MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge (07) 21/22 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
189179
on
18-08 2021
Kl. 18:30
Albertslund IF (1) Stenløse BK (M) Albertslund Stadion
4
-
5
188698
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Høng GF (1) Kalundborg GB (Liga 2) Hønghallen
1
-
2
188699
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Sorø Freja (3) Slagelse B&I (Liga 2) Sorø Stadion
0
-
9
188700
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Solrød FC (1) Nykøbing FC (Liga 2) Solrød Idrætscenter
0
-
1
188703
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Lynge-Broby IF (3) Ringsted IF (Liga 2) Frederiksberg Skole
0
-
9
188832
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Kirke Hyllinge IF (1) Roskilde Boldklub (liga 2) Kirke Hyllinge Stadion
0
-
8
188975 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (M) KFUM BK, Roskilde (Liga 2) Himmelev Idrætspark
1
-
4
189167
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Holbæk B&I (Liga 2) Vallensbæk Idrætscenter
1
-
3
189180
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
A27 (Liga 2) Hillerød Fodbold (Liga 2) Dragør Bk
1
-
3
189181 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Humlebæk BK (1) Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) Humlebæk Stadion
2
-
3
189182 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) LSF (Liga 2) Birkerød Stadion
0
-
7
189183 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Bagsværd BK (1) FC Helsingør (Liga 2) Bagsværd Stadion
Hjemmehold taberdømt
189336
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
FC Rudersdal (M) B 1903 (M) Vedbæk Stadion
2
-
1
189405
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Brede IF (1) B93 (Liga 2) Brede Idrætsplads
0
-
20
190217 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Virum-Sorgenfri BK (M) Sundby Bk. (Liga 2) Virum Stadion
5
-
3
190218
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
BK Avarta (1) Fix (M) Espelundens Idrætsanlæg
0
-
4
190220
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Glostrup (Liga 2) Vanløse IF (Liga 2) Glostrup Idrætspark Kunstgræs
1
-
2
190221
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
AB (Liga 2) FA 2000 (Liga 2) Akademisk Boldklub
1
-
0
190222
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Værløse BK (1) GVI (Liga 2) Værløse Stadion
2
-
6
190223
ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Liga 2) Greve Fodbold (Liga 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
2
190224 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Fremad Valby (1) BK Frem (Liga 2) Valby IP, tribunen
1
-
6
190230 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder HB Køge (Liga 2)
190231 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder Næstved I.F. (Liga 2)
190235 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder Lyngby (Liga 1)
190236 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder Brøndbyernes IF (Liga 1)
190237 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder FC København (Liga 1)
190238 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder Farum Boldklub (Liga 1)
190227 on
25-08 2021
Kl. 17:00
Aakanden GF (m) HIK (Liga 2) Gentofte Sportspark Vest
0
-
1
190219
on
25-08 2021
Kl. 18:00
FB (M) B. 1973, Herlev (Liga 2) Jens Jessens Vej
0
-
7
190226 ti
31-08 2021
Kl. 17:30
Hekla (3) Skovshoved IF (M) Hekla Park
2
-
4
189166 to
02-09 2021
Kl. 18:00
Gundsølille SGIF (1) Taastrup FC (M) Gundsølillehallen
5
-
6
190225
to
02-09 2021
Kl. 18:15
Brønshøj BK (Liga 2) AC Amager (Liga 2) Tingbjerg Idrætspark
3
-
1
450791
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Ringsted IF (Liga 2) FC København (Liga 1) Ringsted Stadion
0
-
5
450792
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Slagelse B&I (Liga 2) Greve Fodbold (Liga 2) Slagelse Stadion
0
-
4
450793 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Taastrup FC (M) Holbæk B&I (Liga 2) NyBolig Park
Hjemmehold taberdømt
451821 on
08-09 2021
Kl. 18:00
LSF (Liga 2) KFUM BK, Roskilde (Liga 2) Smørum Idrætscenter
2
-
3
451831 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Skovshoved IF (M) AB (Liga 2) Skovshoved I P
1
-
11
451877 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Virum-Sorgenfri BK (M) Lyngby (Liga 1) Virum Stadion
0
-
15
451824 on
08-09 2021
Kl. 18:00
HB Køge (Liga 2) Næstved I.F. (Liga 2) Capelli Sport Stadion
4
-
2
451825
on
08-09 2021
Kl. 18:00
Fix (M) B. 1973, Herlev (Liga 2) Gadelandet
0
-
5
451826 on
08-09 2021
Kl. 18:00
HIK (Liga 2) B93 (Liga 2) Gentofte Sportspark Vest
2
-
8
451827
on
08-09 2021
Kl. 18:00
FC Helsingør (Liga 2) Vanløse IF (Liga 2) Helsingør "Ny Stadion" OPV
2
-
3
451828 on
08-09 2021
Kl. 18:00
FC Rudersdal (M) Farum Boldklub (Liga 1) Vedbæk Stadion
1
-
4
451829
on
08-09 2021
Kl. 18:45
GVI (Liga 2) Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) GVI. Nymosen
0
-
2
451822
on
08-09 2021
Kl. 19:00
Brønshøj BK (Liga 2) Roskilde Boldklub (liga 2) Tingbjerg Idrætspark
5
-
3
451823
on
08-09 2021
Kl. 19:30
Nykøbing FC (Liga 2) BK Frem (Liga 2) NFC Anlæg Syd
6
-
1
450794
ti
14-09 2021
Kl. 18:00
Kalundborg GB (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Munkesø Stadion
0
-
8
451830
on
15-09 2021
Kl. 18:30
Stenløse BK (M) Hillerød Fodbold (Liga 2) Stenløse Stadion
2
-
4
234968
on
13-10 2021
Kl. 18:30
Hillerød Fodbold (Liga 2) Lyngby (Liga 1) Hillerød Stadion
1
-
4
234966 on
27-10 2021
Kl. 19:00
KFUM BK, Roskilde (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Lillevang Idrætscenter
1
-
5
234965
30-10 2021
Kl. 16:00
Holbæk B&I (Liga 2) FC København (Liga 1) Holbæk Sportsby
0
-
2
234970
30-10 2021
Kl. 18:00
Vanløse IF (Liga 2) AB (Liga 2) Vanløse Idrætspark
0
-
6
234967 ti
02-11 2021
Kl. 19:00
Farum Boldklub (Liga 1) Brønshøj BK (Liga 2) Right to Dream Park
7
-
2
234971
on
03-11 2021
Kl. 19:00
Nykøbing FC (Liga 2) HB Køge (Liga 2) NFC Anlæg Syd
0
-
3
234969
06-11 2021
Kl. 11:00
B. 1973, Herlev (Liga 2) Greve Fodbold (Liga 2) Elverroad Kunstgræs
9
-
10
234964
06-11 2021
Kl. 13:30
Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) B93 (Liga 2) Hørsholm Idrætspark
5
-
6
782052 ti
16-11 2021
Kl. 19:15
Greve Fodbold (Liga 2) Farum Boldklub (Liga 1) Greve Idræts Center Kunstgræs
0
-
2
781607 on
24-11 2021
Kl. 18:00
AB (Liga 2) FC København (Liga 1) Akademisk Boldklub, Kunstgræs
0
-
2
852860
on
01-12 2021
Kl. 19:15
HB Køge (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Capelli Sport Stadion
5
-
4
852862 fr
03-12 2021
Kl. 19:00
B93 (Liga 2) Lyngby (Liga 1) B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
1
586720 ti
19-04 2022
Kl. 18:30
Farum Boldklub (Liga 1) HB Køge (Liga 2) Right to Dream Park
4
-
1
586719 ti
26-04 2022
Kl. 18:00
B93 (Liga 2) FC København (Liga 1) B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
2
581693
22-05 2022
Kl. 14:00
Farum Boldklub (Liga 1) B93 (Liga 2) Right to Dream Park
7
-
6
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 24.8 - 6 oversiddere - Lodtrækning næste runde 27.8 kl.- 12.00
2. runde 8.9 - Lodtrækning næste runde 10.9.kl.- 12.00
3. runde 30.10 - Lodtrækning næste runde 29.10 kl.- 12.00
4. runde 13.11 - Lodtrækning næste runde 3.12 kl.- 12.00

Semifinale   26.4.22
finale 2022  22.5.22

 Husk lodtrækning foregår live på DBU Sjælland facebook.

Log ind