MENU

8-mands Herresenior Pokal 20/21 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
720253 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls (rk 2) (3) Lundtofte Boldklub (rk 2) Torvevej
HHT

Hjemmehold taberdømt

720254 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Greve Fodbold (rk 2) (2) Hundige BK (rk 1) (3) Greve Idræts Center
HHT

Hjemmehold taberdømt

720255 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2) Oversidder Torvevej
720256 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Vallensbæk IF (rk m) Oversidder Vallensbæk Idrætscenter
720257 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
SIF Oldboys/Girls (rk m) (1) Oversidder Torvevej
720258 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (rk 1) Oversidder Birkerød Stadion
720259 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Albertslund BS 72 (rk 1) Oversidder Sportspladsen i Syd
720260 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene (rk 1) Oversidder Fløng Idrætsanlæg
720261 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Greve Fodbold (rk m) (1) Oversidder Greve Idræts Center
720262 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Glostrup (rk m) Oversidder Glostrup Idrætspark Kunstgræs
720263 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
B. 1973, Herlev (rk m) Oversidder Elverroad
720265 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Lejerbo BK (rk 1) Oversidder Gungehusskolen
720266 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Hundige BK (rk m) (1) Oversidder Hundige Boldfælled
720267 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Brøndby Strand IK (rk m) Oversidder Langbjergskolen
720268 1 to
20-08 2020
Kl. 19:00
Albertslund IF (rk 1) Oversidder Albertslund Stadion
720264
1 to
27-08 2020
Kl. 19:00
Taastrup FC (rk 2) Hundige BK (rk 1) (2) NyBolig Park
2 - 5
458442 2 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Albertslund IF (rk 1) Lejerbo BK (rk 1) Albertslund Stadion
4 - 2
458443 2 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (rk m) B. 1973, Herlev (rk m) Langbjergskolen
2 - 5
458444 2 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Fløng-Hedehusene (rk 1) Glostrup (rk m) Fløng Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

458445
2 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Hundige BK (rk 1) (2) Vallensbæk IF (rk m) Hundige Boldfælled
2 - 1
458446 2 to
03-09 2020
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (rk 1) Greve Fodbold (rk m) (1) Birkerød Stadion
UHT

Udehold taberdømt

458447 2 to
03-09 2020
Kl. 18:30
SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2) Albertslund BS 72 (rk 1) Torvevej
5 - 1
458448 2 to
03-09 2020
Kl. 18:30
SIF Oldboys/Girls (rk m) (1) Hundige BK (rk m) (1) Torvevej
0 - 3
458449 2 to
03-09 2020
Kl. 18:30
Lundtofte Boldklub (rk 2) Hundige BK (rk 1) (3) Lundtofte Idrætsplads
2 - 3
175615 3 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Albertslund IF (rk 1) IF Skjold Birkerød (rk 1) Albertslund Stadion
1 - 4
175616
3 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Hundige BK (rk 1) (2) Hundige BK (rk m) (1) Hundige Boldfælled
1 - 2
175617 3 to
17-09 2020
Kl. 18:00
Hundige BK (rk 1) (3) SIF Oldboys/Girls (rk 1) (2) Hundige Boldfælled
6 - 3
175618 3 to
17-09 2020
Kl. 20:30
B. 1973, Herlev (rk m) Glostrup (rk m) Elverroad Kunstgræs
6 - 1
981970 4 to
22-04 2021
Kl. 19:00
Hundige BK (rk m) (1) Hundige BK (rk 1) (3) Hundige Boldfælled
981971 4 to
22-04 2021
Kl. 19:00
IF Skjold Birkerød (rk 1) B. 1973, Herlev (rk m) Birkerød Stadion
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 36-37 - Se live lodtrækning fredag den 21/8 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
3. runde spilles i uge 38-39 - Se live lodtrækning fredag den 4/9 kl. 12.00 på DBU Sjællands facebook side.
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17

FINALEN: 

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind