Herre Senior 3 7:7 Efterår, P4 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
171298
on23-08 2023
20:30 Fremad Valby 5 Copenfalster FF Valby Idrætspark
3
-
4
23. aug 2023
20:30
Fremad Valby 5
3
Copenfalster FF
4
171302
fr25-08 2023
19:45 FB 17 ØKF 3 Jens Jessens Vej
2
-
2
25. aug 2023
19:45
FB 17
2
ØKF 3
2
171297
27-08 2023
11:00 Rødovre KFB 2 Rødovre Stadion
5
-
3
27. aug 2023
11:00
Rødovre
5
KFB 2
3
171303
27-08 2023
12:00 Union 6 Skjold 8 Grøndal Multicenter
2
-
7
27. aug 2023
12:00
Union 6
2
Skjold 8
7
171299
27-08 2023
17:45 Østerbro IF 2 Frem 3 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
3
27. aug 2023
17:45
Østerbro IF 2
4
Frem 3
3
171306
ti29-08 2023
18:30 Copenfalster FF Rødovre Lersøparken
1
-
2
29. aug 2023
18:30
Copenfalster FF
1
Rødovre
2
171308
ti29-08 2023
19:30 Skjold 8 Østerbro IF 2 Lundehusparken
2
-
5
29. aug 2023
19:30
Skjold 8
2
Østerbro IF 2
5
171307
on30-08 2023
18:45 Frem 3 Fremad Valby 5 Valby Idrætspark
5
-
0
30. aug 2023
18:45
Frem 3
5
Fremad Valby 5
0
171304
to31-08 2023
18:00 ØKF 3 Union 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
31. aug 2023
18:00
ØKF 3
Union 6
UHT
171305
03-09 2023
11:15 KFB 2 FB 17 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
2
03. sep 2023
11:15
KFB 2
5
FB 17
2
171309
on06-09 2023
18:00 ØKF 3 KFB 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
06. sep 2023
18:00
ØKF 3
0
KFB 2
2
171311
on06-09 2023
18:00 Fremad Valby 5 Skjold 8 Valby Idrætspark
2
-
7
06. sep 2023
18:00
Fremad Valby 5
2
Skjold 8
7
171312
09-09 2023
16:00 FB 17 Copenfalster FF Jens Jessens Vej
4
-
2
09. sep 2023
16:00
FB 17
4
Copenfalster FF
2
171310
10-09 2023
11:00 Rødovre Frem 3 Rødovre Stadion
9
-
2
10. sep 2023
11:00
Rødovre
9
Frem 3
2
171313
10-09 2023
12:00 Union 6 Østerbro IF 2 Grøndal Multicenter
3
-
4
10. sep 2023
12:00
Union 6
3
Østerbro IF 2
4
171315
ti12-09 2023
18:00 Copenfalster FF ØKF 3 Lersøparken
4
-
4
12. sep 2023
18:00
Copenfalster FF
4
ØKF 3
4
171318
ti12-09 2023
19:30 Skjold 8 Rødovre Lundehusparken
4
-
9
12. sep 2023
19:30
Skjold 8
4
Rødovre
9
171317
16-09 2023
12:30 Frem 3 FB 17 Valby Idrætspark
1
-
4
16. sep 2023
12:30
Frem 3
1
FB 17
4
171314
17-09 2023
11:15 KFB 2 Union 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
UHT
17. sep 2023
11:15
KFB 2
Union 6
UHT
171316
17-09 2023
17:45 Østerbro IF 2 Fremad Valby 5 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
4
17. sep 2023
17:45
Østerbro IF 2
3
Fremad Valby 5
4
171319
fr22-09 2023
18:00 ØKF 3 Frem 3 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
2
22. sep 2023
18:00
ØKF 3
2
Frem 3
2
171321
23-09 2023
12:30 KFB 2 Copenfalster FF Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
0
23. sep 2023
12:30
KFB 2
5
Copenfalster FF
0
171322
23-09 2023
16:00 FB 17 Skjold 8 Jens Jessens Vej
1
-
1
23. sep 2023
16:00
FB 17
1
Skjold 8
1
171320
24-09 2023
11:00 Rødovre Østerbro IF 2 Rødovre Stadion
5
-
2
24. sep 2023
11:00
Rødovre
5
Østerbro IF 2
2
171323
24-09 2023
16:00 Union 6 Fremad Valby 5 Genforeningspladsen
5
-
4
24. sep 2023
16:00
Union 6
5
Fremad Valby 5
4
171328
ti26-09 2023
19:30 Skjold 8 ØKF 3 Lundehusparken
4
-
0
26. sep 2023
19:30
Skjold 8
4
ØKF 3
0
171325
on27-09 2023
17:45 Copenfalster FF Union 6 Lersøparken
4
-
3
27. sep 2023
17:45
Copenfalster FF
4
Union 6
3
171324
on27-09 2023
18:00 Fremad Valby 5 Rødovre Valby Idrætspark
2
-
6
27. sep 2023
18:00
Fremad Valby 5
2
Rødovre
6
171327
30-09 2023
12:30 Frem 3 KFB 2 Valby Idrætspark
HHT
30. sep 2023
12:30
Frem 3
KFB 2
HHT
171326
01-10 2023
17:45 Østerbro IF 2 FB 17 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
1
01. okt 2023
17:45
Østerbro IF 2
2
FB 17
1
171331
ma02-10 2023
18:30 Copenfalster FF Frem 3 Valby Idrætspark
4
-
2
02. okt 2023
18:30
Copenfalster FF
4
Frem 3
2
171329
to05-10 2023
17:30 ØKF 3 Østerbro IF 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
0
05. okt 2023
17:30
ØKF 3
4
Østerbro IF 2
0
171330
07-10 2023
12:30 KFB 2 Skjold 8 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
3
07. okt 2023
12:30
KFB 2
3
Skjold 8
3
171332
08-10 2023
10:00 FB 17 Fremad Valby 5 Jens Jessens Vej
8
-
3
08. okt 2023
10:00
FB 17
8
Fremad Valby 5
3
171333
08-10 2023
12:00 Union 6 Rødovre Grøndal Multicenter
2
-
9
08. okt 2023
12:00
Union 6
2
Rødovre
9
171338
ti10-10 2023
19:30 Skjold 8 Copenfalster FF Lundehusparken
4
-
1
10. okt 2023
19:30
Skjold 8
4
Copenfalster FF
1
171335
on11-10 2023
19:15 Fremad Valby 5 ØKF 3 Valby Idrætspark
2
-
9
11. okt 2023
19:15
Fremad Valby 5
2
ØKF 3
9
171337
15-10 2023
12:00 Union 6 Frem 3 Grøndal Multicenter
1
-
7
15. okt 2023
12:00
Union 6
1
Frem 3
7
171336
15-10 2023
17:45 Østerbro IF 2 KFB 2 Ryparken Idrætsanlæg
5
-
3
15. okt 2023
17:45
Østerbro IF 2
5
KFB 2
3
171341
ma23-10 2023
18:30 Copenfalster FF Østerbro IF 2 Valby Idrætspark
4
-
4
23. okt 2023
18:30
Copenfalster FF
4
Østerbro IF 2
4
171334
ma23-10 2023
20:00 Rødovre FB 17 Rødovre Stadion
4
-
7
23. okt 2023
20:00
Rødovre
4
FB 17
7
171339
fr27-10 2023
19:00 Rødovre ØKF 3 Rødovre Stadion Kunst
HMH
27. okt 2023
19:00
Rødovre
ØKF 3
HMH
171343
28-10 2023
11:30 Frem 3 Skjold 8 Valby Idrætspark
1
-
5
28. okt 2023
11:30
Frem 3
1
Skjold 8
5
171342
28-10 2023
16:00 FB 17 Union 6 Jens Jessens Vej
3
-
1
28. okt 2023
16:00
FB 17
3
Union 6
1
171340
29-10 2023
11:15 KFB 2 Fremad Valby 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
5
-
1
29. okt 2023
11:15
KFB 2
5
Fremad Valby 5
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 6 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i alle 6 puljer rykker ned

Log ind