MENU

8-M+40 (Veteran) Pokal 18/19 (2019) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
860087
1 on
22-08 2018
Kl. 18:30
Greve Fodbold (2) (2) Hvalsø IF (2) Greve Idræts Center
3 - 2
860088 2 on
05-09 2018
Kl. 18:15
Ålholm IF (2) Slagslunde-Ganløse IF (1) Ålholmskolen
0 - 3
860090 2 on
05-09 2018
Kl. 18:15
Torslunde-Ishøj IF (2) BK Vest, Rødovre (1) Ishøj Idrætsplads
1 - 0
860092 2 on
05-09 2018
Kl. 18:15
FIF, Hillerød (1) Hundested IK (1) FIF-Stadion
0 - 3
860093 2 on
05-09 2018
Kl. 18:15
Espergærde IF (2) Ramløse IF (2) Mørdrup Idrætsanlæg
6 - 1
860094 2 on
05-09 2018
Kl. 18:15
Jægerspris IK (2) Albertslund IF (1) Møllegårdhallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

860095
2 on
05-09 2018
Kl. 18:15
Himmelev-Veddelev BK (1) Greve Fodbold (1) (1) Himmelev Idrætspark
1 - 3
860091 2 on
05-09 2018
Kl. 18:45
FC Hvidovre (2) Karlslunde IF (1) Avedøre Stadion
3 - 4
860089 2 on
12-09 2018
Kl. 18:00
Glostrup 95 (2) Greve Fodbold (2) (2) Vestskovbanerne
3 - 4
976473 3 on
19-09 2018
Kl. 18:00
Espergærde IF (2) Greve Fodbold (1) (1) Mørdrup Idrætsanlæg
5 - 4
976475 3 on
19-09 2018
Kl. 18:00
Greve Fodbold (2) (2) Albertslund IF (1) Greve Idræts Center
7 - 8
976476 3 fr
21-09 2018
Kl. 17:00
Torslunde-Ishøj IF (2) Hundested IK (1) Ishøj Idrætsplads
6 - 7
976474
3 ma
24-09 2018
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (1) Karlslunde IF (1) KIWI-Park kunstgræs
HMH
552729 4 on
03-10 2018
Kl. 19:00
Hundested IK (1) Albertslund IF (1) Hundested Stadion Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

552677
4
06-04 2019
Kl. 14:45
Karlslunde IF (1) Espergærde IF (2) Karlslunde Stadion
2 - 1
439016
5 ti
28-05 2019
Kl. 19:00
Karlslunde IF (1) Hundested IK (1) Karlslunde Stadion
3 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36
kvartfinaler: 3. runde spilles i uge 38
semifinaler: 4. runde spilles i uge 40

FINALEN: tirsdag den 28. maj 2019

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 

Log ind