MENU

Op- og nedrykningsspil SS, Oprykningspulje 1 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
127110
09-01 2021
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød IK Vallensbæk IF Hørsholm Idrætspark
4 - 3
127103
09-01 2021
Kl. 13:30
Liria FK Albertslund IF Skinderskovgård
2 - 3
127104
09-01 2021
Kl. 14:00
VB 1968 Herstedøster IC Skovbrynet Skole
1 - 1
127109
09-01 2021
Kl. 14:00
Glostrup Oversidder Glostrup Idrætspark
127111
16-01 2021
Kl. 13:30
Albertslund IF Hørsholm-Usserød IK Albertslund Stadion
2 - 2
127114
16-01 2021
Kl. 13:30
Oversidder VB 1968
127115
16-01 2021
Kl. 13:30
Herstedøster IC Glostrup Herstedøster Stadion
3 - 1
127211
16-01 2021
Kl. 13:30
Vallensbæk IF Liria FK Vallensbæk Idrætscenter
0 - 1
127213
23-01 2021
Kl. 11:00
Vallensbæk IF Herstedøster IC Vallensbæk Idrætscenter
2 - 2
127214
23-01 2021
Kl. 13:30
Albertslund IF Oversidder Albertslund Stadion
127215
23-01 2021
Kl. 14:00
Hørsholm-Usserød IK Glostrup Hørsholm Idrætspark
3 - 3
127212
23-01 2021
Kl. 14:00
Liria FK VB 1968 Skinderskovgård
2 - 3
127216
30-01 2021
Kl. 13:30
Herstedøster IC Albertslund IF Herstedøster Stadion
2 - 0
127217
30-01 2021
Kl. 13:30
VB 1968 Hørsholm-Usserød IK Skovbrynet Skole
0 - 2
127218
30-01 2021
Kl. 13:30
Glostrup Liria FK Glostrup Idrætspark
5 - 2
127219
30-01 2021
Kl. 13:30
Oversidder Vallensbæk IF
127236
06-02 2021
Kl. 11:00
Glostrup Vallensbæk IF Glostrup Idrætspark
3 - 2
127220
06-02 2021
Kl. 13:30
Liria FK Herstedøster IC Skinderskovgård
2 - 3
127222
06-02 2021
Kl. 13:30
Hørsholm-Usserød IK Oversidder Hørsholm Idrætspark
127221
06-02 2021
Kl. 14:00
VB 1968 Albertslund IF Skovbrynet Skole
2 - 2
127351
13-02 2021
Kl. 13:30
Oversidder Herstedøster IC
127353
13-02 2021
Kl. 13:30
Hørsholm-Usserød IK Liria FK Hørsholm Idrætspark
0 - 2
127354
13-02 2021
Kl. 13:30
Vallensbæk IF Albertslund IF Vallensbæk Idrætscenter
2 - 1
127352
13-02 2021
Kl. 14:00
Glostrup VB 1968 Glostrup Idrætspark
3 - 1
127355
20-02 2021
Kl. 11:00
Vallensbæk IF VB 1968 Vallensbæk Idrætscenter
3 - 2
153328
20-02 2021
Kl. 13:30
Liria FK Oversidder Skinderskovgård
153360
20-02 2021
Kl. 13:30
Albertslund IF Glostrup Albertslund Stadion
3 - 1
153362
20-02 2021
Kl. 13:30
Herstedøster IC Hørsholm-Usserød IK Herstedøster Stadion
2 - 1
153373
fr
30-04 2021
Kl. 18:30
Herstedøster IC VB 1968 Herstedøster Stadion
4 - 3
153378
01-05 2021
Kl. 13:00
Vallensbæk IF Hørsholm-Usserød IK Vallensbæk Idrætscenter
1 - 3
153377
01-05 2021
Kl. 13:30
Oversidder Glostrup
153366
01-05 2021
Kl. 13:30
Albertslund IF Liria FK Albertslund Stadion
0 - 1
153393
08-05 2021
Kl. 12:00
Glostrup Herstedøster IC Glostrup Idrætspark Kunstgræs
2 - 0
153394
08-05 2021
Kl. 13:00
Liria FK Vallensbæk IF Skinderskovgård
2 - 3
153389
08-05 2021
Kl. 13:00
Hørsholm-Usserød IK Albertslund IF Hørsholm Idrætspark
4 - 1
153390
08-05 2021
Kl. 14:00
VB 1968 Oversidder Skovbrynet Skole
153395 fr
14-05 2021
Kl. 18:00
VB 1968 Liria FK Skovbrynet Skole
1 - 0
153396
fr
14-05 2021
Kl. 18:30
Herstedøster IC Vallensbæk IF Herstedøster Stadion
3 - 1
153519
15-05 2021
Kl. 12:00
Glostrup Hørsholm-Usserød IK Glostrup Idrætspark
4 - 1
153397
15-05 2021
Kl. 13:30
Oversidder Albertslund IF
153523
22-05 2021
Kl. 11:00
Vallensbæk IF Oversidder Vallensbæk Idrætscenter
153521
22-05 2021
Kl. 12:00
Hørsholm-Usserød IK VB 1968 Hørsholm Idrætspark
0 - 3
153522
22-05 2021
Kl. 13:00
Liria FK Glostrup Skinderskovgård
2 - 3
153520
22-05 2021
Kl. 13:30
Albertslund IF Herstedøster IC Albertslund Stadion
1 - 2
153524
fr
28-05 2021
Kl. 17:30
Herstedøster IC Liria FK Herstedøster Stadion
3 - 1
153527
29-05 2021
Kl. 13:00
Vallensbæk IF Glostrup Vallensbæk Idrætscenter
1 - 4
153525
29-05 2021
Kl. 13:30
Albertslund IF VB 1968 Albertslund Stadion
2 - 5
153526
29-05 2021
Kl. 13:30
Oversidder Hørsholm-Usserød IK
153529
fr
04-06 2021
Kl. 18:00
VB 1968 Glostrup Skovbrynet Skole
0 - 2
153530
05-06 2021
Kl. 13:00
Liria FK Hørsholm-Usserød IK Skinderskovgård
1 - 2
153531
05-06 2021
Kl. 13:30
Albertslund IF Vallensbæk IF Albertslund Stadion
4 - 3
153528
05-06 2021
Kl. 13:30
Herstedøster IC Oversidder Herstedøster Stadion
153534
12-06 2021
Kl. 13:00
Glostrup Albertslund IF Glostrup Idrætspark
153535
12-06 2021
Kl. 13:00
Hørsholm-Usserød IK Herstedøster IC Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
153532
12-06 2021
Kl. 13:00
VB 1968 Vallensbæk IF Skovbrynet Skole
153533
12-06 2021
Kl. 13:30
Oversidder Liria FK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Turneringsafslutning i oprykningspuljerne: 
De to 1´ere spiller Finale lørdag den 19. juni 2021 kl. 14.00. Bedst pointgennemsnit har hjemmebane i finalen 

Se op- og nedrykningsscenarier her:
https://dbusjaelland.dk/klubinfo/vigtig-viden-turnering/op-og-nedrykningstilfaelde-herre-senior/

Oprykningsspil for 2´erne i oprykningspuljerne: 

Læs mere her  Oprykningsspil

 

Log ind