Vestegnen FK

Serie 3 , Pulje 5

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
328761
19-08 2023
11:30 Røde Stjerne BK Vestegnen FK Roskilde IC (Darup)
1
-
1
19. aug 2023
11:30
Røde Stjerne BK
1
Vestegnen FK
1
328768
27-08 2023
14:45 Vestegnen FK Mosede BK Vallensbæk Idrætscenter
2
-
4
27. aug 2023
14:45
Vestegnen FK
2
Mosede BK
4
328775
to31-08 2023
20:30 Vestegnen FK Roskilde Boldklub Vallensbæk Idrætscenter
3
-
2
31. aug 2023
20:30
Vestegnen FK
3
Roskilde Boldklub
2
328782
09-09 2023
14:00 Solrød FC Vestegnen FK Solrød Idrætscenter
9
-
2
09. sep 2023
14:00
Solrød FC
9
Vestegnen FK
2
334102
17-09 2023
14:45 Vestegnen FK Fløng-Hedehusene Vallensbæk Idrætscenter
AFBR
17. sep 2023
14:45
Vestegnen FK
Fløng-Hedehusene
306348
23-09 2023
13:00 Torslunde-Ishøj IF (2) Vestegnen FK Ishøj Idrætsplads
1
-
1
23. sep 2023
13:00
Torslunde-Ishøj IF (2)
1
Vestegnen FK
1
306412
01-10 2023
14:45 Vestegnen FK Albertslund BS 72 Vallensbæk Idrætscenter
UHT
01. okt 2023
14:45
Vestegnen FK
Albertslund BS 72
UHT
306668
08-10 2023
12:00 Køge BK (2) Vestegnen FK Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
1
-
3
08. okt 2023
12:00
Køge BK (2)
1
Vestegnen FK
3
306676
15-10 2023
14:45 Vestegnen FK Karlslunde IF Vallensbæk Idrætscenter
2
-
2
15. okt 2023
14:45
Vestegnen FK
2
Karlslunde IF
2
306682
21-10 2023
10:30 Taastrup FC Vestegnen FK Tåstrup Idrætspark
1
-
2
21. okt 2023
10:30
Taastrup FC
1
Vestegnen FK
2
306687
29-10 2023
13:00 FC Ishøj Vestegnen FK Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
5
-
0
29. okt 2023
13:00
FC Ishøj
5
Vestegnen FK
0
306692
to04-04 2024
20:30 Vestegnen FK Røde Stjerne BK Vallensbæk Idrætscenter
04. apr
20:30
Vestegnen FK
Røde Stjerne BK
306699
to11-04 2024
18:30 Mosede BK Vestegnen FK Mosede-skolen
11. apr
18:30
Mosede BK
Vestegnen FK
306705
ma22-04 2024
19:30 Roskilde Boldklub Vestegnen FK Roskilde Idrætspark Kunstgræs
22. apr
19:30
Roskilde Boldklub
Vestegnen FK
306760
28-04 2024
14:45 Vestegnen FK Solrød FC Vallensbæk Idrætscenter
28. apr
14:45
Vestegnen FK
Solrød FC
306764
04-05 2024
12:00 Fløng-Hedehusene Vestegnen FK Hedehusene Idrætspark
04. maj
12:00
Fløng-Hedehusene
Vestegnen FK
306772
12-05 2024
14:45 Vestegnen FK Torslunde-Ishøj IF (2) Vallensbæk Idrætscenter
12. maj
14:45
Vestegnen FK
Torslunde-Ishøj IF (2)
306781
18-05 2024
11:00 Albertslund BS 72 Vestegnen FK Sportspladsen i Syd
18. maj
11:00
Albertslund BS 72
Vestegnen FK
306784
26-05 2024
14:45 Vestegnen FK Køge BK (2) Vallensbæk Idrætscenter
26. maj
14:45
Vestegnen FK
Køge BK (2)
306791
01-06 2024
15:30 Karlslunde IF Vestegnen FK Karlslunde Stadion
HHT
01. jun
15:30
Karlslunde IF
Vestegnen FK
HHT
306796
09-06 2024
14:45 Vestegnen FK Taastrup FC Vallensbæk Idrætscenter
09. jun
14:45
Vestegnen FK
Taastrup FC
306804
15-06 2024
12:00 FC Ishøj Vestegnen FK Ishøj Idrætscenter Kunstgræs
15. jun
12:00
FC Ishøj
Vestegnen FK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning: 

Kvartfinaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 2 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 4 - Vinder pulje 1
kamp 3 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 5

Semifinaler lørdag den 22. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 1 - Vinder kamp 3
Semifinale 2: Vinder kamp 4 - Vinder kamp 2

Vinderne af semifinalerne spiller finale tirsdag den 25. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 2 - Vinder semifinale 1

Log ind