|
|
880777
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Gladsaxe stadion Kunstgræs
|
|
|
|
881140
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Tune Stadion
|
|
|
|
|
881141
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Værløse Stadion
|
|
|
|
|
881142
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Borup Stadion
|
UHT
|
|
|
881143
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
TGB´s anlæg
|
|
|
|
880775
|
ti18-08 2020
|
18:30
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
UHT
|
AIK 65 Strøby Fodbold (1)
UHT
|
|
|
880776
|
ti18-08 2020
|
20:00
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
880778
|
on19-08 2020
|
18:00
|
|
|
Fælledparken
|
|
|
|
880774
|
on19-08 2020
|
18:30
|
|
|
Pedella Park
|
|
|
|
881139
|
fr21-08 2020
|
19:00
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
|
|
458650
|
ti15-09 2020
|
17:30
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
458659
|
ti15-09 2020
|
17:30
|
|
|
Rundforbi Stadion
|
|
|
|
458658
|
ti15-09 2020
|
19:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
458652
|
ti15-09 2020
|
19:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
458663
|
ti15-09 2020
|
20:00
|
|
|
Kunst, GVI. Nymosen
|
|
|
|
458654
|
on16-09 2020
|
17:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
HHT
|
|
|
458653
|
on16-09 2020
|
18:00
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
UHT
|
|
|
458648
|
on16-09 2020
|
19:00
|
|
|
Birkerød Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
458649
|
on16-09 2020
|
19:00
|
|
|
Stenløse Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
458656
|
on16-09 2020
|
19:00
|
|
|
Herfølge Stadion Kunst
|
|
|
|
458665
|
on16-09 2020
|
19:00
|
|
|
Frederiksværk Stadion
|
|
|
|
458667
|
on16-09 2020
|
19:00
|
|
|
Maglemølle Storhallen
|
|
|
|
458666
|
ma21-09 2020
|
18:30
|
|
|
Borup Stadion, kunstgræs
|
|
|
|
458651
|
on23-09 2020
|
19:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
458655
|
on23-09 2020
|
19:00
|
|
|
Karsemosegård Kunstgræs
|
|
|
|
|
240668
|
on28-10 2020
|
19:00
|
|
|
Stenløse Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
240669
|
on28-10 2020
|
19:00
|
|
|
Avedøre Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
240670
|
on28-10 2020
|
19:00
|
|
|
Måløv Idrætspark, Kunstgræs
|
|
|
|
240671
|
on28-10 2020
|
19:00
|
|
|
Karsemosegård Kunstgræs
|
|
|
|
|
458657
|
on28-10 2020
|
19:00
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
|
240673
|
on28-10 2020
|
19:30
|
|
|
Sundby I P. Opvisn.
|
|
|
|
240672
|
on11-11 2020
|
18:30
|
|
|
Sørbyhallen
|
|
|
|
240674
|
on11-11 2020
|
20:00
|
|
|
Stadion Vest Kunstgræs
|
|
|
|
240675
|
on31-03 2021
|
18:00
|
|
|
Nybolig Stadion Præstø
|
|
|
|
|
586214
|
ma26-04 2021
|
19:00
|
|
|
Karsemosegård Kunstgræs
|
|
|
|
586215
|
ti27-04 2021
|
18:30
|
|
|
Herfølge Stadion Kunst
|
|
|
|
586213
|
on28-04 2021
|
18:30
|
|
|
Lyngby Stadion Kunstgræsbane
|
|
|
|
586216
|
on28-04 2021
|
18:30
|
|
|
SEIFFERT ARENA (Kunstgræs)
|
|
|
|
|
752885
|
ti18-05 2021
|
19:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
|
|
754228
|
on19-05 2021
|
19:00
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
|
|
|
873280
|
on26-05 2021
|
19:00
|
|
|
Sundby I P. Opvisn.
|
|
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
4. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
5. runde – april 2021 (semifinaler)
6. runde – Finaledato er 26. maj 2021, kl. 19:00, Sundby IP, Opvisn
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.