U8 drenge 5-mands (15) begynder-17. juni Medaljes, Pulje 5 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 17-06 2023
Spillested:
Helsinge Stadion Bane 4A (5:5) Idrætsvej 21 3200 Helsinge
835013 10:00 Esrum IF (2) Melby-Liseleje IF (2) Bane 4A (5:5)
10:00
Esrum IF (2)
Melby-Liseleje IF (2)
835014 10:00 Esrum IF (1) Gilleleje FK Bane 4B (5:5)
10:00
Esrum IF (1)
Gilleleje FK
835015 10:20 Melby-Liseleje IF (1) Ålholm IF Bane 4B (5:5)
10:20
Melby-Liseleje IF (1)
Ålholm IF
835155 10:20 Helsinge Fodbold Frederiksværk Fodbold Klub Bane 4A (5:5)
10:20
Helsinge Fodbold
Frederiksværk Fodbold Klub
835156 10:40 Melby-Liseleje IF (2) Esrum IF (1) Bane 4B (5:5)
10:40
Melby-Liseleje IF (2)
Esrum IF (1)
835158 10:40 Gilleleje FK Melby-Liseleje IF (1) Bane 4A (5:5)
10:40
Gilleleje FK
Melby-Liseleje IF (1)
835159 11:00 Frederiksværk Fodbold Klub Esrum IF (2) Bane 4B (5:5)
11:00
Frederiksværk Fodbold Klub
Esrum IF (2)
835157 11:00 Ålholm IF Helsinge Fodbold Bane 4A (5:5)
11:00
Ålholm IF
Helsinge Fodbold
835165 11:20 Esrum IF (2) Esrum IF (1) Bane 4A (5:5)
11:20
Esrum IF (2)
Esrum IF (1)
835166 11:20 Melby-Liseleje IF (2) Gilleleje FK Bane 4B (5:5)
11:20
Melby-Liseleje IF (2)
Gilleleje FK
835167 11:40 Melby-Liseleje IF (1) Helsinge Fodbold Bane 4A (5:5)
11:40
Melby-Liseleje IF (1)
Helsinge Fodbold
835168 11:40 Ålholm IF Frederiksværk Fodbold Klub Bane 4B (5:5)
11:40
Ålholm IF
Frederiksværk Fodbold Klub
835169 12:00 Esrum IF (2) Melby-Liseleje IF (1) Bane 4A (5:5)
12:00
Esrum IF (2)
Melby-Liseleje IF (1)
835170 12:00 Melby-Liseleje IF (2) Ålholm IF Bane 4B (5:5)
12:00
Melby-Liseleje IF (2)
Ålholm IF
835171 12:20 Esrum IF (1) Helsinge Fodbold Bane 4A (5:5)
12:20
Esrum IF (1)
Helsinge Fodbold
835172 12:20 Gilleleje FK Frederiksværk Fodbold Klub Bane 4B (5:5)
12:20
Gilleleje FK
Frederiksværk Fodbold Klub
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Regler i 5-mands: https://www.dbusjaelland.dk/turnering/boern-u2-u12/dbu-sjaellands-3-og-5-mandsstaevner/spilleregler-i-boernefodbold-5-5/

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind