MENU

8-M+40 (Veteran) Pokal 21/22 (2022) //

Seneste resultater

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Resultat
579123 1 to
28-10 2021
Kl. 20:15
Bagsværd BK (rk. 1) FC Rudersdal (rk. 1) (1)
3
-
0
768725 2 ti
09-11 2021
Kl. 19:00
Ejby IF 1968 (rk. 1) Albertslund IF (rk. 1) (1)
3
-
4
768727
2 ti
09-11 2021
Kl. 20:15
Snekkersten IF (rk. 2) FC Galaksi (rk. 1)
2
-
0
768720 2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2) Greve Fodbold (rk. 1)
HHT

Hjemmehold taberdømt

768724 2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
Grønne Stjerne (rk. 1) Blovstrød IF (rk. 1)
UHT

Udehold taberdømt

768723 2 on
10-11 2021
Kl. 19:30
Frem Hellebæk (rk. 1) Slagslunde-Ganløse IF (rk. 1)
6
-
7
768726 2 on
10-11 2021
Kl. 19:45
Taastrup FC (rk. 2) Solrød FC (rk. 2)
5
-
6
768721 2 on
10-11 2021
Kl. 20:15
Hvalsø IF (rk. 2) Måløv BK (rk. 2)
2
-
6
768722 2 to
11-11 2021
Kl. 19:35
Hareskov IF (rk. 1) Bagsværd BK (rk. 1)
3
-
1
486310 3 ti
23-11 2021
Kl. 19:30
Måløv BK (rk. 2) Albertslund IF (rk. 1) (1)
6
-
2
486314 3 ti
23-11 2021
Kl. 20:15
Snekkersten IF (rk. 2) Solrød FC (rk. 2)
2
-
6
486311 3 on
24-11 2021
Kl. 19:00
Slagslunde-Ganløse IF (rk. 1) Greve Fodbold (rk. 1)
4
-
2
486312 3 ti
30-11 2021
Kl. 19:30
Hareskov IF (rk. 1) Grønne Stjerne (rk. 1)
4
-
5
575277 4 on
20-04 2022
Kl. 18:30
Grønne Stjerne (rk. 1) Slagslunde-Ganløse IF (rk. 1)
4
-
0
575278 4 to
21-04 2022
Kl. 19:00
Måløv BK (rk. 2) Solrød FC (rk. 2)
2
-
3
582047 5
22-05 2022
Kl. 16:00
Grønne Stjerne (rk. 1) Solrød FC (rk. 2)
6
-
1

Stilling

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 44-45
3. runde spilles i uge 46-48
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2022

FINALEN: søndag den 22. maj 2022

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind