Herre Senior 4 7:7 Efterår, P2 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
172144
ma21-08 2023
20:30 Skovshoved IF 2 Oversidder Skovshoved I P
21. aug 2023
20:30
Skovshoved IF 2
Oversidder
172143
ma21-08 2023
22:00 Oversidder Oversidder
21. aug 2023
22:00
Oversidder
Oversidder
172145
ti22-08 2023
20:30 FB 22 Folehaven Jens Jessens Vej
5
-
3
22. aug 2023
20:30
FB 22
5
Folehaven
3
172146
on23-08 2023
20:30 B.93 4 Skjold 19 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
1
23. aug 2023
20:30
B.93 4
4
Skjold 19
1
172142
27-08 2023
12:00 Union 9 Bispebjerg 2 Grøndal Multicenter
2
-
2
27. aug 2023
12:00
Union 9
2
Bispebjerg 2
2
172232
ma28-08 2023
18:00 Oversidder Union 9
28. aug 2023
18:00
Oversidder
Union 9
172147
ti29-08 2023
19:00 Folehaven B.93 4 Vigerslevparken
2
-
3
29. aug 2023
19:00
Folehaven
2
B.93 4
3
172234
ti29-08 2023
20:45 Skjold 19 Skovshoved IF 2 Lundehusparken
0
-
4
29. aug 2023
20:45
Skjold 19
0
Skovshoved IF 2
4
172233
on30-08 2023
19:00 Oversidder Oversidder
30. aug 2023
19:00
Oversidder
Oversidder
172231
03-09 2023
13:00 Bispebjerg 2 FB 22 Lersøparken
3
-
5
03. sep 2023
13:00
Bispebjerg 2
3
FB 22
5
172235
ti05-09 2023
19:00 Folehaven Bispebjerg 2 Vigerslevparken
6
-
1
05. sep 2023
19:00
Folehaven
6
Bispebjerg 2
1
172239
ti05-09 2023
20:30 B.93 4 Skovshoved IF 2 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
4
05. sep 2023
20:30
B.93 4
4
Skovshoved IF 2
4
172236
10-09 2023
12:00 Union 9 Oversidder Grøndal Multicenter
10. sep 2023
12:00
Union 9
Oversidder
172238
10-09 2023
17:30 FB 22 Oversidder Jens Jessens Vej
10. sep 2023
17:30
FB 22
Oversidder
172241
ma11-09 2023
18:00 Oversidder Folehaven
11. sep 2023
18:00
Oversidder
Folehaven
172244
ma11-09 2023
19:30 Skjold 19 Union 9 Lundehusparken
UMH
11. sep 2023
19:30
Skjold 19
Union 9
UMH
172243
on13-09 2023
19:00 Oversidder FB 22
13. sep 2023
19:00
Oversidder
FB 22
172240
to14-09 2023
18:00 Bispebjerg 2 B.93 4 Lersøparken
2
-
3
14. sep 2023
18:00
Bispebjerg 2
2
B.93 4
3
172242
to14-09 2023
20:30 Skovshoved IF 2 Oversidder Skovshoved I P
14. sep 2023
20:30
Skovshoved IF 2
Oversidder
172245
ma18-09 2023
22:00 Folehaven Oversidder Vigerslevparken
18. sep 2023
22:00
Folehaven
Oversidder
172247
ma18-09 2023
22:00 Bispebjerg 2 Oversidder Lersøparken
18. sep 2023
22:00
Bispebjerg 2
Oversidder
172249
ti19-09 2023
20:30 B.93 4 Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
19. sep 2023
20:30
B.93 4
Oversidder
172246
24-09 2023
16:00 Union 9 Skovshoved IF 2 Genforeningspladsen
UMH
24. sep 2023
16:00
Union 9
Skovshoved IF 2
UMH
172251
ma25-09 2023
18:00 Oversidder B.93 4
25. sep 2023
18:00
Oversidder
B.93 4
172252
ti26-09 2023
20:30 Skovshoved IF 2 FB 22 Skovshoved I P
6
-
1
26. sep 2023
20:30
Skovshoved IF 2
6
FB 22
1
172254
ti26-09 2023
20:45 Skjold 19 Folehaven Lundehusparken
2
-
6
26. sep 2023
20:45
Skjold 19
2
Folehaven
6
172253
on27-09 2023
20:15 Oversidder Bispebjerg 2
27. sep 2023
20:15
Oversidder
Bispebjerg 2
172250
01-10 2023
12:30 Oversidder Union 9
01. okt 2023
12:30
Oversidder
Union 9
172257
ma02-10 2023
18:00 Oversidder Oversidder
02. okt 2023
18:00
Oversidder
Oversidder
172259
ti03-10 2023
20:30 B.93 4 Union 9 B 93 Svanemølleanlæg.
9
-
2
03. okt 2023
20:30
B.93 4
9
Union 9
2
172255
to05-10 2023
20:30 Skovshoved IF 2 Folehaven Skovshoved I P
6
-
2
05. okt 2023
20:30
Skovshoved IF 2
6
Folehaven
2
172258
fr06-10 2023
18:15 FB 22 Oversidder Jens Jessens Vej
06. okt 2023
18:15
FB 22
Oversidder
172256
07-10 2023
16:00 Bispebjerg 2 Skjold 19 Lersøparken
3
-
7
07. okt 2023
16:00
Bispebjerg 2
3
Skjold 19
7
172262
ma09-10 2023
20:30 Skovshoved IF 2 Bispebjerg 2 Skovshoved I P
17
-
1
09. okt 2023
20:30
Skovshoved IF 2
17
Bispebjerg 2
1
172264
to12-10 2023
19:15 Skjold 19 Oversidder Lundehusparken
12. okt 2023
19:15
Skjold 19
Oversidder
172237
to12-10 2023
20:45 Oversidder Skjold 19
12. okt 2023
20:45
Oversidder
Skjold 19
172263
14-10 2023
11:30 B.93 4 Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
14. okt 2023
11:30
B.93 4
Oversidder
172261
15-10 2023
10:00 Oversidder Folehaven
15. okt 2023
10:00
Oversidder
Folehaven
172260
15-10 2023
12:00 Union 9 FB 22 Grøndal Multicenter
UHT
15. okt 2023
12:00
Union 9
FB 22
UHT
172248
22-10 2023
14:00 FB 22 Skjold 19 Jens Jessens Vej
0
-
0
22. okt 2023
14:00
FB 22
0
Skjold 19
0
172267
ma23-10 2023
18:00 Oversidder Skovshoved IF 2
23. okt 2023
18:00
Oversidder
Skovshoved IF 2
172269
on25-10 2023
19:00 Oversidder Skjold 19
25. okt 2023
19:00
Oversidder
Skjold 19
172268
fr27-10 2023
18:15 FB 22 B.93 4 Jens Jessens Vej
1
-
4
27. okt 2023
18:15
FB 22
1
B.93 4
4
172266
28-10 2023
12:00 Bispebjerg 2 Oversidder Lersøparken
28. okt 2023
12:00
Bispebjerg 2
Oversidder
172265
29-10 2023
12:00 Folehaven Union 9 Vigerslevparken
5
-
2
29. okt 2023
12:00
Folehaven
5
Union 9
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind