Herre Senior 4 7:7 Efterår, P5 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
Runde 1
172732
ma21-08 2023
19:30 Fix 2 KB 6 Tingbjerg Idrætspark
4
-
2
21. aug 2023
19:30
Fix 2
4
KB 6
2
Runde 1
172743
ti22-08 2023
18:00 Olympia 1921 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
22. aug 2023
18:00
Olympia 1921
Oversidder
Runde 1
172733
on23-08 2023
20:45 Oversidder Union 8
23. aug 2023
20:45
Oversidder
Union 8
Runde 1
172745
to24-08 2023
20:30 B.93 5 (O) Skjold 16 B 93 Svanemølleanlæg.
3
-
1
24. aug 2023
20:30
B.93 5 (O)
3
Skjold 16
1
Runde 2
172750
ma28-08 2023
18:15 Skjold 16 Olympia 1921 Lundehusparken
8
-
2
28. aug 2023
18:15
Skjold 16
8
Olympia 1921
2
Runde 2
172747
ti29-08 2023
17:30 KB 6 Skjold 13 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
4
29. aug 2023
17:30
KB 6
3
Skjold 13
4
Runde 2
172746
on30-08 2023
20:30 ESPM B.93 5 (O) Valby Idrætspark
7
-
4
30. aug 2023
20:30
ESPM
7
B.93 5 (O)
4
Runde 2
172749
to31-08 2023
18:00 Oversidder Oversidder
31. aug 2023
18:00
Oversidder
Oversidder
Runde 2
172748
fr01-09 2023
19:30 Union 8 Fix 2 Grøndal Multicenter
4
-
3
01. sep 2023
19:30
Union 8
4
Fix 2
3
Runde 3
172836
ma04-09 2023
19:30 Fix 2 Oversidder Tingbjerg Idrætspark
04. sep 2023
19:30
Fix 2
Oversidder
Runde 3
172837
ma04-09 2023
20:45 Oversidder Skjold 16
04. sep 2023
20:45
Oversidder
Skjold 16
Runde 3
172751
on06-09 2023
20:30 ESPM KB 6 Valby Idrætspark
11
-
2
06. sep 2023
20:30
ESPM
11
KB 6
2
Runde 3
172839
to07-09 2023
20:30 B.93 5 (O) Olympia 1921 B 93 Svanemølleanlæg.
8
-
0
07. sep 2023
20:30
B.93 5 (O)
8
Olympia 1921
0
Runde 3
172838
10-09 2023
12:45 Skjold 13 Union 8 Lundehusparken
4
-
2
10. sep 2023
12:45
Skjold 13
4
Union 8
2
Runde 4
172845
ma11-09 2023
18:15 Skjold 16 Fix 2 Lundehusparken
2
-
1
11. sep 2023
18:15
Skjold 16
2
Fix 2
1
Runde 4
172840
ti12-09 2023
17:30 KB 6 B.93 5 (O) Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
12. sep 2023
17:30
KB 6
2
B.93 5 (O)
1
Runde 4
172842
ti12-09 2023
18:00 Olympia 1921 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
12. sep 2023
18:00
Olympia 1921
Oversidder
Runde 4
172843
to14-09 2023
18:00 Oversidder Skjold 13
14. sep 2023
18:00
Oversidder
Skjold 13
Runde 4
172841
to14-09 2023
20:00 Union 8 ESPM Genforeningspladsen
3
-
4
14. sep 2023
20:00
Union 8
3
ESPM
4
Runde 5
172889
fr15-09 2023
18:15 Skjold 13 Skjold 16 Lundehusparken
1
-
0
15. sep 2023
18:15
Skjold 13
1
Skjold 16
0
Runde 5
172847
ma18-09 2023
19:30 Fix 2 Olympia 1921 Tingbjerg Idrætspark
4
-
3
18. sep 2023
19:30
Fix 2
4
Olympia 1921
3
Runde 5
172888
ti19-09 2023
17:30 KB 6 Union 8 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
0
19. sep 2023
17:30
KB 6
4
Union 8
0
Runde 5
172890
ti19-09 2023
20:30 B.93 5 (O) Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
19. sep 2023
20:30
B.93 5 (O)
Oversidder
Runde 5
172846
on20-09 2023
20:30 ESPM Oversidder Valby Idrætspark
20. sep 2023
20:30
ESPM
Oversidder
Runde 6
172898
ma25-09 2023
18:15 Skjold 16 ESPM Lundehusparken
2
-
5
25. sep 2023
18:15
Skjold 16
2
ESPM
5
Runde 6
172891
ma25-09 2023
20:45 Oversidder Fix 2
25. sep 2023
20:45
Oversidder
Fix 2
Runde 6
172896
ti26-09 2023
18:00 Olympia 1921 Skjold 13 Kløvermarkens Idrætsanlæg
2
-
3
26. sep 2023
18:00
Olympia 1921
2
Skjold 13
3
Runde 6
172897
to28-09 2023
18:00 Oversidder KB 6
28. sep 2023
18:00
Oversidder
KB 6
Runde 6
172895
fr29-09 2023
18:00 Union 8 B.93 5 (O) Genforeningspladsen
1
-
5
29. sep 2023
18:00
Union 8
1
B.93 5 (O)
5
Runde 7
172918
ti03-10 2023
17:30 KB 6 Skjold 16 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
2
03. okt 2023
17:30
KB 6
2
Skjold 16
2
Runde 7
172917
on04-10 2023
20:30 ESPM Olympia 1921 Valby Idrætspark
5
-
2
04. okt 2023
20:30
ESPM
5
Olympia 1921
2
Runde 7
172919
to05-10 2023
20:00 Union 8 Oversidder Genforeningspladsen
05. okt 2023
20:00
Union 8
Oversidder
Runde 7
172921
to05-10 2023
20:30 B.93 5 (O) Fix 2 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
2
05. okt 2023
20:30
B.93 5 (O)
5
Fix 2
2
Runde 7
172920
08-10 2023
12:45 Skjold 13 Oversidder Lundehusparken
08. okt 2023
12:45
Skjold 13
Oversidder
Runde 8
172969
ma09-10 2023
18:15 Skjold 16 Union 8 Lundehusparken
0
-
4
09. okt 2023
18:15
Skjold 16
0
Union 8
4
Runde 8
172922
ma09-10 2023
19:30 Fix 2 Skjold 13 Tingbjerg Idrætspark
HMH
09. okt 2023
19:30
Fix 2
Skjold 13
HMH
Runde 8
172953
ti10-10 2023
18:00 Olympia 1921 KB 6 Kløvermarkens Idrætsanlæg
HHT
10. okt 2023
18:00
Olympia 1921
KB 6
HHT
Runde 8
172948
ti10-10 2023
20:45 Oversidder ESPM
10. okt 2023
20:45
Oversidder
ESPM
Runde 8
172958
14-10 2023
11:30 B.93 5 (O) Oversidder B 93 Svanemølleanlæg.
14. okt 2023
11:30
B.93 5 (O)
Oversidder
Runde 9
172972
ti24-10 2023
17:30 KB 6 Oversidder Kunst, KB, P. Bangs Vej
24. okt 2023
17:30
KB 6
Oversidder
Runde 9
172970
on25-10 2023
20:30 ESPM Fix 2 Valby Idrætspark
8
-
5
25. okt 2023
20:30
ESPM
8
Fix 2
5
Runde 9
172986
to26-10 2023
18:00 Oversidder Skjold 16
26. okt 2023
18:00
Oversidder
Skjold 16
Runde 1
172744
fr27-10 2023
19:30 Skjold 13 ESPM Lundehusparken
1
-
3
27. okt 2023
19:30
Skjold 13
1
ESPM
3
Runde 9
172980
28-10 2023
14:00 Union 8 Olympia 1921 Grøndal Multicenter
UHT
28. okt 2023
14:00
Union 8
Olympia 1921
UHT
Runde 9
172983
29-10 2023
12:45 Skjold 13 B.93 5 (O) Lundehusparken
1
-
1
29. okt 2023
12:45
Skjold 13
1
B.93 5 (O)
1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind