MENU

Serie 4, Pulje 12 //

Seneste resultater

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
376325
18-05 2019
Kl. 10:00
Herlufsholm GF Toksværd Olstrup Fodbold
HHT

Hjemmehold taberdømt

376326
18-05 2019
Kl. 13:30
Østmøn SGI FK Sydsjælland 05
UHT

Udehold taberdømt

376324
18-05 2019
Kl. 14:00
IF Svend Gønge Næstved IF
1 - 1
376334
18-05 2019
Kl. 14:00
Ørslev GIF (V) Vordingborg IF (1)
HHT

Hjemmehold taberdømt

376323
19-05 2019
Kl. 11:00
Næstved BK 1983 Jungshoved IF
376327
19-05 2019
Kl. 13:00
Næstved FC 77 Holmegaard GB
UHT

Udehold taberdømt

Stilling

K V U T Score P
1 18 18 0 0
74
-
8
54
2 20 15 2 3
59
-
22
47
3 18 14 1 3
60
-
16
43
4 18 13 2 3
59
-
32
41
5 18 11 3 4
62
-
27
36
6 19 8 1 10
45
-
44
25
!
Holdet er udeblevet fra en eller flere kampe.
7 18 7 1 10
29
-
59
22
!
Holdet er udeblevet fra en eller flere kampe.
8 19 6 0 13
31
-
68
18
!
Holdet er udeblevet fra en eller flere kampe.
9 12 1 0 11
3
-
37
3
!
Holdet er udeblevet fra en eller flere kampe.
!
Holdet er udgået.
10 13 1 0 12
9
-
40
3
!
Holdet er udeblevet fra en eller flere kampe.
!
Holdet er udgået.
11 13 0 0 13
2
-
42
0
!
Holdet er udeblevet fra en eller flere kampe.
!
Holdet er udgået.
12 12 0 0 12
3
-
41
0
!
Holdet er udeblevet fra en eller flere kampe.
!
Holdet er udgået.

Kommende kampe

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
376335 to
23-05 2019
Kl. 19:00
Næstved IF Østmøn SGI
376337 fr
24-05 2019
Kl. 18:30
Vordingborg IF (1) IF Svend Gønge
376336 fr
24-05 2019
Kl. 19:00
Toksværd Olstrup Fodbold Næstved BK 1983
UHT

Udehold taberdømt

376339
25-05 2019
Kl. 14:00
Holmegaard GB Ørslev GIF (V)
HHT

Hjemmehold taberdømt

376340
25-05 2019
Kl. 15:30
Jungshoved IF Næstved FC 77
HHT

Hjemmehold taberdømt

376338
25-05 2019
Kl. 16:00
FK Sydsjælland 05 Herlufsholm GF
UHT

Udehold taberdømt

Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning: 
1/8 dels finaler tirsdag den 18. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3
kamp 2 Vinder pulje 6 - Vinder pulje 9
kamp 3 Vinder pulje 7 - Vinder pulje 8
kamp 4 Vinder pulje 10 - Vinder pulje 12

Kvartfinaler torsdag den 20. juni kl. 19.00
kamp 5: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 2
kamp 6: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 11
kamp 7: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
kamp 8: Vinder pulje 5 - Vinder pulje 4

Semifinaler søndag den 23. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 5 - Vinder kamp 7
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 8

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 26. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2

Log ind