Herre Senior 2 7:7 Efterår, P4 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
170268
ma21-08 2023
18:30 Volvox Skjold 2 Lersøparken
5
-
2
21. aug 2023
18:30
Volvox
5
Skjold 2
2
170266
ma21-08 2023
19:15 Deportivo Cobayas Nørrebro United 3 Valby Idrætspark
2
-
6
21. aug 2023
19:15
Deportivo Cobayas
2
Nørrebro United 3
6
170264
ti22-08 2023
20:15 Vestia HB Bavnehøj Idrætsanlæg
2
-
1
22. aug 2023
20:15
Vestia
2
HB
1
170265
ti22-08 2023
20:30 KB 2 Skjold 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
2
22. aug 2023
20:30
KB 2
4
Skjold 3
2
170267
fr25-08 2023
18:15 FB 6 ØKF Jens Jessens Vej
1
-
3
25. aug 2023
18:15
FB 6
1
ØKF
3
170269
on30-08 2023
19:00 ØKF Volvox Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
4
30. aug 2023
19:00
ØKF
3
Volvox
4
170272
on30-08 2023
20:00 Nørrebro United 3 KB 2 Lundehusparken
5
-
2
30. aug 2023
20:00
Nørrebro United 3
5
KB 2
2
170270
02-09 2023
11:15 HB FB 6 Fælledparken
5
-
0
02. sep 2023
11:15
HB
5
FB 6
0
170271
02-09 2023
11:30 Skjold 3 Vestia Lundehusparken
5
-
2
02. sep 2023
11:30
Skjold 3
5
Vestia
2
170273
03-09 2023
12:45 Skjold 2 Deportivo Cobayas Lundehusparken
0
-
1
03. sep 2023
12:45
Skjold 2
0
Deportivo Cobayas
1
170275
ti05-09 2023
20:15 Vestia Nørrebro United 3 Bavnehøj Idrætsanlæg
1
-
7
05. sep 2023
20:15
Vestia
1
Nørrebro United 3
7
170276
ti05-09 2023
20:30 KB 2 Skjold 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
1
05. sep 2023
20:30
KB 2
3
Skjold 2
1
170274
on06-09 2023
18:30 ØKF HB Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
2
06. sep 2023
18:30
ØKF
3
HB
2
170277
fr08-09 2023
18:30 FB 6 Skjold 3 Jens Jessens Vej
0
-
3
08. sep 2023
18:30
FB 6
0
Skjold 3
3
170278
10-09 2023
10:45 Volvox Deportivo Cobayas Lersøparken
UHT
10. sep 2023
10:45
Volvox
Deportivo Cobayas
UHT
170281
ti12-09 2023
20:30 Deportivo Cobayas KB 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
1
-
1
12. sep 2023
20:30
Deportivo Cobayas
1
KB 2
1
170279
16-09 2023
10:00 HB Volvox Fælledparken
2
-
1
16. sep 2023
10:00
HB
2
Volvox
1
170280
16-09 2023
12:45 Skjold 3 ØKF Lundehusparken
3
-
4
16. sep 2023
12:45
Skjold 3
3
ØKF
4
170282
16-09 2023
14:30 Nørrebro United 3 FB 6 Nørrebroparken
6
-
2
16. sep 2023
14:30
Nørrebro United 3
6
FB 6
2
170283
17-09 2023
12:45 Skjold 2 Vestia Lundehusparken
3
-
0
17. sep 2023
12:45
Skjold 2
3
Vestia
0
170285
ti19-09 2023
20:15 Vestia Deportivo Cobayas Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
2
19. sep 2023
20:15
Vestia
3
Deportivo Cobayas
2
170284
on20-09 2023
18:00 ØKF Nørrebro United 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
20. sep 2023
18:00
ØKF
1
Nørrebro United 3
2
170341
on20-09 2023
20:30 Volvox KB 2 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
20. sep 2023
20:30
Volvox
4
KB 2
1
170286
23-09 2023
13:45 HB Skjold 3 Fælledparken
0
-
1
23. sep 2023
13:45
HB
0
Skjold 3
1
170344
ma25-09 2023
19:15 Deportivo Cobayas FB 6 Valby Idrætspark
3
-
0
25. sep 2023
19:15
Deportivo Cobayas
3
FB 6
0
170343
30-09 2023
11:30 Skjold 3 Volvox Lundehusparken
0
-
1
30. sep 2023
11:30
Skjold 3
0
Volvox
1
170345
30-09 2023
14:30 Nørrebro United 3 HB Nørrebroparken
7
-
2
30. sep 2023
14:30
Nørrebro United 3
7
HB
2
170346
01-10 2023
12:45 Skjold 2 ØKF Lundehusparken
4
-
4
01. okt 2023
12:45
Skjold 2
4
ØKF
4
170365
to05-10 2023
20:30 FB 6 KB 2 Jens Jessens Vej
6
-
2
05. okt 2023
20:30
FB 6
6
KB 2
2
170366
08-10 2023
11:00 Volvox Vestia Lersøparken
1
-
0
08. okt 2023
11:00
Volvox
1
Vestia
0
170364
08-10 2023
11:30 Skjold 3 Nørrebro United 3 Lundehusparken
0
-
4
08. okt 2023
11:30
Skjold 3
0
Nørrebro United 3
4
170347
08-10 2023
12:00 ØKF Deportivo Cobayas Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
2
08. okt 2023
12:00
ØKF
5
Deportivo Cobayas
2
170348
08-10 2023
12:30 HB Skjold 2 Fælledparken
1
-
0
08. okt 2023
12:30
HB
1
Skjold 2
0
170371
ma09-10 2023
19:15 Deportivo Cobayas HB Valby Idrætspark
2
-
1
09. okt 2023
19:15
Deportivo Cobayas
2
HB
1
170369
ti10-10 2023
20:15 Vestia FB 6 Bavnehøj Idrætsanlæg
3
-
0
10. okt 2023
20:15
Vestia
3
FB 6
0
170370
ti10-10 2023
20:30 KB 2 ØKF Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
5
10. okt 2023
20:30
KB 2
3
ØKF
5
170558
14-10 2023
13:00 Volvox Nørrebro United 3 Valby Idrætspark
0
-
2
14. okt 2023
13:00
Volvox
0
Nørrebro United 3
2
170559
15-10 2023
12:45 Skjold 2 Skjold 3 Lundehusparken
2
-
2
15. okt 2023
12:45
Skjold 2
2
Skjold 3
2
170340
ti17-10 2023
20:30 FB 6 Skjold 2 Jens Jessens Vej
0
-
7
17. okt 2023
20:30
FB 6
0
Skjold 2
7
170342
ti24-10 2023
20:30 KB 2 Vestia Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
2
24. okt 2023
20:30
KB 2
3
Vestia
2
170566
fr27-10 2023
18:30 FB 6 Volvox Jens Jessens Vej
0
-
4
27. okt 2023
18:30
FB 6
0
Volvox
4
170564
28-10 2023
11:30 Skjold 3 Deportivo Cobayas Lundehusparken
2
-
1
28. okt 2023
11:30
Skjold 3
2
Deportivo Cobayas
1
170562
29-10 2023
11:15 HB KB 2 Fælledparken
0
-
0
29. okt 2023
11:15
HB
0
KB 2
0
170561
29-10 2023
12:00 ØKF Vestia Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
29. okt 2023
12:00
ØKF
1
Vestia
2
170567
29-10 2023
13:00 Nørrebro United 3 Skjold 2 Nørrebroparken
1
-
7
29. okt 2023
13:00
Nørrebro United 3
1
Skjold 2
7
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i alle 4 puljer rykker ned

Log ind