. 13:00
Allerød Fodbold Klub Køge 2 Allerød Idrætspark
396967
01-11 2020
Kl. 14:00
Sundby Oversidder Sundby/Kløvermarken
396976 on
04-11 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal KFUM BK, Roskilde Rundforbi Stadion Kunst
396979 fr
06-11 2020
Kl. 19:00
Køge 2 Bagsværd BK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
396978
07-11 2020
Kl. 11:00
LSF Brønshøj Smørum Idrætscenter
396977
07-11 2020
Kl. 12:30
Brøndby Strand IK B 1903 Langbjergskolen
396974
08-11 2020
Kl. 14:00
Oversidder B. 73, Slagelse
396990
08-11 2020
Kl. 14:00
KB 2 Allerød Fodbold Klub Kunst, KB, P. Bangs Vej
396991
08-11 2020
Kl. 14:00
Sundby Herfølge 2 Sundby/Kløvermarken
396992
14-11 2020
Kl. 14:00
Herfølge 2 Oversidder Herfølge Stadion
396993
14-11 2020
Kl. 14:00
Allerød Fodbold Klub Sundby Allerød Idrætspark
396994
14-11 2020
Kl. 14:00
Bagsværd BK KB 2 Bagsværd Stadion Kunstgræs
396995
14-11 2020
Kl. 14:00
Brønshøj Køge 2 Kunst, Tingbjerg IP
396996
14-11 2020
Kl. 14:00
B 1903 LSF B1903
396997
14-11 2020
Kl. 14:00
KFUM BK, Roskilde Brøndby Strand IK Lillevang Idrætscenter
396998
14-11 2020
Kl. 14:00
B. 73, Slagelse FC Rudersdal Stadion Vest
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144
Til og med fredag den 17. juli 2020 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for U16, U17 og U19 Drenge flyttes gebyrfrit via mail til egen lokalunion
Derefter er det de normale flytteregler, der er gældende.
Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.

1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept 
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander –navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold
6) Kampe i U17 og U19 Drenge Øst 1 påsættes dommertrio, men kun ved afvikling af turneringskampe om fre- eller søndage i weekenden.

Anmodning pr. mail om kampflytning skal rettes til:

DBU Sjælland v/Thomas Rasmussen på 
tler@dbusjaelland.dk
DBU København v/Martin Munk på 

Log ind