MENU

U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10, Pulje 1 (2022) //

Seneste resultater

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude
515000
09-10 2022
Kl. 10:00
Hundested IK Ålholm IF
515001
09-10 2022
Kl. 10:00
Hørsholm-Usserød IK IS Skævinge (2)
515002
09-10 2022
Kl. 10:20
FC Rudersdal IF Skjold Birkerød
515003
09-10 2022
Kl. 10:20
IS Skævinge (1) Hundested IK
515004
09-10 2022
Kl. 10:40
IS Skævinge (2) FC Rudersdal
515005
09-10 2022
Kl. 10:40
Ålholm IF Hørsholm-Usserød IK
515006
09-10 2022
Kl. 11:00
IF Skjold Birkerød IS Skævinge (1)
515007
09-10 2022
Kl. 11:00
Hundested IK Hørsholm-Usserød IK
515008
09-10 2022
Kl. 11:20
FC Rudersdal IS Skævinge (1)
515009
09-10 2022
Kl. 11:20
Ålholm IF IS Skævinge (2)
515010
09-10 2022
Kl. 11:40
Hørsholm-Usserød IK IF Skjold Birkerød
515011
09-10 2022
Kl. 11:40
FC Rudersdal Hundested IK
515012
09-10 2022
Kl. 12:00
IS Skævinge (2) IF Skjold Birkerød
515013
09-10 2022
Kl. 12:00
IS Skævinge (1) Ålholm IF

Stilling

Kommende kampe

Der blev ikke fundet nogen resultater
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mød i god tid og tilmeld jer hos værtsklubbens stævneleder. Alle hold møder senest 15 minutter før første kamp i puljen.
Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau. 
Førstnævnte hold stiller kvalificeret bane/kampleder.

Efterårsserien består af 4 stævner, bemærk datoerne for det enkelte stævne. Bemærk at der kan forekomme ændringer i kampprogrammet til de enkelte stævner, så husk at holde jer opdateret på appen eller via www.dbusjaelland.dk.

Hvis I benytter KampKlar, så hvis alle fire stævner ikke automatisk er kommet ind i KampKlar, så kan de hentes frem ved at gå i KampKlar via mit.dbu.dk og trykke på indstillinger i venstremenuen og derefter turneringshold midt på skærmen.

Ved udeblivelser bedes I aftale på dagen så alle får fire kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind til jerp@dbusjaelland.dk

Log ind