U7 drenge 3-mands (17) - 23. september, Pulje 10 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 23-09 2023
Spillested:
Hårlev BK Hårlev Mark 4 4652 Hårlev
917858 10:00 Hårlev BK (1) Herfølge BK
10:00
Hårlev BK (1)
Herfølge BK
917860 10:00 AIK 65 Strøby Fodbold Hårlev BK (2)
10:00
AIK 65 Strøby Fodbold
Hårlev BK (2)
917861 10:20 Karise IK Rødvig G&I
10:20
Karise IK
Rødvig G&I
917863 10:20 Store Heddinge BK Hårlev BK (1)
10:20
Store Heddinge BK
Hårlev BK (1)
917864 10:40 Hårlev BK (2) Karise IK
10:40
Hårlev BK (2)
Karise IK
917865 10:40 Herfølge BK AIK 65 Strøby Fodbold
10:40
Herfølge BK
AIK 65 Strøby Fodbold
917866 11:00 Rødvig G&I Store Heddinge BK
11:00
Rødvig G&I
Store Heddinge BK
917867 11:00 Hårlev BK (1) AIK 65 Strøby Fodbold
11:00
Hårlev BK (1)
AIK 65 Strøby Fodbold
917868 11:20 Karise IK Store Heddinge BK
11:20
Karise IK
Store Heddinge BK
918522 11:20 Herfølge BK Hårlev BK (2)
11:20
Herfølge BK
Hårlev BK (2)
918523 11:40 AIK 65 Strøby Fodbold Rødvig G&I
11:40
AIK 65 Strøby Fodbold
Rødvig G&I
918525 11:40 Karise IK Hårlev BK (1)
11:40
Karise IK
Hårlev BK (1)
918529 12:00 Hårlev BK (2) Rødvig G&I
12:00
Hårlev BK (2)
Rødvig G&I
918536 12:00 Store Heddinge BK Herfølge BK
12:00
Store Heddinge BK
Herfølge BK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/

Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse. 

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Log ind