Herre Senior 4 7:7 Efterår, P1 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
171855
ti22-08 2023
19:00 Hellas Frem 7 Engdraget
1
-
4
22. aug 2023
19:00
Hellas
1
Frem 7
4
171844
ti22-08 2023
19:30 FB 21 JIF Hakoah Jens Jessens Vej
2
-
4
22. aug 2023
19:30
FB 21
2
JIF Hakoah
4
171857
ti22-08 2023
20:30 B.93 3 Skjold 20 B 93 Svanemølleanlæg.
8
-
2
22. aug 2023
20:30
B.93 3
8
Skjold 20
2
171843
26-08 2023
12:00 Fremad Valby 8 AB Tårnby Valby Idrætspark
4
-
1
26. aug 2023
12:00
Fremad Valby 8
4
AB Tårnby
1
171856
27-08 2023
11:30 Skjold 18 Fremad Amager 2 Lundehusparken
3
-
3
27. aug 2023
11:30
Skjold 18
3
Fremad Amager 2
3
172029
ma28-08 2023
20:45 Skjold 20 Hellas Lundehusparken
5
-
1
28. aug 2023
20:45
Skjold 20
5
Hellas
1
171858
ti29-08 2023
20:00 Fremad Amager 2 B.93 3 Sundby Idrætspark
UHT
29. aug 2023
20:00
Fremad Amager 2
B.93 3
UHT
172028
on30-08 2023
18:45 Frem 7 FB 21 Valby Idrætspark
1
-
4
30. aug 2023
18:45
Frem 7
1
FB 21
4
171860
to31-08 2023
19:30 JIF Hakoah Fremad Valby 8 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
31. aug 2023
19:30
JIF Hakoah
2
Fremad Valby 8
3
171859
02-09 2023
10:00 AB Tårnby Skjold 18 Tårnby Stadion
0
-
5
02. sep 2023
10:00
AB Tårnby
0
Skjold 18
5
172031
ti05-09 2023
18:30 Fremad Valby 8 Frem 7 Valby Idrætspark
1
-
6
05. sep 2023
18:30
Fremad Valby 8
1
Frem 7
6
172089
ti05-09 2023
19:30 Skjold 18 JIF Hakoah Lundehusparken
4
-
0
05. sep 2023
19:30
Skjold 18
4
JIF Hakoah
0
172090
ti05-09 2023
20:30 B.93 3 Hellas B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
3
05. sep 2023
20:30
B.93 3
5
Hellas
3
172088
ti05-09 2023
20:30 FB 21 Skjold 20 Jens Jessens Vej
2
-
1
05. sep 2023
20:30
FB 21
2
Skjold 20
1
172030
to07-09 2023
20:00 Fremad Amager 2 AB Tårnby Tårnby Stadion
6
-
4
07. sep 2023
20:00
Fremad Amager 2
6
AB Tårnby
4
172095
ma11-09 2023
20:45 Skjold 20 Fremad Valby 8 Lundehusparken
3
-
2
11. sep 2023
20:45
Skjold 20
3
Fremad Valby 8
2
172094
on13-09 2023
18:45 Frem 7 Skjold 18 Valby Idrætspark
1
-
5
13. sep 2023
18:45
Frem 7
1
Skjold 18
5
172092
to14-09 2023
19:30 JIF Hakoah Fremad Amager 2 Ryparken Idrætsanlæg
4
-
2
14. sep 2023
19:30
JIF Hakoah
4
Fremad Amager 2
2
172091
16-09 2023
10:00 AB Tårnby B.93 3 Tårnby Stadion
UHT
16. sep 2023
10:00
AB Tårnby
B.93 3
UHT
172093
16-09 2023
12:00 Hellas FB 21 Engdraget
UHT
16. sep 2023
12:00
Hellas
FB 21
UHT
172099
ti19-09 2023
19:30 Skjold 18 Skjold 20 Lundehusparken
1
-
2
19. sep 2023
19:30
Skjold 18
1
Skjold 20
2
172100
ti19-09 2023
20:30 B.93 3 FB 21 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
1
19. sep 2023
20:30
B.93 3
2
FB 21
1
172096
to21-09 2023
19:30 Fremad Amager 2 Frem 7 Sundby Idrætspark
7
-
3
21. sep 2023
19:30
Fremad Amager 2
7
Frem 7
3
172098
to21-09 2023
19:45 AB Tårnby JIF Hakoah Tårnby Stadion
3
-
2
21. sep 2023
19:45
AB Tårnby
3
JIF Hakoah
2
172106
ma25-09 2023
19:30 Skjold 20 Fremad Amager 2 Lundehusparken
2
-
3
25. sep 2023
19:30
Skjold 20
2
Fremad Amager 2
3
172101
ti26-09 2023
20:30 FB 21 Fremad Valby 8 Jens Jessens Vej
4
-
1
26. sep 2023
20:30
FB 21
4
Fremad Valby 8
1
172105
on27-09 2023
18:45 Frem 7 AB Tårnby Valby Idrætspark
6
-
3
27. sep 2023
18:45
Frem 7
6
AB Tårnby
3
172102
to28-09 2023
19:30 JIF Hakoah B.93 3 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
1
28. sep 2023
19:30
JIF Hakoah
2
B.93 3
1
172103
30-09 2023
10:00 Hellas Skjold 18 Engdraget
1
-
9
30. sep 2023
10:00
Hellas
1
Skjold 18
9
172107
ti03-10 2023
19:30 Fremad Amager 2 Hellas Sundby Idrætspark
6
-
3
03. okt 2023
19:30
Fremad Amager 2
6
Hellas
3
172111
ti03-10 2023
20:30 B.93 3 Fremad Valby 8 B 93 Svanemølleanlæg.
10
-
1
03. okt 2023
20:30
B.93 3
10
Fremad Valby 8
1
172109
to05-10 2023
19:30 JIF Hakoah Frem 7 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
3
05. okt 2023
19:30
JIF Hakoah
2
Frem 7
3
172108
07-10 2023
10:00 AB Tårnby Skjold 20 Tårnby Stadion
6
-
3
07. okt 2023
10:00
AB Tårnby
6
Skjold 20
3
172110
07-10 2023
11:30 Skjold 18 FB 21 Lundehusparken
2
-
0
07. okt 2023
11:30
Skjold 18
2
FB 21
0
172097
on11-10 2023
18:00 Fremad Valby 8 Hellas Valby Idrætspark
4
-
1
11. okt 2023
18:00
Fremad Valby 8
4
Hellas
1
172133
on11-10 2023
20:30 FB 21 Fremad Amager 2 Jens Jessens Vej
0
-
4
11. okt 2023
20:30
FB 21
0
Fremad Amager 2
4
172112
14-10 2023
12:00 Fremad Valby 8 Skjold 18 Valby Idrætspark
1
-
3
14. okt 2023
12:00
Fremad Valby 8
1
Skjold 18
3
172134
14-10 2023
12:00 Hellas AB Tårnby Engdraget
1
-
7
14. okt 2023
12:00
Hellas
1
AB Tårnby
7
172135
14-10 2023
14:00 B.93 3 Frem 7 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
14. okt 2023
14:00
B.93 3
Frem 7
UHT
172137
ti24-10 2023
19:30 Fremad Amager 2 Fremad Valby 8 Sundby Idrætspark
9
-
8
24. okt 2023
19:30
Fremad Amager 2
9
Fremad Valby 8
8
172141
on25-10 2023
18:45 Frem 7 Skjold 20 Valby Idrætspark
1
-
2
25. okt 2023
18:45
Frem 7
1
Skjold 20
2
172139
to26-10 2023
19:30 JIF Hakoah Hellas Ryparken Idrætsanlæg
3
-
3
26. okt 2023
19:30
JIF Hakoah
3
Hellas
3
172138
28-10 2023
10:00 AB Tårnby FB 21 Tårnby Stadion
1
-
2
28. okt 2023
10:00
AB Tårnby
1
FB 21
2
172140
28-10 2023
10:15 Skjold 18 B.93 3 Lundehusparken
5
-
0
28. okt 2023
10:15
Skjold 18
5
B.93 3
0
172136
ti31-10 2023
20:45 Skjold 20 JIF Hakoah Lundehusparken
1
-
2
31. okt 2023
20:45
Skjold 20
1
JIF Hakoah
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind