Espergærde IF

Sjællandsserien , Pulje 1

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
651504
ti16-08 2022
19:00 Lundtofte Boldklub Espergærde IF Lundtofte Idrætsplads
2
-
1
16. aug 2022
19:00
Lundtofte Boldklub
2
Espergærde IF
1
651511
20-08 2022
11:30 Espergærde IF Hørsholm-Usserød IK Mørdrup Idrætsanlæg
4
-
0
20. aug 2022
11:30
Espergærde IF
4
Hørsholm-Usserød IK
0
651519
to25-08 2022
18:30 BSF Espergærde IF Ballerup Idrætspark
3
-
1
25. aug 2022
18:30
BSF
3
Espergærde IF
1
651525
03-09 2022
14:00 Espergærde IF Farum BK Mørdrup Idrætsanlæg
2
-
4
03. sep 2022
14:00
Espergærde IF
2
Farum BK
4
651534
10-09 2022
13:00 Liria FK Espergærde IF Skinderskovgård
2
-
3
10. sep 2022
13:00
Liria FK
2
Espergærde IF
3
651636
17-09 2022
14:00 Espergærde IF FC Rudersdal Mørdrup Idrætsanlæg
2
-
1
17. sep 2022
14:00
Espergærde IF
2
FC Rudersdal
1
651646
24-09 2022
13:00 BK Avarta Espergærde IF Tømrermester Jim Jensens Park
0
-
2
24. sep 2022
13:00
BK Avarta
0
Espergærde IF
2
651650
01-10 2022
14:00 Espergærde IF Fredensborg BI Mørdrup Idrætsanlæg
3
-
1
01. okt 2022
14:00
Espergærde IF
3
Fredensborg BI
1
651676
08-10 2022
12:00 Avedøre IF Espergærde IF Avedøre Stadion
2
-
3
08. okt 2022
12:00
Avedøre IF
2
Espergærde IF
3
651679
15-10 2022
14:00 Espergærde IF Glostrup Mørdrup Idrætsanlæg
3
-
4
15. okt 2022
14:00
Espergærde IF
3
Glostrup
4
651691
to20-10 2022
19:00 IF Skjold Birkerød Espergærde IF Birkerød Stadion
4
-
3
20. okt 2022
19:00
IF Skjold Birkerød
4
Espergærde IF
3
651693
29-10 2022
11:30 Espergærde IF Taastrup FC Mørdrup Idrætsanlæg
2
-
0
29. okt 2022
11:30
Espergærde IF
2
Taastrup FC
0
651706
05-11 2022
13:00 Snekkersten IF Espergærde IF Snekkersten Idrætscenter Kunstgræs
1
-
4
05. nov 2022
13:00
Snekkersten IF
1
Espergærde IF
4
651707
18-03 2023
14:00 Espergærde IF Lundtofte Boldklub Mørdrup Idrætsanlæg
5
-
3
18. mar 2023
14:00
Espergærde IF
5
Lundtofte Boldklub
3
651715
to23-03 2023
19:00 Hørsholm-Usserød IK Espergærde IF Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
4
-
2
23. mar 2023
19:00
Hørsholm-Usserød IK
4
Espergærde IF
2
651721
01-04 2023
14:00 Espergærde IF BSF Mørdrup Idrætsanlæg
3
-
1
01. apr 2023
14:00
Espergærde IF
3
BSF
1
651730
08-04 2023
13:00 Farum BK Espergærde IF Farum Park
2
-
1
08. apr 2023
13:00
Farum BK
2
Espergærde IF
1
651735
15-04 2023
14:00 Espergærde IF Liria FK Mørdrup Idrætsanlæg
7
-
1
15. apr 2023
14:00
Espergærde IF
7
Liria FK
1
651745
fr21-04 2023
18:30 FC Rudersdal Espergærde IF Vedbæk Stadion
3
-
2
21. apr 2023
18:30
FC Rudersdal
3
Espergærde IF
2
651749
29-04 2023
14:00 Espergærde IF BK Avarta Mørdrup Idrætsanlæg
4
-
2
29. apr 2023
14:00
Espergærde IF
4
BK Avarta
2
651760
06-05 2023
13:00 Fredensborg BI Espergærde IF Fredensborg Stadion
6
-
1
06. maj 2023
13:00
Fredensborg BI
6
Espergærde IF
1
651763
13-05 2023
14:00 Espergærde IF Avedøre IF Mørdrup Idrætsanlæg
2
-
1
13. maj 2023
14:00
Espergærde IF
2
Avedøre IF
1
651775
fr19-05 2023
18:30 Glostrup Espergærde IF Glostrup Idrætspark
2
-
1
19. maj 2023
18:30
Glostrup
2
Espergærde IF
1
651777
27-05 2023
14:00 Espergærde IF IF Skjold Birkerød Mørdrup Idrætsanlæg
4
-
0
27. maj 2023
14:00
Espergærde IF
4
IF Skjold Birkerød
0
651789
03-06 2023
13:00 Taastrup FC Espergærde IF Tåstrup Idrætspark
2
-
6
03. jun 2023
13:00
Taastrup FC
2
Espergærde IF
6
651791
10-06 2023
14:00 Espergærde IF Snekkersten IF Mørdrup Idrætsanlæg
2
-
2
10. jun 2023
14:00
Espergærde IF
2
Snekkersten IF
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning: 
De to 1´ere spiller Finale lørdag den 17. juni 2022 kl. 14.00. Bedst pointgennemsnit har hjemmebane i finalen.

Oprykningsspil for 2´erne: 

Læs mere her Oprykningsspil

Log ind