Herre Senior 4 7:7 Efterår, P3 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
172331
ma21-08 2023
18:00 HB 11 Union 10 Fælledparken
1
-
2
21. aug 2023
18:00
HB 11
1
Union 10
2
172332
ma21-08 2023
18:00 FC Afveje Frem 6 Valby Idrætspark
5
-
5
21. aug 2023
18:00
FC Afveje
5
Frem 6
5
172334
ma21-08 2023
20:30 B.93 2 FB 25 B 93 Svanemølleanlæg.
6
-
1
21. aug 2023
20:30
B.93 2
6
FB 25
1
172270
on23-08 2023
19:30 Fix KFB 4 Tingbjerg Idrætspark
1
-
4
23. aug 2023
19:30
Fix
1
KFB 4
4
172333
26-08 2023
10:15 Oversidder Slægtens BK
26. aug 2023
10:15
Oversidder
Slægtens BK
172335
ma28-08 2023
18:00 Slægtens BK B.93 2 Valby Idrætspark
2
-
3
28. aug 2023
18:00
Slægtens BK
2
B.93 2
3
172336
ma28-08 2023
22:00 KFB 4 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
28. aug 2023
22:00
KFB 4
Oversidder
172339
02-09 2023
16:00 FB 25 FC Afveje Jens Jessens Vej
4
-
3
02. sep 2023
16:00
FB 25
4
FC Afveje
3
172337
03-09 2023
12:00 Union 10 Fix Grøndal Multicenter
7
-
3
03. sep 2023
12:00
Union 10
7
Fix
3
172340
ma04-09 2023
18:00 Slægtens BK KFB 4 Valby Idrætspark
4
-
1
04. sep 2023
18:00
Slægtens BK
4
KFB 4
1
172342
on06-09 2023
18:00 HB 11 FB 25 Fælledparken
8
-
1
06. sep 2023
18:00
HB 11
8
FB 25
1
172341
on06-09 2023
19:30 Fix Frem 6 Tingbjerg Idrætspark
3
-
3
06. sep 2023
19:30
Fix
3
Frem 6
3
172344
on06-09 2023
20:30 B.93 2 FC Afveje B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
0
06. sep 2023
20:30
B.93 2
3
FC Afveje
0
172343
09-09 2023
10:15 Oversidder Union 10
09. sep 2023
10:15
Oversidder
Union 10
172347
ma11-09 2023
18:00 FC Afveje HB 11 Valby Idrætspark
2
-
1
11. sep 2023
18:00
FC Afveje
2
HB 11
1
172338
to14-09 2023
18:15 Frem 6 HB 11 Valby Idrætspark
0
-
8
14. sep 2023
18:15
Frem 6
0
HB 11
8
172346
17-09 2023
12:00 Union 10 Slægtens BK Grøndal Multicenter
6
-
1
17. sep 2023
12:00
Union 10
6
Slægtens BK
1
172348
17-09 2023
12:00 Frem 6 Oversidder Valby Idrætspark
HHT
17. sep 2023
12:00
Frem 6
Oversidder
HHT
172345
17-09 2023
13:45 KFB 4 B.93 2 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
1
17. sep 2023
13:45
KFB 4
2
B.93 2
1
172350
ma18-09 2023
18:00 Slægtens BK Frem 6 Valby Idrætspark
UHT
18. sep 2023
18:00
Slægtens BK
Frem 6
UHT
172354
ti19-09 2023
20:30 B.93 2 HB 11 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
1
19. sep 2023
20:30
B.93 2
2
HB 11
1
172351
on20-09 2023
20:30 Fix FC Afveje Tingbjerg Idrætspark
4
-
2
20. sep 2023
20:30
Fix
4
FC Afveje
2
172353
23-09 2023
10:15 Oversidder FB 25
23. sep 2023
10:15
Oversidder
FB 25
172349
23-09 2023
12:00 FB 25 Fix Jens Jessens Vej
0
-
1
23. sep 2023
12:00
FB 25
0
Fix
1
172352
23-09 2023
13:45 KFB 4 Union 10 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
4
23. sep 2023
13:45
KFB 4
2
Union 10
4
172408
ma25-09 2023
18:00 FC Afveje Oversidder Valby Idrætspark
25. sep 2023
18:00
FC Afveje
Oversidder
172355
to28-09 2023
20:45 HB 11 Fix Ryparken Idrætsanlæg
1
-
0
28. sep 2023
20:45
HB 11
1
Fix
0
172409
01-10 2023
11:00 Frem 6 KFB 4 Valby Idrætspark
0
-
1
01. okt 2023
11:00
Frem 6
0
KFB 4
1
172356
01-10 2023
12:00 Union 10 B.93 2 Grøndal Multicenter
5
-
5
01. okt 2023
12:00
Union 10
5
B.93 2
5
172411
ma02-10 2023
18:00 Slægtens BK FC Afveje Valby Idrætspark
3
-
0
02. okt 2023
18:00
Slægtens BK
3
FC Afveje
0
172415
on04-10 2023
20:30 B.93 2 Fix B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
3
04. okt 2023
20:30
B.93 2
2
Fix
3
172414
07-10 2023
10:15 Oversidder HB 11
07. okt 2023
10:15
Oversidder
HB 11
172412
07-10 2023
13:45 KFB 4 FB 25 Kløvermarkens Idrætsanlæg
10
-
0
07. okt 2023
13:45
KFB 4
10
FB 25
0
172413
08-10 2023
12:00 Union 10 Frem 6 Grøndal Multicenter
UHT
08. okt 2023
12:00
Union 10
Frem 6
UHT
172447
ma09-10 2023
18:00 FC Afveje KFB 4 Valby Idrætspark
2
-
1
09. okt 2023
18:00
FC Afveje
2
KFB 4
1
172445
ma09-10 2023
22:00 Fix Oversidder Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
09. okt 2023
22:00
Fix
Oversidder
172449
fr13-10 2023
18:30 FB 25 Union 10 Jens Jessens Vej
1
-
0
13. okt 2023
18:30
FB 25
1
Union 10
0
172448
14-10 2023
14:00 B.93 2 Frem 6 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
14. okt 2023
14:00
B.93 2
Frem 6
UHT
172410
15-10 2023
12:00 FB 25 Slægtens BK Jens Jessens Vej
1
-
7
15. okt 2023
12:00
FB 25
1
Slægtens BK
7
172446
to19-10 2023
20:45 HB 11 Slægtens BK Ryparken Idrætsanlæg
1
-
4
19. okt 2023
20:45
HB 11
1
Slægtens BK
4
172450
ma23-10 2023
18:00 Slægtens BK Fix Valby Idrætspark
2
-
4
23. okt 2023
18:00
Slægtens BK
2
Fix
4
172453
28-10 2023
10:15 Oversidder B.93 2
28. okt 2023
10:15
Oversidder
B.93 2
172451
28-10 2023
13:45 KFB 4 HB 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
28. okt 2023
13:45
KFB 4
3
HB 11
1
172452
29-10 2023
12:00 Union 10 FC Afveje Grøndal Multicenter
UHT
29. okt 2023
12:00
Union 10
FC Afveje
UHT
172454
29-10 2023
12:00 Frem 6 FB 25 Valby Idrætspark
HHT
29. okt 2023
12:00
Frem 6
FB 25
HHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind