U8 drenge 5-mands (16) 3 - 7.oktober Medaljestævne, Pulje 9 (2023)

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 07-10 2023
Spillested:
Værløse Stadion Bane 2 (A-1) Stiager 6 3500 Værløse
168726 10:00 AB IF Skjold Birkerød (1) Bane 2 (A-1)
10:00
AB
IF Skjold Birkerød (1)
168727 10:00 FC Holte (1) Bagsværd BK Bane 2 (A-2)
10:00
FC Holte (1)
Bagsværd BK
168728 10:20 Hareskov IF (1) Værløse BK (1) Bane 2 (A-1)
10:20
Hareskov IF (1)
Værløse BK (1)
168729 10:20 Bagsværd BK AB Bane 2 (A-2)
10:20
Bagsværd BK
AB
168730 10:40 IF Skjold Birkerød (1) Værløse BK (1) Bane 2 (A-1)
10:40
IF Skjold Birkerød (1)
Værløse BK (1)
168731 10:40 Hareskov IF (1) FC Holte (1) Bane 2 (A-2)
10:40
Hareskov IF (1)
FC Holte (1)
168732 11:00 Bagsværd BK IF Skjold Birkerød (1) Bane 2 (A-1)
11:00
Bagsværd BK
IF Skjold Birkerød (1)
168733 11:00 AB Hareskov IF (1) Bane 2 (A-2)
11:00
AB
Hareskov IF (1)
168734 11:20 Værløse BK (1) FC Holte (1) Bane 2 (A-1)
11:20
Værløse BK (1)
FC Holte (1)
168735 11:20 IF Skjold Birkerød (1) Hareskov IF (1) Bane 2 (A-2)
11:20
IF Skjold Birkerød (1)
Hareskov IF (1)
168736 11:40 Værløse BK (1) Bagsværd BK Bane 2 (A-1)
11:40
Værløse BK (1)
Bagsværd BK
168737 11:40 FC Holte (1) AB Bane 2 (A-2)
11:40
FC Holte (1)
AB
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366

Nye regler i børnefodbold: https://www.dbusjaelland.dk/nyheder/2023/august/nye-regler-i-boernefodbold-det-hurtige-overblik/

Bemærk at der spilles på to 5-mandsbaner pr. pulje.

Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.

Spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.

Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk

Der er medaljer til alle spillere. 5-mands: 8 medaljer pr. hold. 
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.

Log ind