Herre Senior 1 7:7 Efterår, P2 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
166059
ma21-08 2023
19:00 Valby Nørrebro BK Valby Idrætspark
3
-
3
21. aug 2023
19:00
Valby
3
Nørrebro BK
3
166063
on23-08 2023
19:00 Frem FB 3 Valby Idrætspark
2
-
1
23. aug 2023
19:00
Frem
2
FB 3
1
166060
on23-08 2023
19:15 Fremad Valby 3 Skjold Valby Idrætspark
6
-
0
23. aug 2023
19:15
Fremad Valby 3
6
Skjold
0
166062
on23-08 2023
20:00 Union 3 FB 4 Genforeningspladsen
3
-
2
23. aug 2023
20:00
Union 3
3
FB 4
2
166061
26-08 2023
16:00 FA 2000 2 Oversidder Jens Jessens Vej
26. aug 2023
16:00
FA 2000 2
Oversidder
166065
27-08 2023
14:00 Nørrebro BK Union 3 Ryparken Idrætsanlæg
UHT
27. aug 2023
14:00
Nørrebro BK
Union 3
UHT
166126
ti29-08 2023
20:30 FB 3 FA 2000 2 Jens Jessens Vej
5
-
1
29. aug 2023
20:30
FB 3
5
FA 2000 2
1
166124
02-09 2023
12:45 Skjold Valby Lundehusparken
0
-
3
02. sep 2023
12:45
Skjold
0
Valby
3
166064
02-09 2023
14:00 FB 4 Frem Jens Jessens Vej
4
-
5
02. sep 2023
14:00
FB 4
4
Frem
5
166125
02-09 2023
14:30 Oversidder Fremad Valby 3
02. sep 2023
14:30
Oversidder
Fremad Valby 3
166128
ma04-09 2023
19:00 Valby Oversidder Valby Idrætspark
04. sep 2023
19:00
Valby
Oversidder
166129
on06-09 2023
19:15 Fremad Valby 3 FB 3 Valby Idrætspark
1
-
2
06. sep 2023
19:15
Fremad Valby 3
1
FB 3
2
166130
on06-09 2023
20:00 Union 3 Skjold Genforeningspladsen
3
-
1
06. sep 2023
20:00
Union 3
3
Skjold
1
166127
09-09 2023
14:00 FB 4 Nørrebro BK Jens Jessens Vej
3
-
4
09. sep 2023
14:00
FB 4
3
Nørrebro BK
4
166134
10-09 2023
12:00 FA 2000 2 Fremad Valby 3 Jens Jessens Vej
0
-
5
10. sep 2023
12:00
FA 2000 2
0
Fremad Valby 3
5
166131
on13-09 2023
19:00 Frem FA 2000 2 Valby Idrætspark
2
-
1
13. sep 2023
19:00
Frem
2
FA 2000 2
1
166136
to14-09 2023
20:30 FB 3 Valby Jens Jessens Vej
0
-
1
14. sep 2023
20:30
FB 3
0
Valby
1
166133
16-09 2023
11:30 Skjold FB 4 Lundehusparken
1
-
5
16. sep 2023
11:30
Skjold
1
FB 4
5
166135
16-09 2023
11:30 Oversidder Union 3
16. sep 2023
11:30
Oversidder
Union 3
166299
ma18-09 2023
19:00 Valby FA 2000 2 Valby Idrætspark
5
-
2
18. sep 2023
19:00
Valby
5
FA 2000 2
2
166851
on20-09 2023
19:00 Frem Fremad Valby 3 Valby Idrætspark
8
-
3
20. sep 2023
19:00
Frem
8
Fremad Valby 3
3
166841
on20-09 2023
20:00 Union 3 FB 3 Genforeningspladsen
2
-
3
20. sep 2023
20:00
Union 3
2
FB 3
3
166300
to21-09 2023
19:30 Nørrebro BK Skjold Ryparken Idrætsanlæg
5
-
5
21. sep 2023
19:30
Nørrebro BK
5
Skjold
5
166137
23-09 2023
14:00 FB 4 Oversidder Jens Jessens Vej
23. sep 2023
14:00
FB 4
Oversidder
167239
ma25-09 2023
20:30 FA 2000 2 Union 3 Jens Jessens Vej
4
-
1
25. sep 2023
20:30
FA 2000 2
4
Union 3
1
167280
ti26-09 2023
20:30 FB 3 FB 4 Jens Jessens Vej
6
-
4
26. sep 2023
20:30
FB 3
6
FB 4
4
166856
on27-09 2023
19:15 Fremad Valby 3 Valby Valby Idrætspark
0
-
4
27. sep 2023
19:15
Fremad Valby 3
0
Valby
4
167283
to28-09 2023
19:30 Nørrebro BK FB 3 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
1
28. sep 2023
19:30
Nørrebro BK
4
FB 3
1
166857
30-09 2023
12:45 Skjold Frem Lundehusparken
2
-
8
30. sep 2023
12:45
Skjold
2
Frem
8
167279
01-10 2023
14:30 Oversidder Nørrebro BK
01. okt 2023
14:30
Oversidder
Nørrebro BK
167346
on04-10 2023
20:00 Union 3 Fremad Valby 3 Genforeningspladsen
UHT
04. okt 2023
20:00
Union 3
Fremad Valby 3
UHT
167281
on04-10 2023
20:30 FB 4 FA 2000 2 Jens Jessens Vej
3
-
4
04. okt 2023
20:30
FB 4
3
FA 2000 2
4
167344
07-10 2023
10:15 Skjold Oversidder Lundehusparken
07. okt 2023
10:15
Skjold
Oversidder
167347
07-10 2023
12:30 Frem Valby Valby Idrætspark
1
-
4
07. okt 2023
12:30
Frem
1
Valby
4
167414
ti10-10 2023
20:30 FB 3 Skjold Jens Jessens Vej
5
-
3
10. okt 2023
20:30
FB 3
5
Skjold
3
167355
on11-10 2023
19:00 Valby Union 3 Valby Idrætspark
6
-
2
11. okt 2023
19:00
Valby
6
Union 3
2
167403
on11-10 2023
19:15 Fremad Valby 3 FB 4 Valby Idrætspark
6
-
2
11. okt 2023
19:15
Fremad Valby 3
6
FB 4
2
167404
fr13-10 2023
19:00 FA 2000 2 Nørrebro BK Jens Jessens Vej
HHT
13. okt 2023
19:00
FA 2000 2
Nørrebro BK
HHT
167411
14-10 2023
15:00 Frem Oversidder Valby Idrætspark
14. okt 2023
15:00
Frem
Oversidder
166132
to19-10 2023
19:30 Nørrebro BK Frem Ryparken Idrætsanlæg
4
-
7
19. okt 2023
19:30
Nørrebro BK
4
Frem
7
167421
22-10 2023
14:00 Nørrebro BK Fremad Valby 3 Ryparken Idrætsanlæg
UHT
22. okt 2023
14:00
Nørrebro BK
Fremad Valby 3
UHT
167445
on25-10 2023
20:00 Union 3 Frem Genforeningspladsen
1
-
3
25. okt 2023
20:00
Union 3
1
Frem
3
167420
28-10 2023
14:00 FB 4 Valby Jens Jessens Vej
2
-
4
28. okt 2023
14:00
FB 4
2
Valby
4
167444
29-10 2023
11:30 Skjold FA 2000 2 Lundehusparken
1
-
5
29. okt 2023
11:30
Skjold
1
FA 2000 2
5
168106
29-10 2023
14:30 Oversidder FB 3
29. okt 2023
14:30
Oversidder
FB 3
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i begge puljer rykker ned

Log ind