HB Køge - Fortuna Hjørring

sø 08-10-2023
Kl. 13:00
284791
U19 Piger Liga 2023/24
DM
4600 Køge
Tlf:
Capelli S. Stadium 1
Omkl. 7/Udehold
Omkl. 1+2
sø 08-10-2023 Kl. 13:00
8
Mathias Johannesson
Jacob Christian Lydolph
Torben Olsen
Kampfakta
7
7
:
0
0
7
0
Færdigspillet
Tak til livescore-indberetter Marianne Krogh
'92
Kamp slut
'91
Martha Langskov Nielsen
'73
Kristine Neumann Andersen
Isabella Rose Blinge Hansen
'70
Alberte Dahl
Rebecca Rantzau Damgaard
'70
Johanna Pagels
'62
Augusta Callesen
Anna Caroline Brændstrup
'62
Josefine Søndergaard Olesen
Laura Gløvermose Nielsen
'47
2. halvleg start
'47
Maiken Jensen
Louise Ørum Baand Jensen
'47
Laura Gløvermose Nielsen
Laura Schjøtt
'47
Emilie Broberg Thoft
Mille Martensen
'47
1. halvleg slut
'36
Martha Langskov Nielsen
'32
Anna Caroline Brændstrup
'31
Isabella Rose Blinge Hansen
Silja Snerle Trebbien
'24
Emilie Holt
'2
Johanna Pagels
Kamp start

Holdopstillinger

HB Køge
1 Emilie Møller
3 Silan Topal
4 Martha Langskov Nielsen
5 Fiona Kjeldal Helenius
6 Silja Snerle Trebbien
8 Anna Caroline Brændstrup
9 Johanna Pagels
11 Liv Norre Rasmussen
15 Emilie Holt
19 Isabella Rose Blinge Hansen
21 Kamilla Gudesen
Reserver
10 Augusta Callesen
14 Mie Busk Mieritz
16 Sophie Valeur Taasinge
18 Kristine Neumann Andersen
Officials Officials
Sportschef Sportschef Klaus Tølbøll
Cheftræner Cheftræner David Lee Rigelsen
Assistenttræner Assistenttræner Patrick Meyer Povelsen
Assistenttræner Assistenttræner Jack Jeppesen
Målmandstræner Målmandstræner Magnus Hviid Petersson
Pigeungdom Pigeungdom Dennis Bauer
Fysioterapeut Fysioterapeut Theis Raagaard
Fortuna Hjørring
Ida Larsen 2
Louise Ørum Baand Jensen 3
Rebecca Rantzau Damgaard 4
Mille Martensen 5
Rie Skotte Jørgensen 6
Andrea Nørholt Krogh 8
Marie Pedersen 9
Signe Lorentzen 13
Laura Schjøtt 16
Julie Haugan Olander 17
Rebekka Lang Sørensen 25
Reserver
Emilie Broberg Thoft 7
Laura Gløvermose Nielsen 11
Maiken Jensen 19
Josefine Skindbjerg Andersen 21
Alberte Dahl 88
Josefine Søndergaard Olesen 99
Officials Officials
Assistenttræner Mark Rusborg Westergaard Assistenttræner
Cheftræner Nicolaj Rosengren Olsen Cheftræner
Træner Martin Dale Stephens Træner
Fysisk træner Karen Nonboe Mikkelsen Fysisk træner
Massør Signe Tigist Søndergård Christensen Massør
Holdleder Marianne Krogh Holdleder

Log ind