Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Arrangør | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18. jun 2023
10:00
Slagslunde-Ganløse IF (2)
Ølstykke FC (4)
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
10:00
Ølstykke FC (3)
LSF (3)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
10:20
Måløv BK (1)
LSF (4)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
10:20
Gundsømagle IF
Slagslunde-Ganløse IF (2)
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
10:40
LSF (3)
Måløv BK (1)
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
10:40
Ølstykke FC (4)
Ølstykke FC (3)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
11:00
LSF (4)
Gundsømagle IF
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
11:00
Slagslunde-Ganløse IF (2)
Ølstykke FC (3)
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
11:20
Måløv BK (1)
Gundsømagle IF
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
11:20
Ølstykke FC (4)
LSF (3)
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
11:40
Ølstykke FC (3)
LSF (4)
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
11:40
Måløv BK (1)
Slagslunde-Ganløse IF (2)
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
12:00
LSF (3)
LSF (4)
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
12:00
Gundsømagle IF
Ølstykke FC (4)
|
Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse.
Regler i 3-mands: https://www.dbusjaelland.dk/turnering/boern-u2-u12/dbu-sjaellands-3-og-5-mandsstaevner/spilleregler-i-boernefodbold-3-3/
Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk
Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold.
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.