Herre Senior 5 7:7 Efterår, P4 (2023)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
228910
ma21-08 2023
18:00 Fod Boldklub B.93 9 Valby Idrætspark
1
-
4
21. aug 2023
18:00
Fod Boldklub
1
B.93 9
4
228908
ti22-08 2023
18:45 HIK 2 Volvox 2 Gentofte Sportspark Vest
1
-
1
22. aug 2023
18:45
HIK 2
1
Volvox 2
1
228911
ti22-08 2023
19:00 Frem 15 FA 2000 11 Valby Idrætspark
2
-
8
22. aug 2023
19:00
Frem 15
2
FA 2000 11
8
228913
02-09 2023
16:00 FA 2000 11 Union 13 Jens Jessens Vej
1
-
2
02. sep 2023
16:00
FA 2000 11
1
Union 13
2
228915
02-09 2023
16:30 Ørestad IF HIK 2 Kalvebod Fælled Skole
UHT
02. sep 2023
16:30
Ørestad IF
HIK 2
UHT
228914
03-09 2023
13:15 Volvox 2 Frem 15 Lersøparken
9
-
2
03. sep 2023
13:15
Volvox 2
9
Frem 15
2
228958
03-09 2023
17:30 FB 27 Fod Boldklub Jens Jessens Vej
0
-
0
03. sep 2023
17:30
FB 27
0
Fod Boldklub
0
228960
to07-09 2023
20:30 HIK 2 B.93 9 HIK
1
-
4
07. sep 2023
20:30
HIK 2
1
B.93 9
4
228963
09-09 2023
14:00 Union 13 Fod Boldklub Genforeningspladsen
0
-
2
09. sep 2023
14:00
Union 13
0
Fod Boldklub
2
228959
09-09 2023
16:00 FA 2000 11 Volvox 2 Jens Jessens Vej
2
-
2
09. sep 2023
16:00
FA 2000 11
2
Volvox 2
2
228962
10-09 2023
12:30 Frem 15 Ørestad IF Valby Idrætspark
0
-
12
10. sep 2023
12:30
Frem 15
0
Ørestad IF
12
228964
on13-09 2023
18:00 Volvox 2 Union 13 Lersøparken
3
-
0
13. sep 2023
18:00
Volvox 2
3
Union 13
0
228987
17-09 2023
17:30 B.93 9 Frem 15 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
17. sep 2023
17:30
B.93 9
Frem 15
UHT
228988
17-09 2023
17:30 FB 27 HIK 2 Jens Jessens Vej
UMH
17. sep 2023
17:30
FB 27
HIK 2
UMH
228991
ma18-09 2023
18:00 Volvox 2 Ørestad IF Lersøparken
1
-
3
18. sep 2023
18:00
Volvox 2
1
Ørestad IF
3
228990
ma18-09 2023
18:30 HIK 2 Fod Boldklub Gentofte Sportspark Vest
1
-
1
18. sep 2023
18:30
HIK 2
1
Fod Boldklub
1
228993
fr22-09 2023
19:30 Union 13 Skovshoved IF 3 Grøndal Multicenter
2
-
1
22. sep 2023
19:30
Union 13
2
Skovshoved IF 3
1
228992
24-09 2023
13:30 Frem 15 FB 27 Valby Idrætspark
HHT
24. sep 2023
13:30
Frem 15
FB 27
HHT
228994
24-09 2023
16:00 Skovshoved IF 3 HIK 2 Skovshoved I P
2
-
4
24. sep 2023
16:00
Skovshoved IF 3
2
HIK 2
4
228998
ma25-09 2023
20:30 Fod Boldklub Frem 15 Valby Idrætspark
5
-
2
25. sep 2023
20:30
Fod Boldklub
5
Frem 15
2
228965
ti26-09 2023
19:00 Ørestad IF FA 2000 11 Kalvebod Fælled Skole
4
-
2
26. sep 2023
19:00
Ørestad IF
4
FA 2000 11
2
229000
on27-09 2023
20:30 B.93 9 Volvox 2 B 93 Svanemølleanlæg.
1
-
3
27. sep 2023
20:30
B.93 9
1
Volvox 2
3
209908
fr29-09 2023
19:30 FB 27 FA 2000 11 Jens Jessens Vej
0
-
4
29. sep 2023
19:30
FB 27
0
FA 2000 11
4
228995
30-09 2023
17:30 Ørestad IF Union 13 Kalvebod Fælled Skole
4
-
5
30. sep 2023
17:30
Ørestad IF
4
Union 13
5
209910
01-10 2023
11:00 Volvox 2 FB 27 Lersøparken
UMH
01. okt 2023
11:00
Volvox 2
FB 27
UMH
228909
01-10 2023
18:30 Skovshoved IF 3 Ørestad IF Skovshoved I P
4
-
8
01. okt 2023
18:30
Skovshoved IF 3
4
Ørestad IF
8
228961
ti03-10 2023
20:30 Skovshoved IF 3 FB 27 Skovshoved I P
UMH
03. okt 2023
20:30
Skovshoved IF 3
FB 27
UMH
231948
fr06-10 2023
18:00 Union 13 HIK 2 Genforeningspladsen
3
-
2
06. okt 2023
18:00
Union 13
3
HIK 2
2
209913
07-10 2023
13:30 Frem 15 Skovshoved IF 3 Valby Idrætspark
1
-
3
07. okt 2023
13:30
Frem 15
1
Skovshoved IF 3
3
209909
07-10 2023
16:00 FA 2000 11 Fod Boldklub Jens Jessens Vej
0
-
2
07. okt 2023
16:00
FA 2000 11
0
Fod Boldklub
2
209911
07-10 2023
16:30 Ørestad IF B.93 9 Kalvebod Fælled Skole
3
-
1
07. okt 2023
16:30
Ørestad IF
3
B.93 9
1
231951
ma09-10 2023
18:00 Fod Boldklub Volvox 2 Valby Idrætspark
3
-
2
09. okt 2023
18:00
Fod Boldklub
3
Volvox 2
2
231949
on11-10 2023
20:15 HIK 2 Frem 15 HIK
4
-
2
11. okt 2023
20:15
HIK 2
4
Frem 15
2
231950
to12-10 2023
20:30 Skovshoved IF 3 FA 2000 11 Skovshoved I P
3
-
2
12. okt 2023
20:30
Skovshoved IF 3
3
FA 2000 11
2
232514
fr13-10 2023
18:00 Union 13 B.93 9 Genforeningspladsen
2
-
3
13. okt 2023
18:00
Union 13
2
B.93 9
3
232515
15-10 2023
17:30 FB 27 Ørestad IF Jens Jessens Vej
HHT
15. okt 2023
17:30
FB 27
Ørestad IF
HHT
228957
ma16-10 2023
20:30 B.93 9 Skovshoved IF 3 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
2
16. okt 2023
20:30
B.93 9
2
Skovshoved IF 3
2
232669
22-10 2023
11:00 Volvox 2 Skovshoved IF 3 Lersøparken
UHT
22. okt 2023
11:00
Volvox 2
Skovshoved IF 3
UHT
228912
ma23-10 2023
20:00 Union 13 FB 27 Genforeningspladsen
2
-
2
23. okt 2023
20:00
Union 13
2
FB 27
2
228989
ma23-10 2023
20:30 FA 2000 11 B.93 9 Jens Jessens Vej
1
-
3
23. okt 2023
20:30
FA 2000 11
1
B.93 9
3
228966
fr27-10 2023
18:30 Fod Boldklub Skovshoved IF 3 Valby Idrætspark
HHT
27. okt 2023
18:30
Fod Boldklub
Skovshoved IF 3
HHT
232516
28-10 2023
12:00 FA 2000 11 HIK 2 Jens Jessens Vej
3
-
3
28. okt 2023
12:00
FA 2000 11
3
HIK 2
3
271389
28-10 2023
14:00 Frem 15 Union 13 Valby Idrætspark
0
-
8
28. okt 2023
14:00
Frem 15
0
Union 13
8
271977
28-10 2023
14:00 B.93 9 FB 27 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
2
28. okt 2023
14:00
B.93 9
5
FB 27
2
271385
28-10 2023
16:30 Ørestad IF Fod Boldklub Kalvebod Fælled Skole
UMH
28. okt 2023
16:30
Ørestad IF
Fod Boldklub
UMH
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 9 puljer rykker op

Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 9 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Ingen

Log ind