Ungdomspokal U19 Drenge (05) 23/24

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
132446
on23-08 2023
18:30 FFB (Ø2) Holbæk B&I (Ø1) Frederikssund Stadion
1
-
7
23. aug 2023
18:30
FFB (Ø2)
1
Holbæk B&I (Ø1)
7
132447
on23-08 2023
18:30 Karlslunde IF (1) Fløng-Hedehusene Fodbold (1) Karlslunde Stadion
UHT
23. aug 2023
18:30
Karlslunde IF (1)
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
UHT
132448
on23-08 2023
18:30 Herlufsholm GF (1) B. 73, Slagelse (1) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
4
-
3
23. aug 2023
18:30
Herlufsholm GF (1)
4
B. 73, Slagelse (1)
3
916787
on13-09 2023
18:00 Brødeskov IF (2) Skovshoved IF (M) Brødeskov Stadion Kunst
1
-
6
13. sep 2023
18:00
Brødeskov IF (2)
1
Skovshoved IF (M)
6
916789
ti19-09 2023
17:45 Hekla (2) Køge Nord FC (1) Hekla Park
1
-
5
19. sep 2023
17:45
Hekla (2)
1
Køge Nord FC (1)
5
916774
ti19-09 2023
19:00 Ringsted IF (Ø1) Vanløse (Ø1) Ringsted Stadion Kunstgræs
0
-
2
19. sep 2023
19:00
Ringsted IF (Ø1)
0
Vanløse (Ø1)
2
916788
ti19-09 2023
19:00 AIK 65 Strøby Fodbold (2) Værløse BK (1) Strøbyhallen Kunstgræs
2
-
1
19. sep 2023
19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
2
Værløse BK (1)
1
916770
on20-09 2023
17:45 Herstedøster IC (2) LSF (Ø1) Herstedøster Stadion
1
-
9
20. sep 2023
17:45
Herstedøster IC (2)
1
LSF (Ø1)
9
916775
on20-09 2023
18:00 Friheden (2) Ølstykke FC (M) Strandmarkens Fritidscenter
1
-
6
20. sep 2023
18:00
Friheden (2)
1
Ølstykke FC (M)
6
916776
on20-09 2023
18:00 Sørbymagle IF (1) Vordingborg IF (Ø2) Sørbyhallen
1
-
5
20. sep 2023
18:00
Sørbymagle IF (1)
1
Vordingborg IF (Ø2)
5
916782
on20-09 2023
18:00 Hareskov IF/Værløse (2) Skjold (M) Birkevang
2
-
7
20. sep 2023
18:00
Hareskov IF/Værløse (2)
2
Skjold (M)
7
916783
on20-09 2023
18:30 Vallensbæk IF (M) GVI (Ø1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
1
-
8
20. sep 2023
18:30
Vallensbæk IF (M)
1
GVI (Ø1)
8
916784
on20-09 2023
18:30 Helsinge Fodbold (2) FC Rudersdal (1) Helsinge Stadion Kunstgræs
4
-
5
20. sep 2023
18:30
Helsinge Fodbold (2)
4
FC Rudersdal (1)
5
916785
on20-09 2023
18:30 Brønshøj BK (Ø2) A27 (Ø1) Tingbjerg Idrætspark
1
-
0
20. sep 2023
18:30
Brønshøj BK (Ø2)
1
A27 (Ø1)
0
916786
on20-09 2023
18:30 Hillerød Fodbold (Ø2) Greve Fodbold (Ø1) Hillerød Stadion Kunstgræs
6
-
1
20. sep 2023
18:30
Hillerød Fodbold (Ø2)
6
Greve Fodbold (Ø1)
1
916790
on20-09 2023
18:30 FC Hornsherred (M) Tuse IF (M) Skibby Stadion Kunstgræs
4
-
1
20. sep 2023
18:30
FC Hornsherred (M)
4
Tuse IF (M)
1
916779
on20-09 2023
18:30 Karlslunde IF (1) Holbæk B&I (Ø1) Karlslunde Stadion, Kunstgræs
0
-
9
20. sep 2023
18:30
Karlslunde IF (1)
0
Holbæk B&I (Ø1)
9
916780
on20-09 2023
18:30 KFUM BK, Roskilde (Ø2) B 1903 (Ø2) Lillevang Idrætscenter kunst
1
-
2
20. sep 2023
18:30
KFUM BK, Roskilde (Ø2)
1
B 1903 (Ø2)
2
916781
on20-09 2023
18:30 Slangerup & Omegn IF (2) Hellas (1) Slangerup Stadion Kunst
2
-
6
20. sep 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (2)
2
Hellas (1)
6
916777
on20-09 2023
18:30 Herlev IF (1) Bramsnæs FB (1) Herlev IF Stadion (Kunst)
0
-
4
20. sep 2023
18:30
Herlev IF (1)
0
Bramsnæs FB (1)
4
916771
on20-09 2023
18:30 Sundby Bk. (M) Raklev GI (Ø2) Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
20. sep 2023
18:30
Sundby Bk. (M)
4
Raklev GI (Ø2)
2
916772
on20-09 2023
18:30 Måløv BK (1) Virum-Sorgenfri (M) Måløv Idrætspark
1
-
9
20. sep 2023
18:30
Måløv BK (1)
1
Virum-Sorgenfri (M)
9
916773
on20-09 2023
18:30 Herlufsholm GF (1) Vestia (1) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
7
-
6
20. sep 2023
18:30
Herlufsholm GF (1)
7
Vestia (1)
6
916763
on20-09 2023
18:30 Hørsholm-Usserød IK (Ø1) FA 2000 (Ø1) Hørsholm Idrætspark
2
-
0
20. sep 2023
18:30
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
2
FA 2000 (Ø1)
0
916768
on20-09 2023
18:30 Gladsaxe-Hero (1) Taastrup FC (1) Gladsaxe stadion Kunstgræs
HHT
20. sep 2023
18:30
Gladsaxe-Hero (1)
Taastrup FC (1)
HHT
916769
on20-09 2023
18:30 Himmelev-Veddelev (M) Ukabuni IF (1) Himmelev Idrætspark
2
-
4
20. sep 2023
18:30
Himmelev-Veddelev (M)
2
Ukabuni IF (1)
4
916778
on20-09 2023
19:00 Bagsværd BK (M) FB (Ø2) Bagsværd Stadion Kunstgræs
4
-
1
20. sep 2023
19:00
Bagsværd BK (M)
4
FB (Ø2)
1
100951
ti03-10 2023
19:00 Sundby Bk. (M) LSF (Ø1) Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
3
03. okt 2023
19:00
Sundby Bk. (M)
4
LSF (Ø1)
3
101549
ti03-10 2023
19:00 Ølstykke FC (M) Vordingborg IF (Ø2) Ølstykke Stadion Kunstgræs
3
-
5
03. okt 2023
19:00
Ølstykke FC (M)
3
Vordingborg IF (Ø2)
5
101555
ti03-10 2023
19:00 AIK 65 Strøby Fodbold (2) Skovshoved IF (M) Strøbyhallen Kunstgræs
0
-
2
03. okt 2023
19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
0
Skovshoved IF (M)
2
100950
ti03-10 2023
19:30 Ukabuni IF (1) Hørsholm-Usserød IK (Ø1) Roskilde Idrætspark
2
-
1
03. okt 2023
19:30
Ukabuni IF (1)
2
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
1
101552
on04-10 2023
17:15 Hellas (1) Skjold (M) Engdraget
1
-
6
04. okt 2023
17:15
Hellas (1)
1
Skjold (M)
6
101554
on04-10 2023
19:00 Hillerød Fodbold (Ø2) Brønshøj BK (Ø2) Hillerød Stadion Kunstgræs
1
-
2
04. okt 2023
19:00
Hillerød Fodbold (Ø2)
1
Brønshøj BK (Ø2)
2
101556
on04-10 2023
19:00 Køge Nord FC (1) Frederiksværk Fodbold Klub (1) Borup Stadion, kunstgræs
10
-
9
04. okt 2023
19:00
Køge Nord FC (1)
10
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
9
101548
on04-10 2023
19:00 Herlufsholm GF (1) Vanløse (Ø1) SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
3
-
4
04. okt 2023
19:00
Herlufsholm GF (1)
3
Vanløse (Ø1)
4
100952
to05-10 2023
18:00 Ålholm IF (2) Virum-Sorgenfri (M) Virumgård kunstgræsbane
1
-
11
05. okt 2023
18:00
Ålholm IF (2)
1
Virum-Sorgenfri (M)
11
101550
to05-10 2023
18:30 Bramsnæs FB (1) Bagsværd BK (M) Lejrehallen Kunstbanen
2
-
6
05. okt 2023
18:30
Bramsnæs FB (1)
2
Bagsværd BK (M)
6
101547
to05-10 2023
19:00 Taastrup FC (1) Frem (Ø2) NyBolig Park - Kunstgræs
6
-
4
05. okt 2023
19:00
Taastrup FC (1)
6
Frem (Ø2)
4
101557
on11-10 2023
19:00 FC Hornsherred (M) Humlebæk (Ø2) Skibby Stadion Kunstgræs
4
-
7
11. okt 2023
19:00
FC Hornsherred (M)
4
Humlebæk (Ø2)
7
101553
on11-10 2023
20:30 FC Rudersdal (1) GVI (Ø1) Rundforbi Stadion Kunst
0
-
4
11. okt 2023
20:30
FC Rudersdal (1)
0
GVI (Ø1)
4
101551
ti24-10 2023
19:00 B 1903 (Ø2) Holbæk B&I (Ø1) B1903
2
-
14
24. okt 2023
19:00
B 1903 (Ø2)
2
Holbæk B&I (Ø1)
14
282237
ti31-10 2023
18:00 Skjold (M) FC Helsingør (Division) Fælledparken
0
-
8
31. okt 2023
18:00
Skjold (M)
0
FC Helsingør (Division)
8
282240
on01-11 2023
18:00 Skovshoved IF (M) AC Amager Academy (Division) Gentofte Sportspark Vest
0
-
9
01. nov 2023
18:00
Skovshoved IF (M)
0
AC Amager Academy (Division)
9
282233
on01-11 2023
18:15 Taastrup FC (1) Virum-Sorgenfri (M) NyBolig Park - Kunstgræs
5
-
1
01. nov 2023
18:15
Taastrup FC (1)
5
Virum-Sorgenfri (M)
1
282234
on01-11 2023
19:15 Vordingborg IF (Ø2) Nykøbing FC (Division) Vordingborg Kunst "Panteren"
3
-
5
01. nov 2023
19:15
Vordingborg IF (Ø2)
3
Nykøbing FC (Division)
5
282235
on01-11 2023
19:15 Vanløse (Ø1) Næstved I.F. (Division) Vanløse Idrætspark
1
-
8
01. nov 2023
19:15
Vanløse (Ø1)
1
Næstved I.F. (Division)
8
282236
on01-11 2023
19:15 Bagsværd BK (M) B.93 (Division) Bagsværd Stadion Kunstgræs
1
-
5
01. nov 2023
19:15
Bagsværd BK (M)
1
B.93 (Division)
5
282238
on01-11 2023
19:15 GVI (Ø1) AB (Division) GVI. Nymosen
1
-
4
01. nov 2023
19:15
GVI (Ø1)
1
AB (Division)
4
282239
on01-11 2023
19:15 Holbæk B&I (Ø1) HIK (Division) Holbæk Sportsby
3
-
1
01. nov 2023
19:15
Holbæk B&I (Ø1)
3
HIK (Division)
1
282230
on01-11 2023
19:15 Sundby Bk. (M) HB Køge (Division) Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
3
01. nov 2023
19:15
Sundby Bk. (M)
1
HB Køge (Division)
3
282241
on01-11 2023
19:30 Brønshøj BK (Ø2) Roskilde Boldklub (Division) Tingbjerg Idrætspark
2
-
3
01. nov 2023
19:30
Brønshøj BK (Ø2)
2
Roskilde Boldklub (Division)
3
282243
04-11 2023
13:30 Køge Nord FC (1) Humlebæk (Ø2) Rishøj Stadion Kunst
0
-
3
04. nov 2023
13:30
Køge Nord FC (1)
0
Humlebæk (Ø2)
3
282231
ti14-11 2023
19:30 Ukabuni IF (1) Hvidovre IF (Division) Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1
-
3
14. nov 2023
19:30
Ukabuni IF (1)
1
Hvidovre IF (Division)
3
935418
on06-03 2024
18:30 Hvidovre IF (Division) FC Nordsjælland (Liga) Hvidovre IF's baner
06. mar
18:30
Hvidovre IF (Division)
FC Nordsjælland (Liga)
935412
on06-03 2024
19:15 AC Amager Academy (Division) FC København (Liga) Sundby Idrætspark
06. mar
19:15
AC Amager Academy (Division)
FC København (Liga)
935413
on06-03 2024
19:15 Holbæk B&I (Ø1) FC Helsingør (Division) Holbæk Sportsby
06. mar
19:15
Holbæk B&I (Ø1)
FC Helsingør (Division)
935414
on06-03 2024
19:15 AB (Division) Lyngby Bk (Liga) Akademisk Boldklub
06. mar
19:15
AB (Division)
Lyngby Bk (Liga)
935415
on06-03 2024
19:15 Næstved I.F. (Division) B.93 (Division) Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
06. mar
19:15
Næstved I.F. (Division)
B.93 (Division)
935416
on06-03 2024
19:15 Nykøbing FC (Division) Brøndbyernes IF (Liga) Nykøbing FC
06. mar
19:15
Nykøbing FC (Division)
Brøndbyernes IF (Liga)
935417
on06-03 2024
19:15 Taastrup FC (1) HB Køge (Division) NyBolig Park - Kunstgræs
06. mar
19:15
Taastrup FC (1)
HB Køge (Division)
935411
to07-03 2024
18:30 Humlebæk (Ø2) Roskilde Boldklub (Division) Humlebæk Stadion Kunstgræs
07. mar
18:30
Humlebæk (Ø2)
Roskilde Boldklub (Division)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 21. – 24. august (uge 34)
2. runde – 18. – 21. september (uge 38)
3. runde – 2. – 5. oktober (uge 40)
4. runde – 30. okt - 2. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 18. - 21. marts (uge 12)
7. runde – 15. - 18. april (semifinaler) (uge 16)
8. runde – Finaledato er ukendt pt.

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.

Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5.

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind