U9 drenge 5-mands (15) begynder - 23. september, Pulje 3 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 23-09 2023
Spillested:
Trælleruphallen Herslevvej 23A 4000 Roskilde
147043 10:00 Himmelev-Veddelev BK Køge Nord FC
10:00
Himmelev-Veddelev BK
Køge Nord FC
147047 10:00 Køge BK Jyllinge FC
10:00
Køge BK
Jyllinge FC
147048 10:20 Gevninge IF Vor Frue IF
10:20
Gevninge IF
Vor Frue IF
147049 10:20 Benløse IF Himmelev-Veddelev BK
10:20
Benløse IF
Himmelev-Veddelev BK
147050 10:40 Jyllinge FC Gevninge IF
10:40
Jyllinge FC
Gevninge IF
147051 10:40 Køge Nord FC Køge BK
10:40
Køge Nord FC
Køge BK
147052 11:00 Vor Frue IF Benløse IF
11:00
Vor Frue IF
Benløse IF
149798 11:00 Himmelev-Veddelev BK Køge BK
11:00
Himmelev-Veddelev BK
Køge BK
149799 11:20 Gevninge IF Benløse IF
11:20
Gevninge IF
Benløse IF
149800 11:20 Køge Nord FC Jyllinge FC
11:20
Køge Nord FC
Jyllinge FC
149801 11:40 Køge BK Vor Frue IF
11:40
Køge BK
Vor Frue IF
152466 11:40 Gevninge IF Himmelev-Veddelev BK
11:40
Gevninge IF
Himmelev-Veddelev BK
153101 12:00 Jyllinge FC Vor Frue IF
12:00
Jyllinge FC
Vor Frue IF
153102 12:00 Benløse IF Køge Nord FC
12:00
Benløse IF
Køge Nord FC
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/ 

Husk frist til Indefodbold og Futsal børn 2023-24 er den 25.9.23 via KlubOffice. Tilmelding på de enkelte datoer.

Læs mere Fodbold til vinter? Tilmeld jer DBU Sjællands vintertilbud for sæsonen 2023/24 (dbusjaelland.dk)

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Log ind