MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge B 8:8 (07) 19/20 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
449909 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Humlebæk BK (4) Kr. Værløse IF (3) (2) Humlebæk Stadion
0 - 12
449910
on
21-08 2019
Kl. 18:30
Stenløse BK (4) (2) Glostrup (3) (2) Stenløse Stadion
8 - 0
449911 on
21-08 2019
Kl. 18:30
Slangerup & Omegn IF (3) Snekkersten IF (3) (2) Slangerup Stadion
4 - 7
752163
on
04-09 2019
Kl. 18:15
Stenløse BK (3) (1) Nivå-Kokkedal FK (2) Stenløse Stadion
4 - 6
752164
on
04-09 2019
Kl. 18:15
B. 73, Slagelse (3) Suså IF (2) Stadion Vest
1 - 8
752165 on
04-09 2019
Kl. 18:15
KBK Hillerød (2) AB (2) KBK Hillerød Øst-huset
UHT

Udehold taberdømt

752166 on
04-09 2019
Kl. 18:15
LSF (2) Albertslund IF (2) Smørum Idrætscenter
UHT

Udehold taberdømt

752167
on
04-09 2019
Kl. 18:15
B. 1973, Herlev (2) Kr. Hyllinge IF (2) Elverroad
1 - 6
752168
on
04-09 2019
Kl. 18:15
Stenløse BK (4) (2) Snekkersten IF (2) (1) Stenløse Stadion
1 - 13
752169 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Snekkersten IF (3) (2) Birkerød IF "Skjold" (2) Snekkersten Idrætscenter
5 - 9
752171 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Kr. Værløse IF (3) (2) Helsinge Fodbold (2) Sandet Stadion
0 - 11
752172
on
04-09 2019
Kl. 18:15
Lynge-Broby IF (3) Mørkøv IF (2) Frederiksberg Skole
1 - 3
752173 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Vallensbæk IF (3) Himmelev-Veddelev BK (3) Vallensbæk Idrætscenter
5 - 4
752174
on
04-09 2019
Kl. 18:15
BK Vest, Rødovre (2) Kr. Værløse IF (2) (1) Nørrekær
5 - 7
752175 on
04-09 2019
Kl. 18:15
IF Frem Bjæverskov (3) Glostrup (2) (1) Bjæverskov Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

752176 on
04-09 2019
Kl. 18:15
Rudersdal Boldklub (2) Greve Fodbold (2) Rundforbi Stadion
6 - 7
752177 on
04-09 2019
Kl. 18:15
IS Skævinge (2) Frederikssund FB (2) Baunehøj Stadion
8 - 0
752170
to
05-09 2019
Kl. 18:00
Sørbymagle IF (4) Dianalund IF (3) Sørbyhallen
0 - 7
752178 ti
10-09 2019
Kl. 18:00
Hvalsø IF (2) Herlufsholm GF (2) Hvalsø ny Idrætsplads
4 - 7
342100 on
18-09 2019
Kl. 17:45
Herlufsholm GF (2) KBK Hillerød (2) Herlufsholm Stadion
UHT

Udehold taberdømt

342101
on
18-09 2019
Kl. 17:45
Kr. Hyllinge IF (2) Mørkøv IF (2) Kirke Hyllinge Stadion
1 - 3
342096 on
18-09 2019
Kl. 17:45
LSF (2) Nivå-Kokkedal FK (2) Smørum Idrætscenter
2 - 5
342097
on
18-09 2019
Kl. 17:45
Snekkersten IF (2) (1) IS Skævinge (2) Snekkersten Idrætscenter
6 - 5
342103 on
18-09 2019
Kl. 18:15
Birkerød IF "Skjold" (2) Greve Fodbold (2) Birkerød Stadion Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

342102 on
18-09 2019
Kl. 18:30
Suså IF (2) Helsinge Fodbold (2) Herlufmagle Kunstgræs
UHT

Udehold taberdømt

342099
on
18-09 2019
Kl. 18:30
Dianalund IF (3) Glostrup (2) (1) Holberg Arena Kunst
4 - 3
342098 ma
23-09 2019
Kl. 18:00
Vallensbæk IF (3) Kr. Værløse IF (2) (1) Vallensbæk Idrætscenter kunst
1 - 9
263673
26-10 2019
Kl. 11:00
Suså IF (2) Mørkøv IF (2) Herlufmaglehallen
6 - 1
263672
27-10 2019
Kl. 11:30
Dianalund IF (3) Snekkersten IF (2) (1) Dianalund Stadion
3 - 8
263670
03-11 2019
Kl. 12:00
Nivå-Kokkedal FK (2) Herlufsholm GF (2) Karsemosegård
6 - 4
263671
03-11 2019
Kl. 12:00
Kr. Værløse IF (2) (1) Greve Fodbold (2) Sandet Stadion
4 - 2
485133
21-06 2020
Kl. 12:00
Kr. Værløse IF (2) (1) Suså IF (2) Sandet Stadion
2 - 1
484986 ma
22-06 2020
Kl. 17:30
Nivå-Kokkedal FK (2) Snekkersten IF (2) (1) Karsemosegård
12 - 11
113707 to
25-06 2020
Kl. 19:00
Kr. Værløse IF (2) (1) Nivå-Kokkedal FK (2) Sandet Stadion
6 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

Husk ved uafgjort direkte til straffespark.

Semifinaler 21.6.20

Finale 25.6.20

Se nyhed 

Log ind