Serie 5 - Forår, Pulje 5 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
442356
02-04 2023
11:00 Hundige BK Football Club Albertslund (2) Hundige Boldfælled
1
-
14
02. apr 2023
11:00
Hundige BK
1
Football Club Albertslund (2)
14
442358
02-04 2023
11:45 Himmelev-Veddelev BK Oversidder Himmelev Idrætspark
02. apr 2023
11:45
Himmelev-Veddelev BK
Oversidder
442360
02-04 2023
12:00 Mosede BK Taastrup Idrætsforening (2) Tune Stadion Kunstgræs
6
-
4
02. apr 2023
12:00
Mosede BK
6
Taastrup Idrætsforening (2)
4
442357
02-04 2023
12:00 Kontra BK (1) Albertslund IF (2) Langbjergskolen Kunstgræs
UHT
02. apr 2023
12:00
Kontra BK (1)
Albertslund IF (2)
UHT
442355
02-04 2023
16:00 CFK Greve Fodbold Hedehusene Idrætspark
6
-
2
02. apr 2023
16:00
CFK
6
Greve Fodbold
2
442361
08-04 2023
14:00 Taastrup Idrætsforening (2) FC Ballerup (1) Gadehaveskolen kunstgræs
2
-
2
08. apr 2023
14:00
Taastrup Idrætsforening (2)
2
FC Ballerup (1)
2
442437
09-04 2023
12:00 Football Club Albertslund (2) Kontra BK (1) Albertslund Stadion
3
-
1
09. apr 2023
12:00
Football Club Albertslund (2)
3
Kontra BK (1)
1
442438
ma10-04 2023
11:00 Oversidder Hundige BK
10. apr 2023
11:00
Oversidder
Hundige BK
442439
ti11-04 2023
20:30 Oversidder Himmelev-Veddelev BK
11. apr 2023
20:30
Oversidder
Himmelev-Veddelev BK
442441
to13-04 2023
18:00 Albertslund IF (2) CFK Albertslund Stadion
0
-
3
13. apr 2023
18:00
Albertslund IF (2)
0
CFK
3
442445
16-04 2023
11:00 Himmelev-Veddelev BK Taastrup Idrætsforening (2) Himmelev Idrætspark
5
-
1
16. apr 2023
11:00
Himmelev-Veddelev BK
5
Taastrup Idrætsforening (2)
1
442444
16-04 2023
11:30 Football Club Albertslund (2) Oversidder Albertslund Stadion
16. apr 2023
11:30
Football Club Albertslund (2)
Oversidder
442443
16-04 2023
12:00 Kontra BK (1) CFK Brøndbyvester Skole
2
-
6
16. apr 2023
12:00
Kontra BK (1)
2
CFK
6
442442
16-04 2023
16:00 Hundige BK Oversidder Hundige Boldfælled
16. apr 2023
16:00
Hundige BK
Oversidder
442451
to20-04 2023
19:00 Oversidder Football Club Albertslund (2)
20. apr 2023
19:00
Oversidder
Football Club Albertslund (2)
442448
22-04 2023
14:00 Taastrup Idrætsforening (2) Hundige BK Gadehaveskolen kunstgræs
2
-
5
22. apr 2023
14:00
Taastrup Idrætsforening (2)
2
Hundige BK
5
442450
22-04 2023
14:45 Oversidder Kontra BK (1)
22. apr 2023
14:45
Oversidder
Kontra BK (1)
442449
23-04 2023
11:00 CFK Mosede BK Hedehusene Idrætspark
7
-
2
23. apr 2023
11:00
CFK
7
Mosede BK
2
442452
23-04 2023
11:00 Greve Fodbold Himmelev-Veddelev BK Greve Idræts Center
7
-
4
23. apr 2023
11:00
Greve Fodbold
7
Himmelev-Veddelev BK
4
442359
23-04 2023
14:00 FC Ballerup (1) Oversidder Højagerskolen
23. apr 2023
14:00
FC Ballerup (1)
Oversidder
442459
29-04 2023
12:45 FC Ballerup (1) CFK Højagerskolen
HHT
29. apr 2023
12:45
FC Ballerup (1)
CFK
HHT
442458
29-04 2023
14:45 Oversidder Oversidder
29. apr 2023
14:45
Oversidder
Oversidder
442455
30-04 2023
10:00 Kontra BK (1) Mosede BK Brøndbyvester Skole
UHT
30. apr 2023
10:00
Kontra BK (1)
Mosede BK
UHT
442457
30-04 2023
11:00 Himmelev-Veddelev BK Albertslund IF (2) Himmelev Idrætspark
4
-
1
30. apr 2023
11:00
Himmelev-Veddelev BK
4
Albertslund IF (2)
1
442454
30-04 2023
11:30 Hundige BK Greve Fodbold Hundige Boldfælled
1
-
1
30. apr 2023
11:30
Hundige BK
1
Greve Fodbold
1
442456
30-04 2023
12:00 Football Club Albertslund (2) Taastrup Idrætsforening (2) Albertslund Stadion
2
-
2
30. apr 2023
12:00
Football Club Albertslund (2)
2
Taastrup Idrætsforening (2)
2
442462
ti02-05 2023
19:00 Oversidder Kontra BK (1)
02. maj 2023
19:00
Oversidder
Kontra BK (1)
442465
06-05 2023
13:00 Albertslund IF (2) Hundige BK Albertslund Stadion
4
-
2
06. maj 2023
13:00
Albertslund IF (2)
4
Hundige BK
2
442460
06-05 2023
14:00 Taastrup Idrætsforening (2) Oversidder Gadehaveskolen kunstgræs
06. maj 2023
14:00
Taastrup Idrætsforening (2)
Oversidder
442461
07-05 2023
11:00 CFK Himmelev-Veddelev BK Charlotteskolen
2
-
0
07. maj 2023
11:00
CFK
2
Himmelev-Veddelev BK
0
442464
07-05 2023
11:00 Greve Fodbold Football Club Albertslund (2) Greve Idræts Center
0
-
10
07. maj 2023
11:00
Greve Fodbold
0
Football Club Albertslund (2)
10
442463
07-05 2023
13:00 Mosede BK FC Ballerup (1) Mosede-skolen
7
-
2
07. maj 2023
13:00
Mosede BK
7
FC Ballerup (1)
2
442471
ti09-05 2023
19:00 Oversidder Taastrup Idrætsforening (2)
09. maj 2023
19:00
Oversidder
Taastrup Idrætsforening (2)
442446
on10-05 2023
18:00 FC Ballerup (1) Greve Fodbold Højagerskolen
2
-
5
10. maj 2023
18:00
FC Ballerup (1)
2
Greve Fodbold
5
442470
13-05 2023
14:45 Oversidder Greve Fodbold
13. maj 2023
14:45
Oversidder
Greve Fodbold
442467
14-05 2023
10:00 Kontra BK (1) FC Ballerup (1) Brøndbyvester Skole
UHT
14. maj 2023
10:00
Kontra BK (1)
FC Ballerup (1)
UHT
442469
14-05 2023
11:00 Himmelev-Veddelev BK Mosede BK Himmelev Idrætspark
UHT
14. maj 2023
11:00
Himmelev-Veddelev BK
Mosede BK
UHT
442468
14-05 2023
12:00 Football Club Albertslund (2) Albertslund IF (2) Albertslund Stadion
13
-
0
14. maj 2023
12:00
Football Club Albertslund (2)
13
Albertslund IF (2)
0
442440
on17-05 2023
19:30 Greve Fodbold Mosede BK Greve Idræts Center Kunstgræs
0
-
6
17. maj 2023
19:30
Greve Fodbold
0
Mosede BK
6
442507
20-05 2023
13:00 Albertslund IF (2) Oversidder Albertslund Stadion
20. maj 2023
13:00
Albertslund IF (2)
Oversidder
442472
20-05 2023
14:00 Taastrup Idrætsforening (2) Kontra BK (1) Gadehaveskolen kunstgræs
2
-
3
20. maj 2023
14:00
Taastrup Idrætsforening (2)
2
Kontra BK (1)
3
442473
21-05 2023
11:00 CFK Football Club Albertslund (2) Charlotteskolen
2
-
1
21. maj 2023
11:00
CFK
2
Football Club Albertslund (2)
1
442476
21-05 2023
11:00 Greve Fodbold Oversidder Greve Idræts Center
21. maj 2023
11:00
Greve Fodbold
Oversidder
442475
21-05 2023
13:00 Mosede BK Hundige BK Greve Idræts Center
4
-
4
21. maj 2023
13:00
Mosede BK
4
Hundige BK
4
442474
21-05 2023
14:00 FC Ballerup (1) Himmelev-Veddelev BK Højagerskolen
2
-
1
21. maj 2023
14:00
FC Ballerup (1)
2
Himmelev-Veddelev BK
1
442513
ti23-05 2023
19:00 Oversidder Albertslund IF (2)
23. maj 2023
19:00
Oversidder
Albertslund IF (2)
442447
to25-05 2023
18:30 Mosede BK Albertslund IF (2) Greve Idræts Center
UHT
25. maj 2023
18:30
Mosede BK
Albertslund IF (2)
UHT
442466
to25-05 2023
18:30 Hundige BK CFK Hundige Boldfælled
3
-
1
25. maj 2023
18:30
Hundige BK
3
CFK
1
442508
27-05 2023
14:00 Taastrup Idrætsforening (2) Greve Fodbold Gadehaveskolen kunstgræs
2
-
6
27. maj 2023
14:00
Taastrup Idrætsforening (2)
2
Greve Fodbold
6
442512
27-05 2023
14:45 Oversidder CFK
27. maj 2023
14:45
Oversidder
CFK
442509
28-05 2023
11:30 Hundige BK FC Ballerup (1) Hundige Boldfælled
2
-
3
28. maj 2023
11:30
Hundige BK
2
FC Ballerup (1)
3
442511
28-05 2023
12:00 Football Club Albertslund (2) Mosede BK Albertslund Stadion
UHT
28. maj 2023
12:00
Football Club Albertslund (2)
Mosede BK
UHT
442510
28-05 2023
14:00 Kontra BK (1) Himmelev-Veddelev BK Brøndbyvester Skole
2
-
0
28. maj 2023
14:00
Kontra BK (1)
2
Himmelev-Veddelev BK
0
442453
to01-06 2023
18:30 Albertslund IF (2) FC Ballerup (1) Albertslund Stadion
HMH
01. jun 2023
18:30
Albertslund IF (2)
FC Ballerup (1)
HMH
442519
03-06 2023
14:30 Taastrup Idrætsforening (2) Albertslund IF (2) Gadehaveskolen kunstgræs
11
-
1
03. jun 2023
14:30
Taastrup Idrætsforening (2)
11
Albertslund IF (2)
1
442514
04-06 2023
11:00 CFK Oversidder Charlotteskolen
04. jun 2023
11:00
CFK
Oversidder
442515
04-06 2023
11:00 Himmelev-Veddelev BK Hundige BK Himmelev Idrætspark
0
-
3
04. jun 2023
11:00
Himmelev-Veddelev BK
0
Hundige BK
3
442517
04-06 2023
11:00 Mosede BK Oversidder Mosede-skolen
04. jun 2023
11:00
Mosede BK
Oversidder
442518
04-06 2023
12:00 Kontra BK (1) Greve Fodbold Brøndbyvester Skole
UHT
04. jun 2023
12:00
Kontra BK (1)
Greve Fodbold
UHT
442516
04-06 2023
14:00 FC Ballerup (1) Football Club Albertslund (2) Højagerskolen
HHT
04. jun 2023
14:00
FC Ballerup (1)
Football Club Albertslund (2)
HHT
442524
ti06-06 2023
19:00 Oversidder Mosede BK
06. jun 2023
19:00
Oversidder
Mosede BK
442523
fr09-06 2023
18:30 Oversidder FC Ballerup (1)
09. jun 2023
18:30
Oversidder
FC Ballerup (1)
442525
11-06 2023
11:00 Greve Fodbold Albertslund IF (2) Greve Idræts Center
UHT
11. jun 2023
11:00
Greve Fodbold
Albertslund IF (2)
UHT
442521
11-06 2023
11:30 Hundige BK Kontra BK (1) Hundige Boldfælled
4
-
0
11. jun 2023
11:30
Hundige BK
4
Kontra BK (1)
0
442522
11-06 2023
12:00 Football Club Albertslund (2) Himmelev-Veddelev BK Albertslund Stadion
13
-
0
11. jun 2023
12:00
Football Club Albertslund (2)
13
Himmelev-Veddelev BK
0
442520
11-06 2023
16:00 Taastrup Idrætsforening (2) CFK Gadehaveskolen kunstgræs
HHT
11. jun 2023
16:00
Taastrup Idrætsforening (2)
CFK
HHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Turneringsafslutning:  

1/8 dels finaler tirsdag den 13. juni kl. 19.00.
kamp 1 Vinder pulje 1 - Vinder pulje 2
kamp 2 Vinder pulje 5 - Vinder pulje 7

Kvartfinaler torsdag den 15. juni kl. 19.00
kamp 3: Vinder kamp 1 - Vinder pulje 3
kamp 4: Vinder kamp 2 - Vinder pulje 8
kamp 5: Vinder pulje 4 - Vinder pulje 6
kamp 6: Vinder pulje 9 - Vinder pulje 10

Semifinaler søndag den 18. juni kl. 13.00
Semifinale 1: Vinder kamp 3 - Vinder kamp 4
Semifinale 2: Vinder kamp 6 - Vinder kamp 5

Vinderne af semifinalerne spiller finale onsdag den 21. juni kl. 19.00: Vinder semifinale 1 - Vinder semifinale 2.

Log ind