MENU

Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (09) 21/22 (2022) //

Kampnr Runde Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
166334 1 ti
17-08 2021
Kl. 18:30
FC Holte (1) Virum-Sorgenfri BK (M) Rudegård Stadion
2
-
1
167306
1 ti
24-08 2021
Kl. 17:30
Fremad Valby (1) LSF (M) Valby Idrætspark
1
-
5
167517 1 ti
24-08 2021
Kl. 18:00
Skjold (1) Frem (Liga 2) Kunst, Fælledparken
Hjemmehold taberdømt pga manglende holdkort
167520 1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Hellas (M) Fix (Liga 2) Engdraget
1
-
5
167523 1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder Farum BK (Liga 1)
167524 1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Oversidder KB (Liga 1)
167310
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
BSF (1) FA 2000 (Liga 2) Ballerup Idrætspark
8
-
7
165208 1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
FC Nakskov (Liga 2) Næstved I.F.(Liga 1) OK+ stadion
0
-
7
165209 1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Ringsted IF (M) HB Køge (Liga 1) Ringsted Stadion
2
-
12
165211
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Herlufsholm GF (Liga 2) Nykøbing FC (Liga 2) Herlufsholm Stadion
1
-
2
165212 1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Vallensbæk IF (M) Solrød FC (Liga 2) Vallensbæk Idrætscenter
7
-
8
165214
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Himmelev-Veddelev BK (Liga 2) Greve Fodbold (Liga 2) Himmelev Idrætspark
1
-
13
165215 1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Holbæk B&I (Liga 2) KFUM BK, Roskilde (Liga 2) Holbæk Sportsby
8
-
2
165216
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (1) Ølstykke FC (Liga 2) Frederiksværk Stadion
0
-
5
165221
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Helsinge Fodbold (2) FC Helsingør (Liga 2) Helsinge Stadion
1
-
4
165225 1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Allerød Fodbold Klub (1) Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) Allerød Idrætspark
0
-
4
165237 1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Taastrup FC (M) AC Amager (Liga 2) NyBolig Park
Hjemmehold taberdømt
165705
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Brøndby Strand IK (2) A27 (Liga 2) Langbjergskolen
2
-
3
166333
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
IF Skjold Birkerød (M) B93 (Liga 2) Birkerød Stadion
0
-
9
166335
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
IF Bytoften (1) B 1903 (Liga 2) Gladsaxe skole
1
-
6
166762
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Kr. Værløse IF (1) GVI (Liga 2) Sandet Stadion
2
-
5
166764
1 ti
24-08 2021
Kl. 18:30
Værløse BK (M) Brønshøj BK (Liga 2) Værløse Stadion
9
-
0
166868 1 on
25-08 2021
Kl. 18:00
Jægersborg BK (2) HIK (Liga 2) Gentofte Sportspark Vest
Hjemmehold taberdømt
165248
1 on
25-08 2021
Kl. 18:15
Hekla (1) Sundby Bk. (Liga 2) Hekla Park
2
-
6
166778 1 to
26-08 2021
Kl. 18:30
FC Rudersdal (M) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Rundforbi Stadion
0
-
6
165210 1
28-08 2021
Kl. 12:00
Køge Nord FC (1) Slagelse B&I (Liga 2) Rishøj Stadion
Hjemmehold taberdømt
165213
1 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Store Merløse IF (3) Roskilde Boldklub (Liga 2) St. Merløse Idrætsplads
2
-
11
165220 1 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Valby (1) Hillerød Fodbold (M) Valby Idrætspark
Hjemmehold taberdømt
165385 1 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Glostrup (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Østervangsbanerne
0
-
5
166796
1 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Herlev IF (M) Aakanden GF (Liga 2) Herlev IF Stadion (Kunst)
6
-
4
167308
1 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
Gladsaxe-Hero BK (Liga 2) Vanløse (1) Gladsaxe Stadion
4
-
0
167309
1 ti
31-08 2021
Kl. 18:30
AB (Liga 2) Hvidovre IF (Liga 2) Akademisk Boldklub
1
-
2
430409
2 ti
07-09 2021
Kl. 18:00
BSF (1) Greve Fodbold (Liga 2) Ballerup Idrætspark
0
-
9
430411
2 ti
07-09 2021
Kl. 18:00
Nykøbing FC (Liga 2) Næstved I.F.(Liga 1) NFC Anlæg Syd
3
-
2
430401 2 on
08-09 2021
Kl. 17:30
GVI (Liga 2) KB (Liga 1) GVI. Nymosen
0
-
9
430402 2 on
08-09 2021
Kl. 17:45
Herlev IF (M) Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Herlev IF Stadion (Kunst)
0
-
8
430403
2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Gladsaxe-Hero BK (Liga 2) Farum BK (Liga 1) Gladsaxe Stadion
4
-
6
430404 2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
A27 (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Dragør Bk
0
-
6
430406 2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Solrød FC (Liga 2) AC Amager (Liga 2) Solrød Idrætscenter
0
-
5
430408
2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Frem (Liga 2) Slagelse B&I (Liga 2) Valby Idrætspark
7
-
3
430410
2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
LSF (M) Sundby Bk. (Liga 2) Smørum Idrætscenter
5
-
2
430112 2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
FC Holte (1) Fix (Liga 2) Rudegård Stadion
0
-
5
430113 2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Hillerød Fodbold (M) Ølstykke FC (Liga 2) Hillerød Stadion
1
-
10
430115
2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) B 1903 (Liga 2) Hørsholm Idrætspark
2
-
0
430116
2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
Værløse BK (M) B93 (Liga 2) Værløse Stadion
0
-
8
430400
2 on
08-09 2021
Kl. 18:00
FC Helsingør (Liga 2) HIK (Liga 2) Helsingør "Ny Stadion" OPV
3
-
4
430413
2 on
15-09 2021
Kl. 18:00
Holbæk B&I (Liga 2) HB Køge (Liga 1) Holbæk Sportsby
3
-
5
430405
2 ti
21-09 2021
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Liga 2) Roskilde Boldklub (Liga 2) Avedøre Stadion Kunstgræs
8
-
0
234951
3 to
14-10 2021
Kl. 17:30
LSF (M) Hørsholm-Usserød IK (Liga 2) Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
5
-
0
234952
3 ti
26-10 2021
Kl. 18:30
Hvidovre IF (Liga 2) HB Køge (Liga 1) Avedøre Stadion Kunstgræs
4
-
2
234949 3 on
27-10 2021
Kl. 17:30
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) B93 (Liga 2) Lyngby Stadion
7
-
6
234953 3
30-10 2021
Kl. 10:00
Frem (Liga 2) HIK (Liga 2) Valby Idrætspark
0
-
3
234954
3
30-10 2021
Kl. 10:30
Greve Fodbold (Liga 2) KB (Liga 1) Greve Idræts Center
1
-
5
234955 3
30-10 2021
Kl. 12:00
Nykøbing FC (Liga 2) Farum BK (Liga 1) NFC Anlæg Syd
1
-
6
234948 3 on
03-11 2021
Kl. 18:00
Fix (Liga 2) Ølstykke FC (Liga 2) Tingbjerg Idrætspark
2
-
6
234950 3
06-11 2021
Kl. 13:45
AC Amager (Liga 2) Brøndbyernes IF (Liga 1) Sundby Idrætspark
3
-
2
856172 4
13-11 2021
Kl. 12:00
HIK (Liga 2) KB (Liga 1) HIK
Udehold taberdømt
852888 4
13-11 2021
Kl. 13:15
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) Farum BK (Liga 1) Lyngby Stadion
1
-
2
852889
4 ti
16-11 2021
Kl. 18:15
Ølstykke FC (Liga 2) Hvidovre IF (Liga 2) Ølstykke Stadion Kunstgræs
4
-
1
856170
4 ti
23-11 2021
Kl. 18:00
LSF (M) AC Amager (Liga 2) Smørum Idrætscenter
0
-
4
586717 5 ti
26-04 2022
Kl. 18:30
AC Amager (Liga 2) Farum BK (Liga 1) Sundby Idrætspark
5
-
6
586718 5 ti
26-04 2022
Kl. 18:30
HIK (Liga 2) Ølstykke FC (Liga 2) HIK
9
-
4
581953 6
22-05 2022
Kl. 12:00
Farum BK (Liga 1) HIK (Liga 2) Allerød Idrætspark
6
-
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

1. runde 24.8 - 2 oversiddere - Lodtrækning næste runde 27.8 kl.- 12.00
2. runde 8.9 - Lodtrækning næste runde 10.9.kl.- 12.00
3. runde 30.10 - Lodtrækning næste runde 29.10 kl.- 12.00
4. runde 13.11 - Lodtrækning næste runde 3.12 kl.- 12.00

Semifinale   26.4.22
finale 2022  22.5.22 

 Husk lodtrækning foregår live på DBU Sjælland facebook.

 
 

Log ind