|
|
106267
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Tusehallen
|
|
|
|
106268
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Greve Idræts Center
|
UHT
|
|
|
|
106269
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)
4
|
|
|
|
268814
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Karise Stadion
|
|
|
|
268816
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Farum Park
|
|
IF Skjold Birkerød (rk. 3)
8
|
|
268819
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Helsingør Idrætspark
|
UHT
|
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
UHT
|
|
|
268821
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Sandet Stadion
|
|
|
|
268825
|
ti06-09 2022
|
18:15
|
|
|
Virum Stadion
|
|
Virum-Sorgenfri BK (rk. 3)
5
|
|
268812
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Slangerup Stadion
|
|
Slangerup & Omegn IF (rk. 4)
6
|
|
268813
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Svinninge Sportscenter
|
|
|
|
|
268815
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
268820
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
Hørsholm-Usserød IK (rk. 3)
4
|
|
268822
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Måløv Idrætspark
|
|
|
|
268823
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Fladsåhallen
|
|
FK Sydsjælland 05 (rk. 4)
0
|
|
268824
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Karlslunde Stadion
|
HHT
|
|
|
268828
|
on07-09 2022
|
18:15
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
268827
|
to08-09 2022
|
18:15
|
|
|
Sorø Stadion
|
|
|
|
268818
|
ti13-09 2022
|
18:15
|
|
|
Frederiksværk Stadion
|
|
|
|
268826
|
to15-09 2022
|
18:00
|
|
|
Strøbyhallen
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3)
3
Himmelev-Veddelev BK (rk. 2)
1
|
|
|
936045
|
ti20-09 2022
|
17:30
|
|
|
Karise Stadion
|
|
|
|
936040
|
ti20-09 2022
|
19:00
|
|
|
Svebølle Stadion
|
|
|
|
936044
|
on21-09 2022
|
17:30
|
|
|
Sandet Stadion
|
|
|
|
936046
|
on21-09 2022
|
18:30
|
|
|
Slangerup Stadion Kunst
|
|
Slangerup & Omegn IF (rk. 4)
6
|
|
936047
|
on21-09 2022
|
18:30
|
|
|
Virumgård kunstgræsbane
|
|
Virum-Sorgenfri BK (rk. 3)
0
|
|
936042
|
on28-09 2022
|
18:30
|
|
|
Helsingør Idrætspark Kunst
|
|
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
7
|
|
936041
|
ti04-10 2022
|
18:00
|
|
|
Farum Park
|
|
|
|
936043
|
on05-10 2022
|
18:30
|
|
|
Strøbyhallen Kunstgræs
|
|
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3)
0
|
|
|
384175
|
sø30-10 2022
|
10:45
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
384176
|
sø30-10 2022
|
12:00
|
|
|
Slangerup Stadion
|
|
Slangerup & Omegn IF (rk. 4)
1
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
2
|
|
384177
|
sø30-10 2022
|
12:45
|
|
|
Farum Park
|
|
|
|
384178
|
sø30-10 2022
|
16:00
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
|
359619
|
ti25-04 2023
|
18:30
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
359620
|
on26-04 2023
|
18:30
|
|
|
Farum Park
|
|
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
4
|
|
|
644343
|
sø14-05 2023
|
10:00
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
Helsingør IF Fodbold (rk. 3)
3
|
Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 40-46 Livelodtrækning til 4. runde 30. september 12.00 via DBU Sjællands Facebookside
5. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: søndag den 14. maj 2023
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk
For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering