Herre Senior 4 7:7 Efterår, P6 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
173022
ma21-08 2023
18:15 Skjold 14 Vesterbro Alliancen Lundehusparken
6
-
7
21. aug 2023
18:15
Skjold 14
6
Vesterbro Alliancen
7
172990
ti22-08 2023
19:00 Olympia 1921 2 KB 9 Kløvermarkens Idrætsanlæg
7
-
2
22. aug 2023
19:00
Olympia 1921 2
7
KB 9
2
173020
on23-08 2023
20:30 De Tunge Drenge FC Oversidder Valby Idrætspark
23. aug 2023
20:30
De Tunge Drenge FC
Oversidder
173296
on23-08 2023
20:30 Dunses Disciple FB 24 Jens Jessens Vej
0
-
2
23. aug 2023
20:30
Dunses Disciple
0
FB 24
2
173005
to24-08 2023
19:00 BK Stefan 5 Valby 3 Rådvadsvej
2
-
5
24. aug 2023
19:00
BK Stefan 5
2
Valby 3
5
173306
ma28-08 2023
19:00 Valby 3 Olympia 1921 2 Valby Idrætspark
2
-
5
28. aug 2023
19:00
Valby 3
2
Olympia 1921 2
5
173297
ti29-08 2023
19:30 Vesterbro Alliancen Dunses Disciple Valby Idrætspark
6
-
5
29. aug 2023
19:30
Vesterbro Alliancen
6
Dunses Disciple
5
173305
on30-08 2023
20:30 KB 9 Skjold 14 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
4
30. aug 2023
20:30
KB 9
3
Skjold 14
4
173548
on30-08 2023
20:30 FB 24 De Tunge Drenge FC Jens Jessens Vej
4
-
1
30. aug 2023
20:30
FB 24
4
De Tunge Drenge FC
1
173309
fr01-09 2023
18:00 Oversidder BK Stefan 5
01. sep 2023
18:00
Oversidder
BK Stefan 5
173559
ma04-09 2023
19:30 Skjold 14 Valby 3 Lundehusparken
5
-
3
04. sep 2023
19:30
Skjold 14
5
Valby 3
3
173552
ti05-09 2023
19:00 Olympia 1921 2 Oversidder Kløvermarkens Idrætsanlæg
05. sep 2023
19:00
Olympia 1921 2
Oversidder
173549
ti05-09 2023
19:30 Vesterbro Alliancen KB 9 Valby Idrætspark
4
-
0
05. sep 2023
19:30
Vesterbro Alliancen
4
KB 9
0
173558
to07-09 2023
18:30 BK Stefan 5 FB 24 Rådvadsvej
0
-
1
07. sep 2023
18:30
BK Stefan 5
0
FB 24
1
173840
09-09 2023
14:00 Dunses Disciple De Tunge Drenge FC Jens Jessens Vej
2
-
2
09. sep 2023
14:00
Dunses Disciple
2
De Tunge Drenge FC
2
173843
ma11-09 2023
19:00 Valby 3 Vesterbro Alliancen Valby Idrætspark
4
-
2
11. sep 2023
19:00
Valby 3
4
Vesterbro Alliancen
2
173841
ma11-09 2023
20:30 KB 9 Dunses Disciple Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
1
11. sep 2023
20:30
KB 9
4
Dunses Disciple
1
173846
on13-09 2023
20:15 FB 24 Olympia 1921 2 Frederiksberg IP, kunst
4
-
5
13. sep 2023
20:15
FB 24
4
Olympia 1921 2
5
173844
on13-09 2023
20:30 De Tunge Drenge FC BK Stefan 5 Valby Idrætspark
6
-
2
13. sep 2023
20:30
De Tunge Drenge FC
6
BK Stefan 5
2
173845
fr15-09 2023
18:00 Oversidder Skjold 14
15. sep 2023
18:00
Oversidder
Skjold 14
174175
16-09 2023
14:00 Dunses Disciple BK Stefan 5 Jens Jessens Vej
1
-
5
16. sep 2023
14:00
Dunses Disciple
1
BK Stefan 5
5
174172
ma18-09 2023
20:30 KB 9 Valby 3 Kunst, KB, P. Bangs Vej
4
-
4
18. sep 2023
20:30
KB 9
4
Valby 3
4
174173
ma18-09 2023
20:45 Skjold 14 FB 24 Lundehusparken
4
-
1
18. sep 2023
20:45
Skjold 14
4
FB 24
1
174171
ti19-09 2023
19:00 Olympia 1921 2 De Tunge Drenge FC Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
1
19. sep 2023
19:00
Olympia 1921 2
3
De Tunge Drenge FC
1
174170
ti19-09 2023
19:30 Vesterbro Alliancen Oversidder Valby Idrætspark
19. sep 2023
19:30
Vesterbro Alliancen
Oversidder
175514
ma25-09 2023
19:00 Valby 3 Dunses Disciple Valby Idrætspark
1
-
5
25. sep 2023
19:00
Valby 3
1
Dunses Disciple
5
175515
on27-09 2023
20:30 De Tunge Drenge FC Skjold 14 Valby Idrætspark
3
-
2
27. sep 2023
20:30
De Tunge Drenge FC
3
Skjold 14
2
175513
30-09 2023
12:00 BK Stefan 5 Olympia 1921 2 Rådvadsvej
2
-
5
30. sep 2023
12:00
BK Stefan 5
2
Olympia 1921 2
5
175516
30-09 2023
14:00 Oversidder KB 9
30. sep 2023
14:00
Oversidder
KB 9
175517
01-10 2023
12:00 FB 24 Vesterbro Alliancen Jens Jessens Vej
2
-
0
01. okt 2023
12:00
FB 24
2
Vesterbro Alliancen
0
175836
ma02-10 2023
19:00 Valby 3 Oversidder Valby Idrætspark
02. okt 2023
19:00
Valby 3
Oversidder
175837
ma02-10 2023
19:30 Skjold 14 BK Stefan 5 Lundehusparken
6
-
0
02. okt 2023
19:30
Skjold 14
6
BK Stefan 5
0
175518
ti03-10 2023
19:30 Vesterbro Alliancen De Tunge Drenge FC Valby Idrætspark
5
-
4
03. okt 2023
19:30
Vesterbro Alliancen
5
De Tunge Drenge FC
4
175825
on04-10 2023
20:30 KB 9 FB 24 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
04. okt 2023
20:30
KB 9
2
FB 24
1
223665
07-10 2023
14:00 Dunses Disciple Olympia 1921 2 Jens Jessens Vej
2
-
8
07. okt 2023
14:00
Dunses Disciple
2
Olympia 1921 2
8
223666
ti10-10 2023
19:00 Olympia 1921 2 Skjold 14 Kløvermarkens Idrætsanlæg
4
-
2
10. okt 2023
19:00
Olympia 1921 2
4
Skjold 14
2
223684
on11-10 2023
20:30 De Tunge Drenge FC KB 9 Valby Idrætspark
2
-
2
11. okt 2023
20:30
De Tunge Drenge FC
2
KB 9
2
223683
14-10 2023
13:00 BK Stefan 5 Vesterbro Alliancen Rådvadsvej
0
-
3
14. okt 2023
13:00
BK Stefan 5
0
Vesterbro Alliancen
3
223686
14-10 2023
14:00 Dunses Disciple Oversidder Jens Jessens Vej
14. okt 2023
14:00
Dunses Disciple
Oversidder
224496
15-10 2023
16:00 FB 24 Valby 3 Jens Jessens Vej
5
-
4
15. okt 2023
16:00
FB 24
5
Valby 3
4
224507
ma23-10 2023
18:15 Skjold 14 Dunses Disciple Lundehusparken
3
-
0
23. okt 2023
18:15
Skjold 14
3
Dunses Disciple
0
224506
ma23-10 2023
19:00 Valby 3 De Tunge Drenge FC Valby Idrætspark
3
-
5
23. okt 2023
19:00
Valby 3
3
De Tunge Drenge FC
5
224497
ti24-10 2023
19:30 Vesterbro Alliancen Olympia 1921 2 Valby Idrætspark
3
-
4
24. okt 2023
19:30
Vesterbro Alliancen
3
Olympia 1921 2
4
224510
fr27-10 2023
18:00 Oversidder FB 24
27. okt 2023
18:00
Oversidder
FB 24
224498
28-10 2023
12:00 KB 9 BK Stefan 5 Kunst, KB, P. Bangs Vej
HHT
28. okt 2023
12:00
KB 9
BK Stefan 5
HHT
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning: De 18 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 8 puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning: Nr. 9 og 10 i alle 8 puljer rykker ned

Log ind