MENU

Sydbank Kvinde Pokalen 2020/21 - Øst //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
576246 ti
16-06 2020
Kl. 18:00
Føroyar (1) B. 1973, Herlev (1) Kløvermarken
HHT

Hjemmehold taberdømt

576268 ti
16-06 2020
Kl. 18:00
KFB (2) VLI (1) Kløvermarken
UHT

Udehold taberdømt

576261 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Medicinernes Boldklub (1) Herstedøster IC (1) Valby IP, Gl. Afdeling
HHT

Hjemmehold taberdømt

576263 ti
16-06 2020
Kl. 18:15
Valby (2) København Q (2) Valby IP, tribunen
HHT

Hjemmehold taberdømt

576247
ti
16-06 2020
Kl. 18:30
VTF (Vejby/Tisvilde) (2) HSV (Hillerød Syd-Vest) (2) Vejby Idrætsplads
1 - 4
576267 ti
16-06 2020
Kl. 18:30
B.1908 (2) Dragør (2) Sundby Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

576266
ti
16-06 2020
Kl. 18:30
VG Fodbold (2) Borup IF (1) Viby Idrætsanlæg
0 - 1
576265 ti
16-06 2020
Kl. 18:30
HIK (2) FA 2000 (2) Kunst, HIK
UHT

Udehold taberdømt

576259
ti
16-06 2020
Kl. 18:30
Espergærde IF (1) IF Skjold Birkerød (1) Mørdrup Idrætsanlæg
8 - 9
576248 ti
16-06 2020
Kl. 18:30
FC Rudersdal (2) Hørsholm-Usserød IK (2) Rundforbi Stadion
9 - 2
576264 ti
16-06 2020
Kl. 18:30
Hareskov IF (2) Viktoria (2) Birkevang
UHT

Udehold taberdømt

576260
ti
16-06 2020
Kl. 18:30
NAB/EB (2) TGB (2) Burger King Arena Nr. Alslev
3 - 1
576262 to
18-06 2020
Kl. 19:15
IF Bytoften (2) Virum-Sorgenfri BK (1) Gladsaxe skole
7 - 4
581112 ma
22-06 2020
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (1) Albertslund BS 72 (øst) Elverroad Kunstgræs
0 - 7
581121
ma
22-06 2020
Kl. 19:00
NAB/EB (2) ØUB/FC Nakskov (1) Burger King Arena Nr. Alslev
1 - 2
581117 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (1) Rikken (1) Birkerød Stadion
3 - 5
581120 ti
23-06 2020
Kl. 19:00
HIK (2) Hvidovre IF (ks) Kunst, HIK
UHT

Udehold taberdømt

581131 ti
23-06 2020
Kl. 20:00
CBS Sport (1) Nørrebro United (1) Kunst, Jens Jessens Vej
5 - 2
581115 on
24-06 2020
Kl. 19:00
København Q (2) GVI (ks) Kunst, Ryparken
HHT

Hjemmehold taberdømt

581118 on
24-06 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal (2) ØKF (ks) Rundforbi Stadion
UHT

Udehold taberdømt

581132
on
24-06 2020
Kl. 19:00
Humlebæk BK (2) Fix (ks) Humlebæk Stadion
1 - 6
581126
on
24-06 2020
Kl. 19:00
Hvalsø IF (2) Svogerslev BK (1) Hvalsø ny Idrætsplads
0 - 10
581113
on
24-06 2020
Kl. 19:00
KFB (2) FC Bella (ss) Kløvermarken
0 - 7
581133 on
24-06 2020
Kl. 19:00
FC Storebælt (1) NFC/VIF (ss) Korsør Gl. Stadion
HHT

Hjemmehold taberdømt

581127 on
24-06 2020
Kl. 19:00
Allerød Fodbold Klub (ss) Heimdal (øst) Allerød Idrætspark
UHT

Udehold taberdømt

581116 on
24-06 2020
Kl. 19:00
Dragør (2) PI Fodbold (ks) Dragør Bk
UHT

Udehold taberdømt

581119 on
24-06 2020
Kl. 19:00
Hareskov IF (2) Skjold (ks) Birkevang
0 - 7
581122 on
24-06 2020
Kl. 19:00
Borup IF (1) Stenhus IK (ss) Borup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

581135
on
24-06 2020
Kl. 19:00
KFUM (ks) Husum Bk (øst) Emdrupparken
1 - 4
581124
on
24-06 2020
Kl. 19:00
IF Bytoften (2) Lyngby Boldklub (ss) Gladsaxe skole
4 - 3
581114
on
24-06 2020
Kl. 19:00
Herstedøster IC (1) Greve Fodbold (ss) Herstedøster Stadion
5 - 2
581136 on
24-06 2020
Kl. 19:00
Oversidder Fredensborg BI (øst)
581137 on
24-06 2020
Kl. 19:00
Oversidder Solrød FC (øst)
581129 on
24-06 2020
Kl. 19:00
Tårnby FF (1) Rødovre (1) Vestamager Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

581130 on
24-06 2020
Kl. 19:00
RIF/TOF (1) B 73 Slagelse (ss) Rønnedehallen
HHT

Hjemmehold taberdømt

581125 on
24-06 2020
Kl. 19:00
FC Hornsherred (1) Frederikssund IK (ss) Skibby Stadion Kunstgræs
HHT

Hjemmehold taberdømt

581123
on
24-06 2020
Kl. 19:00
HSV (Hillerød Syd-Vest) (2) Ølstykke FC (ss) Brødeskov Stadion
0 - 5
581134
on
24-06 2020
Kl. 19:00
Fremad Amager (ks) Fremad Valby (øst) Sundby I P. Opvisn.
5 - 2
581128
to
25-06 2020
Kl. 19:00
Lynge-Broby IF (1) Roskilde Pigefodbold (øst) Frederiksberg Skole, kunstgræs
2 - 4
496298
ma
29-06 2020
Kl. 19:00
FC Bella (ss) Husum Bk (øst) Gladsaxe Stadion
1 - 2
496292 ma
29-06 2020
Kl. 19:00
GVI (ks) Fremad Amager (ks) GVI. Nymosen
0 - 11
496299 ma
29-06 2020
Kl. 19:00
Dragør (2) CBS Sport (1) Kunst, Dragør Bk.
1 - 4
496295
ma
29-06 2020
Kl. 19:00
FC Rudersdal (2) Fredensborg BI (øst) Rundforbi Stadion
0 - 5
496302
ma
29-06 2020
Kl. 19:00
B 73 Slagelse (ss) Solrød FC (øst) Stadion Vest
1 - 6
496296
ma
29-06 2020
Kl. 19:00
Svogerslev BK (1) Fix (ks) Svogerslev Idrætspark
5 - 4
496294
ma
29-06 2020
Kl. 19:15
IF Bytoften (2) Skjold (ks) Gladsaxe skole
2 - 1
496301
ti
30-06 2020
Kl. 19:00
NFC/VIF (ss) Roskilde Pigefodbold (øst) NFC Anlæg Syd
5 - 4
496297 ma
03-08 2020
Kl. 19:00
Rødovre (1) Allerød Fodbold Klub (ss) Rødovre Stadion
0 - 4
496290
to
06-08 2020
Kl. 18:30
Ølstykke FC (ss) Albertslund BS 72 (øst) Ølstykke Stadion
1 - 5
496300
ma
10-08 2020
Kl. 19:00
Borup IF (1) ØUB/FC Nakskov (1) Borup Stadion
4 - 4
496291
ti
11-08 2020
Kl. 19:00
Herstedøster IC (1) Frederikssund IK (ss) Herstedøster Stadion
3 - 0
496293 ti
11-08 2020
Kl. 20:00
HIK (2) Rikken (1) Kunst, HIK
3 - 2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland påmail eller på tlf: 4632 3366

1. runde uge 25 13 kampe og 39 oversiddere.

2. runde uge 26  26 kampe - oversiddere Solrød og Fredensborg.

3. runde uge 27 13 kampe - vinderne videre til DBU 1 runde.

3. runde kan afvikles i august senest 12.8.20.

Log ind