MENU

8-mands Kvindesenior Pokal 21/22 //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
626204
1 ti
26-10 2021
Kl. 18:00
Albertslund BS 72 Bagsværd BK (1) Albertslund Stadion Kunstgræs
3 - 4
626149
1 ti
26-10 2021
Kl. 18:30
Tingsted DMI Tingsted stadion
3 - 5
626216 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
NAB/EB Oversidder Burger King Arena Nr. Alslev
626208 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Melby-Liseleje IF Allerød Fodbold Klub Melby Stadion
2 - 8
626210 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Røde Stjerne BK Oversidder Roskilde IC (Darup)
626212 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Fløng-Hedehusene Oversidder Hedehusene Idrætspark
626214 1 ti
26-10 2021
Kl. 19:00
Ejby IF 1968 BSF Glostrup Idrætspark Kunstgræs
1 - 3
626148 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
VG Fodbold Nykøbing IF Viby Idrætsanlæg
HHT

Hjemmehold taberdømt

626205 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Lynge-Uggeløse IF FIF, Hillerød Lyngehallen
0 - 2
626207 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Næstved FC 77 Lellinge IF Maglemølle Storhallen
0 - 1
626209 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
SIF Oversidder Søllested stadion
626211 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Førslev IF Oversidder Førslev Stadion
626213 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Dianalund IF Oversidder Dianalund Stadion
626215 1 on
27-10 2021
Kl. 19:00
Nyråd IF Oversidder Vintersbøllehallen
626203
1 on
27-10 2021
Kl. 19:30
Bagsværd BK (2) Espergærde IF Bagsværd Stadion
1 - 2
626206 1 on
27-10 2021
Kl. 19:45
Måløv BK Nivå-Kokkedal Måløv Idrætspark
2 - 0
768719 2 ma
08-11 2021
Kl. 20:00
Allerød Fodbold Klub Fløng-Hedehusene Lyngehallen Kunstgræs
3 - 4
765717
2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
DMI Nyråd IF DMI´s anlæg
4 - 0
765801
2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
NAB/EB Dianalund IF Burger King Arena Nr. Alslev
4 - 0
765803 2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
Førslev IF Lellinge IF Faxe Stadion
1 - 3
765857 2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
SIF Røde Stjerne BK Søllested stadion
UHT

Udehold taberdømt

765858 2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
FIF, Hillerød Bagsværd BK (1) FIF-Stadion Kunstgræs
2 - 4
765859 2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
BSF Måløv BK Ballerup Idrætspark
3 - 0
766850
2 on
10-11 2021
Kl. 19:00
Nykøbing IF Espergærde IF Kongeengen
1 - 12
486378 3 on
24-11 2021
Kl. 19:00
BSF Fløng-Hedehusene Ballerup Idrætspark
5 - 6
486514
3 on
24-11 2021
Kl. 19:00
Espergærde IF DMI Mørdrup Idrætsanlæg
6 - 1
486566 3 on
24-11 2021
Kl. 19:30
Bagsværd BK (1) SIF Bagsværd Stadion Kunstgræs
0 - 1
486565
3 on
01-12 2021
Kl. 19:00
NAB/EB Lellinge IF Gundslevholm Idrætsefterskole kunstgræs
2 - 0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

OBS: Der kan stadig komme en modstander hvis der står oversidder ud for ens kamp.

Klubberne bedes bemærke:
1) at der skal anvendes elektronisk holdkort
2) at der ikke spilles med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
2. runde spilles i uge 44-45
3. runde spilles i uge 46-48
4. runde, semifinaler spilles i uge 16-17 2022

FINALEN: søndag den 22. maj 2022

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

Log ind