B.93 (Division)

Ungdomspokal U19 Drenge (05) 23/24

B.93 (Division)
Ungdomspokal U19 Drenge (05) 23/24
P1
B.93 Administration
Ved Sporsløjfen 10
2100 København Ø
Fodbold.B93.dk
B 93 Svanemølleanlæg.
Ved Sporsløjfen 10
2100 København Ø
Tlf: 3929 1893 (Vagt)
Hvid
Mørkeblå
Mørkeblå
Rød
Mørkeblå
Rød
Nej
Nej

Cheftræner

Olcay Senoglu
22581903

Assistenttræner

Frederik Vorre Jørgensen

Assistenttræner

Youssef Toutouh
31603378

Assistenttræner

Benjamin Jacobsen
22477774

Målmandstræner

Casper Zachhau
22591712 / 22591712

Målmandstræner

Jimmi Klitland
93992339

Fysisk træner

Gustav Bergen
40426409

Fysioterapeut

Frederik Jørgensen Hansen
28294133

Fysioterapeut

Mark Olsson
20785303

Holdleder

Kim Nyby
23269947

Holdleder

Hans Duelund Larsen
71900695

Årgangsansvarlig

Martin Jensen
29892202

Årgangsansvarlig

Philip Hansen
61182900
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 21. – 24. august (uge 34)
2. runde – 18. – 21. september (uge 38)
3. runde – 2. – 5. oktober (uge 40)
4. runde – 30. okt - 2. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 18. - 21. marts (uge 12)
7. runde – 15. - 18. april (semifinaler) (uge 16)
8. runde – Finaledato er ukendt pt.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5.

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind