|
|
720253
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Torvevej
|
HHT
|
SIF Oldboys/Girls (rk 2) (3)
Lundtofte Boldklub (rk 2)
HHT
|
|
720254
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Greve Idræts Center
|
HHT
|
|
|
|
720255
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Torvevej
|
|
SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2)
|
|
|
720256
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
720257
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Torvevej
|
|
SIF Oldboys/Girls (rk m) (1)
|
|
720258
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
IF Skjold Birkerød (rk 1)
|
|
|
720259
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Sportspladsen i Syd
|
|
|
|
720260
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Fløng Idrætsanlæg
|
|
|
|
720261
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
720262
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
|
720263
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Elverroad
|
|
|
|
720265
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Gungehusskolen
|
|
|
|
720266
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Hundige Boldfælled
|
|
|
|
720267
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
720268
|
to20-08 2020
|
19:00
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
720264
|
to27-08 2020
|
19:00
|
|
|
NyBolig Park
|
|
|
|
|
458442
|
to03-09 2020
|
18:30
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
458443
|
to03-09 2020
|
18:30
|
|
|
Langbjergskolen
|
|
|
|
458444
|
to03-09 2020
|
18:30
|
|
|
Fløng Idrætsanlæg
|
HHT
|
|
|
458445
|
to03-09 2020
|
18:30
|
|
|
Hundige Boldfælled
|
|
|
|
458446
|
to03-09 2020
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
UHT
|
IF Skjold Birkerød (rk 1)
UHT
|
|
458447
|
to03-09 2020
|
18:30
|
|
|
Torvevej
|
|
SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2)
5
|
|
458448
|
to03-09 2020
|
18:30
|
|
|
Torvevej
|
|
SIF Oldboys/Girls (rk m) (1)
0
|
|
458449
|
to03-09 2020
|
18:30
|
|
|
Lundtofte Idrætsplads
|
|
Lundtofte Boldklub (rk 2)
2
|
|
|
175615
|
to17-09 2020
|
18:00
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
IF Skjold Birkerød (rk 1)
4
|
|
175616
|
to17-09 2020
|
18:00
|
|
|
Hundige Boldfælled
|
|
|
|
175617
|
to17-09 2020
|
18:00
|
|
|
Hundige Boldfælled
|
|
SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2)
3
|
|
175618
|
to17-09 2020
|
20:30
|
|
|
Elverroad Kunstgræs
|
|
|
|
|
981970
|
to22-04 2021
|
19:00
|
|
|
Hundige Boldfælled
|
|
|
|
981971
|
to22-04 2021
|
19:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
IF Skjold Birkerød (rk 1)
1
|
|
|
696799
|
sø09-05 2021
|
16:15
|
|
|
Elverroad
|
|
|
OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.
Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
2. runde spilles i uge 36-37 - Se live lodtrækning fredag den 21/8 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17
FINALEN: Finale 9. maj 2021 Lodtrækning om hvilket hold som spiller hjemme.
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk