Herre Senior 4 7:7 Efterår, P4 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
172457
ma21-08 2023
20:30 B.93 Østerbro IF 4 B 93 Svanemølleanlæg.
7
-
3
21. aug 2023
20:30
B.93
7
Østerbro IF 4
3
172458
ti22-08 2023
19:30 Skjold 12 Arctos Lundehusparken
4
-
2
22. aug 2023
19:30
Skjold 12
4
Arctos
2
172455
fr25-08 2023
19:30 Union 11 HB 12 Grøndal Multicenter
0
-
2
25. aug 2023
19:30
Union 11
0
HB 12
2
172456
26-08 2023
12:30 KFB 5 Frem 5 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
4
26. aug 2023
12:30
KFB 5
0
Frem 5
4
172460
ma28-08 2023
19:15 Arctos FC Ryparken 4 Valby Idrætspark
2
-
5
28. aug 2023
19:15
Arctos
2
FC Ryparken 4
5
172462
ti29-08 2023
18:45 Frem 5 Union 11 Valby Idrætspark
2
-
1
29. aug 2023
18:45
Frem 5
2
Union 11
1
172596
03-09 2023
16:00 FB 23 B.93 Jens Jessens Vej
HHT
03. sep 2023
16:00
FB 23
B.93
HHT
172584
03-09 2023
17:45 Østerbro IF 4 KFB 5 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
3
03. sep 2023
17:45
Østerbro IF 4
1
KFB 5
3
172597
ma04-09 2023
19:15 Arctos HB 12 Valby Idrætspark
1
-
3
04. sep 2023
19:15
Arctos
1
HB 12
3
172601
ti05-09 2023
18:15 Skjold 12 Frem 5 Lundehusparken
0
-
3
05. sep 2023
18:15
Skjold 12
0
Frem 5
3
172598
fr08-09 2023
19:30 Union 11 Østerbro IF 4 Grøndal Multicenter
1
-
3
08. sep 2023
19:30
Union 11
1
Østerbro IF 4
3
172602
09-09 2023
12:00 FC Ryparken 4 B.93 Ryparken Idrætsanlæg
0
-
5
09. sep 2023
12:00
FC Ryparken 4
0
B.93
5
172600
10-09 2023
12:30 KFB 5 FB 23 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
10. sep 2023
12:30
KFB 5
0
FB 23
0
172461
10-09 2023
13:45 HB 12 Skjold 12 Fælledparken
6
-
1
10. sep 2023
13:45
HB 12
6
Skjold 12
1
172459
to14-09 2023
19:30 FC Ryparken 4 FB 23 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
4
14. sep 2023
19:30
FC Ryparken 4
3
FB 23
4
172605
16-09 2023
11:30 B.93 KFB 5 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
3
16. sep 2023
11:30
B.93
1
KFB 5
3
172604
16-09 2023
14:00 Frem 5 Arctos Valby Idrætspark
4
-
0
16. sep 2023
14:00
Frem 5
4
Arctos
0
172603
17-09 2023
13:45 HB 12 FC Ryparken 4 Fælledparken
5
-
2
17. sep 2023
13:45
HB 12
5
FC Ryparken 4
2
172607
17-09 2023
16:00 FB 23 Union 11 Jens Jessens Vej
4
-
5
17. sep 2023
16:00
FB 23
4
Union 11
5
172606
17-09 2023
17:45 Østerbro IF 4 Skjold 12 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
17. sep 2023
17:45
Østerbro IF 4
3
Skjold 12
1
172609
ma18-09 2023
19:15 Arctos Østerbro IF 4 Valby Idrætspark
3
-
2
18. sep 2023
19:15
Arctos
3
Østerbro IF 4
2
172612
ti19-09 2023
18:15 Skjold 12 FB 23 Lundehusparken
2
-
1
19. sep 2023
18:15
Skjold 12
2
FB 23
1
172610
fr22-09 2023
18:15 Union 11 B.93 Genforeningspladsen
3
-
2
22. sep 2023
18:15
Union 11
3
B.93
2
172668
23-09 2023
12:00 FC Ryparken 4 KFB 5 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
0
23. sep 2023
12:00
FC Ryparken 4
2
KFB 5
0
172611
23-09 2023
12:30 HB 12 Frem 5 Fælledparken
2
-
6
23. sep 2023
12:30
HB 12
2
Frem 5
6
172671
ti26-09 2023
20:30 B.93 Skjold 12 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
0
26. sep 2023
20:30
B.93
5
Skjold 12
0
172669
30-09 2023
12:30 KFB 5 Union 11 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
1
30. sep 2023
12:30
KFB 5
1
Union 11
1
172670
30-09 2023
14:00 Frem 5 FC Ryparken 4 Valby Idrætspark
6
-
3
30. sep 2023
14:00
Frem 5
6
FC Ryparken 4
3
172687
01-10 2023
16:00 FB 23 Arctos Jens Jessens Vej
2
-
4
01. okt 2023
16:00
FB 23
2
Arctos
4
172672
01-10 2023
17:45 Østerbro IF 4 HB 12 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
5
01. okt 2023
17:45
Østerbro IF 4
2
HB 12
5
172688
ma02-10 2023
19:15 Arctos B.93 Valby Idrætspark
1
-
4
02. okt 2023
19:15
Arctos
1
B.93
4
172691
ti03-10 2023
18:15 Skjold 12 KFB 5 Lundehusparken
6
-
0
03. okt 2023
18:15
Skjold 12
6
KFB 5
0
172692
on04-10 2023
19:30 FC Ryparken 4 Union 11 Ryparken Idrætsanlæg
1
-
2
04. okt 2023
19:30
FC Ryparken 4
1
Union 11
2
172689
07-10 2023
10:00 HB 12 FB 23 Fælledparken
6
-
4
07. okt 2023
10:00
HB 12
6
FB 23
4
172690
07-10 2023
14:00 Frem 5 Østerbro IF 4 Valby Idrætspark
4
-
2
07. okt 2023
14:00
Frem 5
4
Østerbro IF 4
2
172724
ti10-10 2023
20:30 B.93 HB 12 B 93 Svanemølleanlæg.
0
-
3
10. okt 2023
20:30
B.93
0
HB 12
3
172709
fr13-10 2023
19:30 Union 11 Skjold 12 Grøndal Multicenter
5
-
2
13. okt 2023
19:30
Union 11
5
Skjold 12
2
172725
14-10 2023
12:00 FC Ryparken 4 Østerbro IF 4 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
3
14. okt 2023
12:00
FC Ryparken 4
3
Østerbro IF 4
3
172723
14-10 2023
12:30 KFB 5 Arctos Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
14. okt 2023
12:30
KFB 5
0
Arctos
0
172726
15-10 2023
16:00 FB 23 Frem 5 Jens Jessens Vej
1
-
9
15. okt 2023
16:00
FB 23
1
Frem 5
9
172727
ma23-10 2023
19:15 Arctos Union 11 Valby Idrætspark
8
-
1
23. okt 2023
19:15
Arctos
8
Union 11
1
172730
ti24-10 2023
18:15 Skjold 12 FC Ryparken 4 Lundehusparken
3
-
3
24. okt 2023
18:15
Skjold 12
3
FC Ryparken 4
3
172728
28-10 2023
11:15 HB 12 KFB 5 Fælledparken
UHT
28. okt 2023
11:15
HB 12
KFB 5
UHT
172729
28-10 2023
12:30 Frem 5 B.93 Valby Idrætspark
2
-
2
28. okt 2023
12:30
Frem 5
2
B.93
2
172731
29-10 2023
17:45 Østerbro IF 4 FB 23 Ryparken Idrætsanlæg
2
-
0
29. okt 2023
17:45
Østerbro IF 4
2
FB 23
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind