MENU

U7 drenge 3-mands (15) - 18.juni Medaljestævne, Pulje 13 (2022) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Arrangør
251564
18-06 2022
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK (3) Farum BK (4) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251565
18-06 2022
Kl. 10:00
BK Avarta (4) Nivå-Kokkedal FK (2) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251566
18-06 2022
Kl. 10:20
Værløse BK (3) IF Skjold Birkerød (3) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251567
18-06 2022
Kl. 10:20
IF Skjold Birkerød (5) Hørsholm-Usserød IK (3) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251568
18-06 2022
Kl. 10:40
Nivå-Kokkedal FK (2) Værløse BK (3) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251569
18-06 2022
Kl. 10:40
Farum BK (4) BK Avarta (4) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251570
18-06 2022
Kl. 11:00
IF Skjold Birkerød (3) IF Skjold Birkerød (5) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251571
18-06 2022
Kl. 11:00
Hørsholm-Usserød IK (3) BK Avarta (4) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251572
18-06 2022
Kl. 11:20
Værløse BK (3) IF Skjold Birkerød (5) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251573
18-06 2022
Kl. 11:20
Farum BK (4) Nivå-Kokkedal FK (2) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251574
18-06 2022
Kl. 11:40
BK Avarta (4) IF Skjold Birkerød (3) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251575
18-06 2022
Kl. 11:40
Værløse BK (3) Hørsholm-Usserød IK (3) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251576
18-06 2022
Kl. 12:00
Nivå-Kokkedal FK (2) IF Skjold Birkerød (3) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
251577
18-06 2022
Kl. 12:00
IF Skjold Birkerød (5) Farum BK (4) Birkerød Stadion IF Skjold Birkerød
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind