U7 drenge 3-mands (17) - 7. oktober Medaljestævne, Pulje 17 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 07-10 2023
Spillested:
Strandmarkens Fritidscenter Hvidovre Enghavevej 2 2650 Hvidovre
594683 10:00 Brøndbyernes IF (1) Rosenhøj BK (1)
10:00
Brøndbyernes IF (1)
Rosenhøj BK (1)
594684 10:00 Rebæk IF (1) Brøndbyernes IF (2)
10:00
Rebæk IF (1)
Brøndbyernes IF (2)
594685 10:20 Avedøre IF (1) Rosenhøj BK (3)
10:20
Avedøre IF (1)
Rosenhøj BK (3)
594686 10:20 BK Friheden (1) Brøndbyernes IF (1) 11 mands bane Strandmarken
10:20
BK Friheden (1)
Brøndbyernes IF (1)
594687 10:40 Brøndbyernes IF (2) Avedøre IF (1)
10:40
Brøndbyernes IF (2)
Avedøre IF (1)
594688 10:40 Rosenhøj BK (1) Rebæk IF (1)
10:40
Rosenhøj BK (1)
Rebæk IF (1)
594689 11:00 Rosenhøj BK (3) BK Friheden (1)
11:00
Rosenhøj BK (3)
BK Friheden (1)
594690 11:00 Brøndbyernes IF (1) Rebæk IF (1)
11:00
Brøndbyernes IF (1)
Rebæk IF (1)
594691 11:20 Avedøre IF (1) BK Friheden (1)
11:20
Avedøre IF (1)
BK Friheden (1)
594692 11:20 Rosenhøj BK (1) Brøndbyernes IF (2)
11:20
Rosenhøj BK (1)
Brøndbyernes IF (2)
594693 11:40 Rebæk IF (1) Rosenhøj BK (3)
11:40
Rebæk IF (1)
Rosenhøj BK (3)
594694 11:40 Avedøre IF (1) Brøndbyernes IF (1)
11:40
Avedøre IF (1)
Brøndbyernes IF (1)
594695 12:00 Brøndbyernes IF (2) Rosenhøj BK (3)
12:00
Brøndbyernes IF (2)
Rosenhøj BK (3)
594696 12:00 BK Friheden (1) Rosenhøj BK (1)
12:00
BK Friheden (1)
Rosenhøj BK (1)
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/

Bemærk at der spilles på to 3-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold. 
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse.

Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 3-mands: 6 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind