Herre Senior 5 7:7 Forår - Dommerløs, P2

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
471328
ma08-04 2024
19:15
Oversidder
08. apr
19:15
Oversidder
FB 21
471330
ti09-04 2024
18:15 Lundehusparken
UMH
09. apr
18:15
Skjold 22
Brønshøj 2
UMH
471319
13-04 2024
13:15 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
8
13. apr
13:15
FC Ryparken 7
0
HIK 2
8
471327
14-04 2024
14:00 Genforeningspladsen
6
-
0
14. apr
14:00
Union 16
6
Frem 9
0
471332
ma15-04 2024
18:30
Oversidder
Gentofte Sportspark Vest
15. apr
18:30
HIK 2
Oversidder
471333
ma15-04 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
HHT
15. apr
20:30
KB 11
FC Ryparken 7
HHT
471334
ti16-04 2024
19:00 Valby Idrætspark
2
-
3
16. apr
19:00
Frem 9
2
Frem 17
3
471335
21-04 2024
14:00 Tingbjerg Idrætspark
7
-
2
21. apr
14:00
Brønshøj 2
7
Union 16
2
471331
21-04 2024
16:00 Jens Jessens Vej
2
-
3
21. apr
16:00
FB 21
2
Skjold 22
3
471675
ma22-04 2024
19:15
Oversidder
22. apr
19:15
Oversidder
KB 11
471676
ti23-04 2024
18:15 Lundehusparken
2
-
2
23. apr
18:15
Skjold 22
2
Union 16
2
471337
27-04 2024
12:00 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
1
27. apr
12:00
FC Ryparken 7
5
Frem 9
1
471339
27-04 2024
15:00 Valby Idrætspark
3
-
2
27. apr
15:00
Frem 17
3
Brønshøj 2
2
471336
28-04 2024
16:00 Jens Jessens Vej
1
-
1
28. apr
16:00
FB 21
1
HIK 2
1
471678
ma29-04 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
4
29. apr
20:30
KB 11
3
FB 21
4
471680
on01-05 2024
19:00
Oversidder
Valby Idrætspark
01. maj
19:00
Frem 9
Oversidder
471677
to02-05 2024
20:30 HIK
1
-
2
02. maj
20:30
HIK 2
1
Skjold 22
2
471679
05-05 2024
14:00 Grøndal Multicenter
1
-
1
05. maj
14:00
Union 16
1
Frem 17
1
471681
05-05 2024
14:00 Tingbjerg Idrætspark
5
-
2
05. maj
14:00
Brønshøj 2
5
FC Ryparken 7
2
471684
ma06-05 2024
18:30 Gentofte Sportspark Vest
5
-
3
06. maj
18:30
HIK 2
5
KB 11
3
471685
ma06-05 2024
19:15
Oversidder
06. maj
19:15
Oversidder
Brønshøj 2
471686
ti07-05 2024
19:30 Lundehusparken
4
-
3
07. maj
19:30
Skjold 22
4
Frem 17
3
471682
fr10-05 2024
18:30 Jens Jessens Vej
4
-
2
10. maj
18:30
FB 21
4
Frem 9
2
471683
11-05 2024
12:00 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
11. maj
12:00
FC Ryparken 7
2
Union 16
3
471689
ma13-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
0
13. maj
20:30
KB 11
0
Skjold 22
0
471688
18-05 2024
14:00 Valby Idrætspark
2
-
0
18. maj
14:00
Frem 17
2
FC Ryparken 7
0
471690
19-05 2024
14:00
Oversidder
Genforeningspladsen
19. maj
14:00
Union 16
Oversidder
471692
19-05 2024
14:00 Tingbjerg Idrætspark
7
-
3
19. maj
14:00
Brønshøj 2
7
FB 21
3
471691
19-05 2024
15:00 Valby Idrætspark
3
-
1
19. maj
15:00
Frem 9
3
HIK 2
1
471697
ma20-05 2024
19:30 Lundehusparken
1
-
4
20. maj
19:30
Skjold 22
1
FC Ryparken 7
4
471696
on22-05 2024
19:15
Oversidder
22. maj
19:15
Oversidder
Frem 17
471695
on22-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
7
22. maj
20:30
KB 11
3
Frem 9
7
471326
25-05 2024
15:30 Valby Idrætspark
UHT
25. maj
15:30
Frem 17
KB 11
UHT
471693
26-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
3
-
0
26. maj
16:00
FB 21
3
Union 16
0
471694
26-05 2024
16:30 HIK
5
-
0
26. maj
16:30
HIK 2
5
Brønshøj 2
0
471701
ma27-05 2024
19:30 Lundehusparken
7
-
1
27. maj
19:30
Skjold 22
7
Frem 9
1
471698
01-06 2024
13:15
Oversidder
Ryparken Idrætsanlæg
01. jun
13:15
FC Ryparken 7
Oversidder
471699
01-06 2024
14:00 Valby Idrætspark
3
-
2
01. jun
14:00
Frem 17
3
FB 21
2
471700
02-06 2024
14:00 Genforeningspladsen
UHT
02. jun
14:00
Union 16
HIK 2
UHT
471702
02-06 2024
14:00 Tingbjerg Idrætspark
5
-
2
02. jun
14:00
Brønshøj 2
5
KB 11
2
471707
ma03-06 2024
19:15
Oversidder
03. jun
19:15
Oversidder
Skjold 22
471708
08-06 2024
08:45 Valby Idrætspark
HHT
08. jun
08:45
Frem 9
Brønshøj 2
HHT
471703
08-06 2024
16:15 Valby Idrætspark
2
-
6
08. jun
16:15
FB 21
2
FC Ryparken 7
6
471705
08-06 2024
16:15 Valby Idrætspark
HHT
08. jun
16:15
HIK 2
Frem 17
HHT
471706
08-06 2024
16:15 Valby Idrætspark
1
-
6
08. jun
16:15
KB 11
1
Union 16
6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de ni puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i pulje 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning

Nedrykning: Ingen

Log ind