MENU

U17 Drenge Øst 2 Efterår 2020 (04-05) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
392736
15-08 2020
Kl. 11:00
Glostrup Roskilde BK 2 Glostrup Idrætspark
392727
15-08 2020
Kl. 14:00
Helsinge Fodbold Jægersborg Helsinge Stadion
392737
16-08 2020
Kl. 12:00
Vanløse Vallensbæk IF Kunst, Vanløse I P
392735
16-08 2020
Kl. 13:00
FFB Brøndby Strand IK Frederikssund Stadion
392726
16-08 2020
Kl. 14:00
Frem Ølstykke FC Frem, Valby IP
392734 ma
17-08 2020
Kl. 19:00
KB (2) KFUM BK, Roskilde Kunst, KB, P. Bangs Vej
392839
22-08 2020
Kl. 15:00
Ølstykke FC Vanløse Ølstykke Stadion
392738
23-08 2020
Kl. 10:00
Vallensbæk IF Glostrup Vallensbæk Idrætscenter
392840
23-08 2020
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Frem Lillevang Idrætscenter
392838
23-08 2020
Kl. 11:00
Roskilde BK 2 FFB Roskilde Idrætspark Kunstgræs
392837
23-08 2020
Kl. 13:00
Brøndby Strand IK Helsinge Fodbold Langbjergskolen
392739
23-08 2020
Kl. 14:00
Jægersborg KB (2) Jægersborg
392847
29-08 2020
Kl. 11:00
Glostrup Ølstykke FC Glostrup Idrætspark
392841
29-08 2020
Kl. 14:00
Helsinge Fodbold Roskilde BK 2 Helsinge Stadion
392842
30-08 2020
Kl. 12:00
KB (2) Frem Kunst, KB, P. Bangs Vej
392848
30-08 2020
Kl. 12:00
Vanløse KFUM BK, Roskilde Kunst, Vanløse I P
392845
30-08 2020
Kl. 13:00
FFB Vallensbæk IF Frederikssund Stadion
392844
30-08 2020
Kl. 14:00
Jægersborg Brøndby Strand IK Jægersborg
392853
05-09 2020
Kl. 15:00
Ølstykke FC FFB Ølstykke Stadion
392854
06-09 2020
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Glostrup Lillevang Idrætscenter
392852
06-09 2020
Kl. 11:00
Roskilde BK 2 Jægersborg Roskilde Idrætspark Kunstgræs
392849
06-09 2020
Kl. 12:30
Vallensbæk IF Helsinge Fodbold Vallensbæk Idrætscenter
392851
06-09 2020
Kl. 13:00
Brøndby Strand IK KB (2) Langbjergskolen
392850
06-09 2020
Kl. 14:00
Frem Vanløse Frem, Valby IP
392869 fr
11-09 2020
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK Roskilde BK 2 Langbjergskolen
392870
12-09 2020
Kl. 11:00
Glostrup Frem Glostrup Idrætspark
392855
12-09 2020
Kl. 14:00
Helsinge Fodbold Ølstykke FC Helsinge Stadion
392856
13-09 2020
Kl. 12:00
KB (2) Vanløse Kunst, KB, P. Bangs Vej
392858
13-09 2020
Kl. 13:00
FFB KFUM BK, Roskilde Frederikssund Stadion
392857
13-09 2020
Kl. 14:00
Jægersborg Vallensbæk IF Jægersborg
392875
19-09 2020
Kl. 15:00
Ølstykke FC Jægersborg Ølstykke Stadion
392876
20-09 2020
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Helsinge Fodbold Lillevang Idrætscenter
392873
20-09 2020
Kl. 11:00
Roskilde BK 2 KB (2) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
392874
20-09 2020
Kl. 12:00
Vanløse Glostrup Kunst, Vanløse I P
392871
20-09 2020
Kl. 12:30
Vallensbæk IF Brøndby Strand IK Vallensbæk Idrætscenter
392872
20-09 2020
Kl. 14:00
Frem FFB Frem, Valby IP
392877
26-09 2020
Kl. 14:00
Helsinge Fodbold Frem Helsinge Stadion
392902
27-09 2020
Kl. 11:00
Roskilde BK 2 Vallensbæk IF Roskilde Idrætspark Kunstgræs
392878
27-09 2020
Kl. 12:00
KB (2) Glostrup Kunst, KB, P. Bangs Vej
392900
27-09 2020
Kl. 13:00
FFB Vanløse Frederikssund Stadion
392901
27-09 2020
Kl. 13:00
Brøndby Strand IK Ølstykke FC Langbjergskolen
392899
27-09 2020
Kl. 14:00
Jægersborg KFUM BK, Roskilde Jægersborg
393575 fr
02-10 2020
Kl. 18:30
Ølstykke FC Roskilde BK 2 Ølstykke Stadion Kunstgræs
393573
03-10 2020
Kl. 11:00
Glostrup FFB Glostrup Idrætspark
393576
04-10 2020
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Brøndby Strand IK Lillevang Idrætscenter
393574
04-10 2020
Kl. 12:00
Vanløse Helsinge Fodbold Kunst, Vanløse I P
392903
04-10 2020
Kl. 12:30
Vallensbæk IF KB (2) Vallensbæk Idrætscenter
392904
04-10 2020
Kl. 14:00
Frem Jægersborg Frem, Valby IP
393578
10-10 2020
Kl. 14:00
Helsinge Fodbold Glostrup Helsinge Stadion
393577
11-10 2020
Kl. 10:00
Vallensbæk IF Ølstykke FC Vallensbæk Idrætscenter
702723
11-10 2020
Kl. 11:00
Roskilde BK 2 KFUM BK, Roskilde Roskilde Idrætspark Kunstgræs
393579
11-10 2020
Kl. 12:00
KB (2) FFB Kunst, KB, P. Bangs Vej
702722
11-10 2020
Kl. 13:00
Brøndby Strand IK Frem Langbjergskolen
393580
11-10 2020
Kl. 14:00
Jægersborg Vanløse Jægersborg
702727
24-10 2020
Kl. 11:00
Glostrup Jægersborg Glostrup Idrætspark
737277
25-10 2020
Kl. 11:00
KFUM BK, Roskilde Vallensbæk IF Lillevang Idrætscenter
702728
25-10 2020
Kl. 12:00
Vanløse Brøndby Strand IK Kunst, Vanløse I P
702725
25-10 2020
Kl. 12:00
KB (2) Ølstykke FC Kunst, KB, P. Bangs Vej
702726
25-10 2020
Kl. 13:00
FFB Helsinge Fodbold Frederikssund Stadion
702724
25-10 2020
Kl. 14:00
Frem Roskilde BK 2 Frem, Valby IP
737278
01-11 2020
Kl. 12:00
Vallensbæk IF Frem Vallensbæk Idrætscenter
737279
01-11 2020
Kl. 12:00
Helsinge Fodbold KB (2) Helsinge Stadion
737284
01-11 2020
Kl. 12:00
Jægersborg FFB Jægersborg
737285
01-11 2020
Kl. 12:00
Brøndby Strand IK Glostrup Langbjergskolen
737286
01-11 2020
Kl. 12:00
Roskilde BK 2 Vanløse Roskilde Idrætspark Kunstgræs
737287
01-11 2020
Kl. 12:00
Ølstykke FC KFUM BK, Roskilde Ølstykke Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København påmail eller på tlf: 3927 7144
Til og med fredag den 17. juli 2020 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for U16, U17 og U19 Drenge flyttes gebyrfrit via mail til egen lokalunion
Derefter er det de normale flytteregler, der er gældende.
Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.

1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept 
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander –navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold
6) Kampe i U17 og U19 Drenge Øst 1 påsættes dommertrio, men kun ved afvikling af turneringskampe om fre- eller søndage i weekenden.

Anmodning pr. mail om kampflytning skal rettes til:

DBU Sjælland v/Thomas Rasmussen på 
tler@dbusjaelland.dk
DBU København v/Martin Munk på munk@dbukoebe

Log ind