MENU

8-Herresenior 1 - Forår, Pulje 2 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
397443 on
14-04 2021
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 BK Avarta (1) Sportspladsen i Syd
UHT

Udehold taberdømt

397441 on
14-04 2021
Kl. 18:45
Albertslund IF (2) Ishøj IF (1) Albertslund Stadion
UHT

Udehold taberdømt

397440 to
15-04 2021
Kl. 18:45
Ballerup BK Avedøre BK Ballerup Idrætsby
3 - 4
397442 to
15-04 2021
Kl. 19:00
Egevoldens Idræts Club VB 1968 Frydenhøjskolen
UHT

Udehold taberdømt

397439
17-04 2021
Kl. 14:00
Kontra BK Lejerbo BK Nygårdsskolen
0 - 3
397449 ma
19-04 2021
Kl. 18:30
Avedøre BK Kontra BK Enghøjskolen
4 - 0
397450 ti
20-04 2021
Kl. 19:30
Ishøj IF (1) Ballerup BK Ishøj Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

397448 fr
23-04 2021
Kl. 18:30
Lejerbo BK Egevoldens Idræts Club Gungehusskolen
1 - 1
397451
24-04 2021
Kl. 12:00
BK Avarta (1) Albertslund IF (2) Espelundens Idrætsanlæg
4 - 5
397456
on
28-04 2021
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 Albertslund IF (2) Sportspladsen i Syd
3 - 6
397455 to
29-04 2021
Kl. 18:00
Egevoldens Idræts Club Avedøre BK Frydenhøjskolen
1 - 5
397454
to
29-04 2021
Kl. 19:00
Ballerup BK BK Avarta (1) Ballerup Idrætsby
3 - 4
397453
01-05 2021
Kl. 12:00
Kontra BK Ishøj IF (1) Nygårdsskolen
3 - 2
397452
01-05 2021
Kl. 13:00
VB 1968 Lejerbo BK Skovbrynet Skole
4 - 4
397458 ma
03-05 2021
Kl. 18:30
Avedøre BK VB 1968 Enghøjskolen
4 - 7
397459 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF (2) Ballerup BK Albertslund Stadion
3 - 2
397460 on
05-05 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (1) Egevoldens Idræts Club Ishøj Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

397457 fr
07-05 2021
Kl. 18:30
Lejerbo BK Albertslund BS 72 Gungehusskolen
1 - 0
397461
08-05 2021
Kl. 12:00
BK Avarta (1) Kontra BK Espelundens Idrætsanlæg
3 - 3
397466 on
12-05 2021
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 Ballerup BK Sportspladsen i Syd
3 - 3
397465
fr
14-05 2021
Kl. 18:00
Egevoldens Idræts Club BK Avarta (1) Frydenhøjskolen
2 - 10
397464 fr
14-05 2021
Kl. 18:30
Lejerbo BK Avedøre BK Gungehusskolen
5 - 1
397463
15-05 2021
Kl. 12:00
Kontra BK Albertslund IF (2) Nygårdsskolen
1 - 0
397462
15-05 2021
Kl. 13:00
VB 1968 Ishøj IF (1) Skovbrynet Skole
UHT

Udehold taberdømt

397480 on
19-05 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (1) Lejerbo BK Ishøj Idrætscenter
HHT

Hjemmehold taberdømt

397479 on
19-05 2021
Kl. 19:15
Albertslund IF (2) Egevoldens Idræts Club Albertslund Stadion
UHT

Udehold taberdømt

397484 ti
25-05 2021
Kl. 18:30
Avedøre BK Ishøj IF (1) Enghøjskolen
2 - 3
397486
on
26-05 2021
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 Kontra BK Sportspladsen i Syd
1 - 3
397485 to
27-05 2021
Kl. 19:00
Egevoldens Idræts Club Ballerup BK Frydenhøjskolen
3 - 5
397483
fr
28-05 2021
Kl. 18:30
Lejerbo BK BK Avarta (1) Gungehusskolen
4 - 6
397482
29-05 2021
Kl. 13:00
VB 1968 Albertslund IF (2) Skovbrynet Skole
4 - 4
397467 ma
31-05 2021
Kl. 19:00
Ballerup BK Kontra BK Ballerup Idrætsby
3 - 5
397490 on
02-06 2021
Kl. 18:30
Albertslund BS 72 Ishøj IF (1) Sportspladsen i Syd
5 - 2
397489 on
02-06 2021
Kl. 19:00
Albertslund IF (2) Lejerbo BK Albertslund Stadion
4 - 1
397488 to
03-06 2021
Kl. 19:00
Ballerup BK VB 1968 Ballerup Idrætsby
4 - 5
397468 fr
04-06 2021
Kl. 18:30
Avedøre BK Albertslund BS 72 Enghøjskolen
6 - 1
397487
05-06 2021
Kl. 12:00
Kontra BK Egevoldens Idræts Club Nygårdsskolen
6 - 3
397491
05-06 2021
Kl. 12:00
BK Avarta (1) Avedøre BK Espelundens Idrætsanlæg
5 - 4
397494 ma
07-06 2021
Kl. 18:30
Avedøre BK Albertslund IF (2) Enghøjskolen
HHT

Hjemmehold taberdømt

397496
on
09-06 2021
Kl. 19:00
Ishøj IF (1) BK Avarta (1) Ishøj Idrætscenter
HMH
397492 on
09-06 2021
Kl. 19:00
VB 1968 Kontra BK Skovbrynet Skole
7 - 2
397495 to
10-06 2021
Kl. 19:00
Egevoldens Idræts Club Albertslund BS 72 Frydenhøjskolen
5 - 3
397493
fr
11-06 2021
Kl. 18:30
Lejerbo BK Ballerup BK Gungehusskolen
0 - 2
397481
13-06 2021
Kl. 13:00
BK Avarta (1) VB 1968 Espelundens Idrætsanlæg
397444 on
16-06 2021
Kl. 19:00
VB 1968 Albertslund BS 72 Skovbrynet Skole
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning:
De 4 puljevindere spiller kampe om Sjællandsmesterskabet, førstnævnte pulje har hjemmebane.

Semifinale: 
Kamp 1: Tirsdag den 15. juni kl. 19:00: Vinder pulje 1 - Vinder pulje 3 
Kamp 2: Tirsdag den 15. juni kl. 19:00: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 2

Finale: 
Tirsdag den 22. juni kl. 19:00: Vinder kamp 2 - Vinder kamp 1

Log ind