Herre Senior 3 7:7 Efterår, P3 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
171158
ti22-08 2023
20:45 Pan Fodbold Nørrebro United 5 Valby Idrætspark
0
-
3
22. aug 2023
20:45
Pan Fodbold
0
Nørrebro United 5
3
171156
to24-08 2023
20:00 Union 5 HB 5 Grøndal Multicenter
7
-
2
24. aug 2023
20:00
Union 5
7
HB 5
2
171160
26-08 2023
10:15 Skjold 11 HB 7 Lundehusparken
UHT
26. aug 2023
10:15
Skjold 11
HB 7
UHT
171157
26-08 2023
11:15 Oversidder FB 20 (O)
26. aug 2023
11:15
Oversidder
FB 20 (O)
171159
27-08 2023
16:00 FB 19 ØKF 2 Jens Jessens Vej
4
-
1
27. aug 2023
16:00
FB 19
4
ØKF 2
1
171163
ma28-08 2023
19:00 FB 20 (O) Union 5 Jens Jessens Vej
2
-
2
28. aug 2023
19:00
FB 20 (O)
2
Union 5
2
171161
ti29-08 2023
18:00 ØKF 2 Skjold 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
29. aug 2023
18:00
ØKF 2
1
Skjold 11
1
171165
ti29-08 2023
21:00 HB 7 Pan Fodbold Ryparken Idrætsanlæg
1
-
9
29. aug 2023
21:00
HB 7
1
Pan Fodbold
9
171162
03-09 2023
11:15 HB 5 FB 19 Fælledparken
0
-
1
03. sep 2023
11:15
HB 5
0
FB 19
1
171164
03-09 2023
16:00 Nørrebro United 5 Oversidder Nørrebroparken
03. sep 2023
16:00
Nørrebro United 5
Oversidder
171166
ti05-09 2023
18:00 ØKF 2 HB 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
05. sep 2023
18:00
ØKF 2
1
HB 5
1
171169
to07-09 2023
20:30 FB 19 FB 20 (O) Jens Jessens Vej
4
-
0
07. sep 2023
20:30
FB 19
4
FB 20 (O)
0
171251
09-09 2023
10:15 Skjold 11 Pan Fodbold Lundehusparken
2
-
1
09. sep 2023
10:15
Skjold 11
2
Pan Fodbold
1
171167
09-09 2023
14:00 Union 5 Nørrebro United 5 Genforeningspladsen
3
-
3
09. sep 2023
14:00
Union 5
3
Nørrebro United 5
3
171168
10-09 2023
11:15 Oversidder HB 7
10. sep 2023
11:15
Oversidder
HB 7
171253
ma11-09 2023
20:30 FB 20 (O) ØKF 2 Jens Jessens Vej
5
-
7
11. sep 2023
20:30
FB 20 (O)
5
ØKF 2
7
171254
ti12-09 2023
20:45 Pan Fodbold Oversidder Valby Idrætspark
12. sep 2023
20:45
Pan Fodbold
Oversidder
171255
16-09 2023
13:00 Nørrebro United 5 FB 19 Nørrebroparken
5
-
3
16. sep 2023
13:00
Nørrebro United 5
5
FB 19
3
171252
16-09 2023
15:00 HB 5 Skjold 11 Fælledparken
HHT
16. sep 2023
15:00
HB 5
Skjold 11
HHT
171257
ti19-09 2023
18:00 ØKF 2 Nørrebro United 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
6
19. sep 2023
18:00
ØKF 2
4
Nørrebro United 5
6
171274
to21-09 2023
18:00 HB 5 FB 20 (O) Fælledparken
3
-
2
21. sep 2023
18:00
HB 5
3
FB 20 (O)
2
171275
to21-09 2023
20:30 FB 19 HB 7 Jens Jessens Vej
10
-
2
21. sep 2023
20:30
FB 19
10
HB 7
2
171258
fr22-09 2023
18:15 Union 5 Pan Fodbold Genforeningspladsen
2
-
4
22. sep 2023
18:15
Union 5
2
Pan Fodbold
4
171276
23-09 2023
11:30 Skjold 11 Oversidder Lundehusparken
23. sep 2023
11:30
Skjold 11
Oversidder
171278
ma25-09 2023
20:30 FB 20 (O) Skjold 11 Jens Jessens Vej
2
-
3
25. sep 2023
20:30
FB 20 (O)
2
Skjold 11
3
171256
ti26-09 2023
18:00 HB 7 Union 5 Fælledparken
2
-
8
26. sep 2023
18:00
HB 7
2
Union 5
8
171279
ti26-09 2023
20:45 Pan Fodbold FB 19 Valby Idrætspark
4
-
2
26. sep 2023
20:45
Pan Fodbold
4
FB 19
2
171280
fr29-09 2023
18:30 Nørrebro United 5 HB 5 Nørrebroparken
UHT
29. sep 2023
18:30
Nørrebro United 5
HB 5
UHT
171281
30-09 2023
12:30 HB 7 ØKF 2 Fælledparken
0
-
4
30. sep 2023
12:30
HB 7
0
ØKF 2
4
171277
01-10 2023
11:15 Oversidder Union 5
01. okt 2023
11:15
Oversidder
Union 5
171284
ma02-10 2023
20:30 FB 20 (O) Nørrebro United 5 Jens Jessens Vej
1
-
1
02. okt 2023
20:30
FB 20 (O)
1
Nørrebro United 5
1
171282
ti03-10 2023
17:30 ØKF 2 Pan Fodbold Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
4
03. okt 2023
17:30
ØKF 2
1
Pan Fodbold
4
171283
07-10 2023
12:30 HB 5 HB 7 Fælledparken
0
-
2
07. okt 2023
12:30
HB 5
0
HB 7
2
171286
07-10 2023
14:30 Skjold 11 Union 5 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
6
07. okt 2023
14:30
Skjold 11
4
Union 5
6
171285
08-10 2023
16:00 FB 19 Oversidder Jens Jessens Vej
08. okt 2023
16:00
FB 19
Oversidder
171289
ti10-10 2023
20:45 Pan Fodbold HB 5 Valby Idrætspark
7
-
0
10. okt 2023
20:45
Pan Fodbold
7
HB 5
0
171287
fr13-10 2023
18:00 Union 5 FB 19 Genforeningspladsen
1
-
4
13. okt 2023
18:00
Union 5
1
FB 19
4
171290
14-10 2023
10:15 Skjold 11 Nørrebro United 5 Lundehusparken
UHT
14. okt 2023
10:15
Skjold 11
Nørrebro United 5
UHT
171291
14-10 2023
11:15 HB 7 FB 20 (O) Fælledparken
UMH
14. okt 2023
11:15
HB 7
FB 20 (O)
UMH
171288
14-10 2023
11:15 Oversidder ØKF 2
14. okt 2023
11:15
Oversidder
ØKF 2
171294
ma23-10 2023
20:30 FB 20 (O) Pan Fodbold Jens Jessens Vej
4
-
11
23. okt 2023
20:30
FB 20 (O)
4
Pan Fodbold
11
171295
ti24-10 2023
20:30 FB 19 Skjold 11 Jens Jessens Vej
4
-
0
24. okt 2023
20:30
FB 19
4
Skjold 11
0
171292
28-10 2023
14:00 ØKF 2 Union 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
10
28. okt 2023
14:00
ØKF 2
2
Union 5
10
171293
28-10 2023
15:00 HB 5 Oversidder Fælledparken
28. okt 2023
15:00
HB 5
Oversidder
171296
29-10 2023
14:30 Nørrebro United 5 HB 7 Nørrebroparken
UHHT
29. okt 2023
14:30
Nørrebro United 5
HB 7
UHHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 6 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i alle 6 puljer rykker ned

Log ind