MENU

8-mands Herresenior Pokal 19/20 (2020) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
443599 to
22-08 2019
Kl. 18:30
BSF (1) Avedøre IF (M) Ballerup Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

443601 to
22-08 2019
Kl. 18:30
IF Bytoften (1) B. 1973, Herlev (M) Gladsaxe skole
5 - 6
443602
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 (1) Grantoften IF (M) Sportspladsen i Syd
6 - 5
443603 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Oversidder Holmegaard GB (1)
443604 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Næstved I.F. (2) Køge Nord FC (2) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

443605 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Kontra BK (2) Glostrup 95 (M) Brøndbyøster Skole
1 - 2
443606 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Oversidder SIF Oldboys/Girls (2) (3)
443607 to
22-08 2019
Kl. 18:30
SIF Oldboys/Girls (M) (2) Gislinge BK (M) Torvevej
UHT

Udehold taberdømt

443609 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Oversidder Vestegnen FK (M)
442431
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Greve Fodbold (2) Charlotteager Fodbold Klub (2) Greve Idræts Center
5 - 3
442432 to
22-08 2019
Kl. 18:30
SIF Oldboys/Girls (M) (1) Jersie United (M) Torvevej
HHT

Hjemmehold taberdømt

442433
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Herfølge BK (1) IF Svend Gønge (1) Herfølge Stadion
3 - 4
442434 to
22-08 2019
Kl. 18:30
Albertslund IF (M) Brøndby Strand IK (M) Albertslund Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

442435
to
22-08 2019
Kl. 18:30
Farum BK (M) Glostrup (M) Farum Park
2 - 3
442436 to
22-08 2019
Kl. 18:30
BK Avarta (2) Vallensbæk IF (M) Espelundens Idrætsanlæg
0 - 2
443597
to
22-08 2019
Kl. 19:00
Måløv BK (1) Ishøj United (M) Måløv Idrætspark
1 - 7
756857
to
05-09 2019
Kl. 18:15
Glostrup (M) Ishøj United (M) Glostrup Idrætspark
7 - 3
756858 to
05-09 2019
Kl. 18:15
SIF Oldboys/Girls (2) (3) Jersie United (M) Torvevej
2 - 4
756860 to
05-09 2019
Kl. 18:15
Vallensbæk IF (M) B. 1973, Herlev (M) Vallensbæk Idrætscenter
1 - 2
756863 to
05-09 2019
Kl. 18:15
Køge Nord FC (2) SIF Oldboys/Girls (M) (2) Rishøj Stadion
0 - 2
756864
to
05-09 2019
Kl. 18:15
IF Svend Gønge (1) Holmegaard GB (1) Køng Idrætsplads
6 - 4
757135
to
05-09 2019
Kl. 18:15
Albertslund BS 72 (1) Glostrup 95 (M) Sportspladsen i Syd
2 - 0
757136
to
05-09 2019
Kl. 18:15
Greve Fodbold (2) BSF (1) Greve Idræts Center
1 - 2
756859
08-09 2019
Kl. 11:00
Vestegnen FK (M) Brøndby Strand IK (M) Vallensbæk Idrætscenter
0 - 4
352369
to
19-09 2019
Kl. 17:45
Brøndby Strand IK (M) Glostrup (M) Langbjergskolen
5 - 7
352371
to
19-09 2019
Kl. 17:45
IF Svend Gønge (1) Albertslund BS 72 (1) Køng Idrætsplads
6 - 3
352372 to
19-09 2019
Kl. 17:45
BSF (1) B. 1973, Herlev (M) Ballerup Idrætspark
1 - 8
352370 to
19-09 2019
Kl. 18:00
SIF Oldboys/Girls (M) (2) Jersie United (M) Torvevej
2 - 1
263933
on
24-06 2020
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls (M) (2) IF Svend Gønge (1) Torvevej
4 - 0
263934 on
24-06 2020
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (M) Glostrup (M) Elverroad Kunstgræs
4 - 1
113700 ma
29-06 2020
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (M) SIF Oldboys/Girls (M) (2) Elverroad Kunstgræs
1 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

Semifinaler 24-25.6.20

Finale 29.6.20

Se nyhed 

Log ind