MENU

Ungdomspokalen U15 Drenge B (08) 22/23 //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
106267 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Tuse IF (rk. 4) Gevninge IF (rk. 2) Tusehallen
106268 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Greve Fodbold (rk. 3) BSF (rk. 2) Greve Idræts Center
Udehold taberdømt
106269 on
24-08 2022
Kl. 18:30
Solrød FC (rk. 3) HVB/Gundsølille (rk. 2) Solrød Idrætscenter
268812 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Slangerup & Omegn IF (rk. 4) Furesø HIF/VBK (rk. 3) Slangerup Stadion
268814 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Karise IK (rk. 3) MB (rk. 3) Karise Stadion
268816 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Farum BK (rk. 4) IF Skjold Birkerød (rk. 3) Farum Park
268819 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Helsingør IF Fodbold (rk. 3) Helsinge Fodbold (rk. 2) Helsingør Idrætspark
268821 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Kr. Værløse IF (rk. 4) LSF (rk. 4) Sandet Stadion
268823 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
FK Sydsjælland 05 (rk. 4) Herlufsholm GF (rk. 3) Lov Stadion
268825 ti
06-09 2022
Kl. 18:15
Virum-Sorgenfri BK (rk. 3) Humlebæk BK (rk. 2) Virum Stadion
268813 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Svinning IF (rk. 4) Svebølle BI 2016 (rk. 3) Svinninge Sportscenter
268815 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Brøndbyernes IF (rk. 3) Albertslund IF (rk. 2) Brøndby Stadion
268818 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Frederiksværk FK (rk. 3) Gladsaxe-Hero BK (rk. 2) Frederiksværk Stadion
268820 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Hørsholm-Usserød IK (rk. 3) Herstedøster IC (rk. 3) Hørsholm Idrætspark
268822 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Måløv BK (rk. 4) Nivå-Kokkedal FK (rk. 4) Måløv Idrætspark
268824 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Karlslunde IF (rk. 3) Haslev FC (rk. 2) Karlslunde Stadion
268826 on
07-09 2022
Kl. 18:15
AIK 65 Strøby Fodbold (rk. 3) Vinder af Solrød (rk.3) - Himmelev (rk.2) Strøbyhallen
268827 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Sorø Freja (rk. 2) Vinder af Tuse (rk.4) - Gevninge (rk.2) Sorø Stadion
268828 on
07-09 2022
Kl. 18:15
Vinder af Greve (rk.3) - BSF (rk.2) Tuse IF (rk. 2) Ukendt
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.

Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37 
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 40-46 
5. runde semifinaler spilles i uge 16-17 2023
FINALEN: i maj 2023

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion. 

Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk

 For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering

Log ind